Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

New SKANIA

3 posters

Ići dole

New SKANIA Empty New SKANIA

Počalji od najsporiji Pet Mar 30 2012, 20:48

najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

New SKANIA Empty Re: New SKANIA

Počalji od zeljko Pet Mar 30 2012, 20:56

Ako je istina sto sam skoro procitao,ova vizija kamiona je delo jednog turskog studenta i nema nikakve zvanicne veze sa Scanijom,ali verujem da ce mu poznata svedska fabrika,posle ovoga,sasvim sigurno ponuditi posao. Very Happy
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

New SKANIA Empty Re: New SKANIA

Počalji od najsporiji Pet Mar 30 2012, 21:15

Ne znam sta da kazem ali mi sve ovo deluje na marketinski potez fabrike u cilju ispitivanja reakcija javnosti ili sto bi mi rekli,opipavaju puls javnosti.Za sada nista ne znam niti bilo sta tvrdim samo znam da je skanija pre proizvodnje i prezentacije R serije,dugo konsultovala vozace skanije iz eu,belezili su primedbe,sugestije i zahteve vozaca kako bi sto bolje profilisali novi model kamiona.Zaista ne znam i ovo je samo moje misljenje ali znam da se nista u poslu tako velikog brenda ne desava slucajno.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

New SKANIA Empty Re: New SKANIA

Počalji od najsporiji Pet Mar 30 2012, 21:26

U svakom slucaju,ovaj i slicni forumi jesu pravo mesto da mi iznesemo svoja razmisljanja,primedbe ili pohvale za bilo koje pa i ovo vozilo, svidelo se to bilo kome ili ne i zaista ne mislim da u tome ima bilo cega loseg ili ruznog.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

New SKANIA Empty Re: New SKANIA

Počalji od zeljko Pet Mar 30 2012, 21:49

zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

New SKANIA Empty Re: New SKANIA

Počalji od najsporiji Pet Mar 30 2012, 22:01

Potpuno si u pravu sto se tice toga ali da dodam jos nesto jer sam danas bio do firme, pa smo malo duze pricali bas o novoj R seriji, konkretno o R730 i obzirom da je to potpuno novi motor skanije ,da ne trazim sada ali mislim da je 16,3 lit.,onda postoji zaista mnogo prostora za povecanja snage na tom motoru tako da ni granica od 1000 ks. nije vise tako nedostizna. cheers
Zaboravih pa samo da dodam,realno mislim da za takvim snagama motora na kamionima,mi za nas posao nemamo ama bas nikakve potrebe jer su ovi motori na nasim kamionima,dovoljno snazni i jaki i sasvim odgovaraju nasim potrebama. cheers
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

New SKANIA Empty Re: New SKANIA

Počalji od Sotir Pet Mar 30 2012, 22:47

Dobro vece i da se pridruzim diskusiji.Ako Scanija nova bude izgledala kao ova na klipu koji je postavio Zeljko mislim da ce jako da lici na novog Actrosa,a to ne verujem da bi bilo pozeljno za njih.Pogledajte samo i uporedite izgled kamiona od sredine i druge polovine 90 i ovo sto je napravio Mercedes sa mp4.Po onome sto imamo priliku da vidimo,bar meni deluje da se zavrsava i pocinje jedan novi izgled kamiona,ne mislim na motor i snagu vec na kabinu i sam enterijer.Sredinom 90 godina posle onih kockastih i starog nacina dizajniranja kabina Volvo je napravio Volvo fh12 koji je potpuno izgledao drugacije od svega sto je do tada izgledalo.Koju godinu kasnije i Mercedes je uveo Actrosa sa novim dizajnom,Scanija isto,ne znam koja je godina tacno bila za 4 seriju.Malo duze je na to cekao Man sa svojim prelepim tga.Deluje mi da se to desava i sada,velika prekretnica u samom izgledu kamiona,Volvo i Mercedes su 15 i vise godina imali skoro slicnu kabinu u odnosu na prve modernije,malo promenili farove i jos neke detalje unutar kabine,a izgled je skoro ostao isti.Pogledajte samo te kamione iz profila i vidite u cemu se razlikuju,nekoliko detalja i nista vise.Kazem iz razloga sto je novi Actros po meni potpuno drugaciji na izgled u odnosu na svoje prethodnike,izgleda malo svemirski spolja,slicna situacija ce biti i kod novog Volvo fh kamiona,mada je ono sto smo imali priliku da vidimo na snimcima i slikama dosta zamaskirano i sklonjeno,ali mi deluje da ce biti tako.
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

New SKANIA Empty Re: New SKANIA

Počalji od najsporiji Pet Mar 30 2012, 23:26

Mislim da je stvarno super stvar da ovde mozemo i mi da iznesemo svoja razmisljanja na bilo koju temu pa i na ovu o spoljasnjem izgledu novih modela kamiona,bas iz razloga sto svi isto ne posmatramo i ne vidimo istu stvar na isti nacin.Negde sam vec napisao da je meni recimo,najvaznija unutrasnjost kabine kamiona i to puno vise od spoljasnjosti.U kabini kamiona narocito u dugolinijskom transportu,provedemo vise vremena nego kod kuce ili na nekom drugom mestu pa je konkretno meni vrlo bitno da se u tom prostoru kada vec moram tu da budem ,osecam sto prijatnije i po mogucstvu udobnije.Vazan je broj i velicina kaseta za odlaganje licnih stvari i garderobe,slobodan prostor na sredini,velicina i udobnost kreveta,vidljivost ,dobar polozaj za vozaca za vreme voznje sa mogucnoscu sto lakse manipulacije,bocne ostave za alat,za plinsku bocu i sudove pristupne sa spoljne strane,frizider za hranu,dobra izolacija i adekvatan unutrasnji grejac i otprilike to jesu sve zaista neophodne stvari koje bi svako vozilo za dugolinijski transport,trebalo da ima u osnovnoj opremi za svoju prodajnu cenu.Mislim da je po mnogo cemu MAN-ova xxl kabina najbolja po mnogim navedenim kriterijumima,potom skanijina toplajn kabina kojoj je jedina mana sto nema ravan pod kao aktros i njoj uz rame, aktrosova megaspejs kabina.Sve drugo je dobro ali ipak previse skuceno,ergonomski nedovoljno dobro i naravno,ovo je samo moje misljenje.E sad',kako sve to izgleda spolja(narocito ako je noviji kamion)meni zaista nije bitno jer ne sedim napolju vec unutra a i svi noviji kamioni su spolja nabildovani plastikom samo malo drugacije oblikovanom, koja je uz to skupa kao djavo.Skuplje je jedno ogledalo ili branik nego jedno nase prosecno vozilo. Laughing
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

New SKANIA Empty Re: New SKANIA

Počalji od zeljko Pet Mar 30 2012, 23:48

A sta mislite o Dafu sa Super spejs kabinom? S obzirom na njegov oblik kabine i po recima mnogih vozaca,nudi najveci komfor i udobnost u voznji.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

New SKANIA Empty Re: New SKANIA

Počalji od najsporiji Sub Mar 31 2012, 07:50

Da ne uzurpiramo ovaj prostor u ovoj temi nego ako se slazete, 'ajde da otvorimo novu temu nesto kao rasprave o kamionima ili nesto slicno ,gde mozemo da pisemo o svemu i gde mozemo da nastavimo sa ovom diskusijom.Postujuci kreativnost,odlicna zapazanja i jos bolja razmisljanja i ideje vas mladjih,to prepustam vama i zaista mislim da nam ta tema nedostaje. drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

New SKANIA Empty Re: New SKANIA

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu