Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Pneumatici

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

Re: Pneumatici

Počalji od siera taj Čet Maj 10 2012, 22:04

Evo kompletirane su osnovne informacije, konsultovacu jos uputstvo Volva sutra tokom dana

__________________________________________________________________________________________________
Red Bull daje krila al zato rakija daje quatrro
siera
Predsednik

Broj poruka : 5156
Datum upisa : 08.02.2012

Pogledaj profil korisnika http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Čet Maj 10 2012, 23:02

Samo malo da pojasnim odnosno dopunim da ne bude zabune, najcesce matice koje se pojavljuju na vozilima su 22x1,5 i one su namenjene za kljuc 32 ili 33 Volvo Scania. Sa maticama 24x1,5 nisam se susretao. Stezanje je znaci izmedju 60kg i 66kg. Preventive poradi nece smetati do 80kg ali sve preko toga je van pameti i krajnje bezobziran i nemaran odnos. Stegnuti brezon odnosno maticu silom od 150 kg recimo kao u slucaju od danas kada tri masine ne mogu da odviju je za :batine: :batine: :batine: :batine: :batine: :batine:
Takav brezon gubi svojstva zilavosti materijala i na granici je kidanja

__________________________________________________________________________________________________
siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 私はマイケルです taj Pet Maj 11 2012, 17:07

Predsedniče sada si ga preterao.Ti si mene nazvao fotografom tamo kod onog gazde
Ja da sam na tvom mestu ne bi mene zajebavao,Grujane.Pošto si me uvredio,moraću da te opomenem :batine: za početak.
Pošto si ti počeo da kačiš neke papiriće,evo da gi i ja zakačim,pa onda pitaj one tamo(da li znaju da odgovore) koliko košta ovaj razgovor.

Ovo je za Autobusi(gradsko-prigradski).Na koliko se stežu.

Evo i pritisak u pneumatici za određene dimenzije.

I nemoj više da si doveo u sumnju našu Resavsku prepisivačku školu,bre, jer će da bidne kojejaci
ahhhhha ahhhhha ahhhhha ahhhhha ahhhhha ahhhhha ahhhhha ahhhhha ahhhhha ahhhhha ahhhhha ahhhhha
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Pet Maj 11 2012, 17:31

....... :aplauz: :aplauz: :aplauz: super je sto se na jednom mestu u odredjenoj temi,mogu naci skoro sve potrebne informacije koje mogu biti korisne i kad' tad' nekome mogu zatrebati, a kako nema coveka koji bas sve zna, sigurno je da ce svima nama biti od koristi. :aplauz: :aplauz: :aplauz:
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 59

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Pet Maj 11 2012, 22:07

Vidis dobra stvar ovo za autobuse oni nose manje gume i verovatno su tamo matice 18-20mm i onda ne trebaju vece sile. Tamo u mom uputstvu dobra je stvar sto ima i odredjena duzina sipke pa nema potrebe za nekim nastavcima duzine 2m, skakanja po njima, kad vidim da se penje sofer na cev od metar ipo i drzi ze za prikolicu najezim se

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Sub Maj 12 2012, 08:22

To bi bilo to i samo pravilno upotrebiti

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 私はマイケルです taj Pon Maj 14 2012, 17:20

Kod mene točkove dotežu sa kilo-ključem,ali made in China.Slomili su već 3 kilo-ključa,iako su kineska,ipak što je mnogo,mnogo je.
Koliki krkan treba biti pa polomiti kilo-ključ? BangHead
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zeljko taj Pon Maj 14 2012, 17:41

Kod nas i dalje sa cevuljagom. A i to kad ima guma.
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 38

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zeljko taj Ned Avg 12 2012, 22:11

Kormoran,to je valjda rumunski proizvodjac,ali nisam siguran. Ne znam koliko gume kod mene u firmi prelaze,oni to menjaju tek kad ne moze vise. Ali gume na autobusu u gradskom prevozu bas puno treba da istrpe. Koliko samo tu ima skretanja pod 90 stepeni,naginjanja na stranu,a o ivicnjacima da ne pricam.
zeljko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Gost taj Ned Avg 12 2012, 22:13

Zeljko to je jasno jos kod nas te uske ulice.Gazenja po trotarima i slicno (bar je tako u sarajevu i ostalim gradovima u BIH) ja sam mislio na kamionima.

Gost
Gost

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od aleksic taj Ned Avg 12 2012, 22:16

Kormoran je Madjarski mada i nije nesto puno vozaca sa kojima sam pricao kazu da malo prelaze sa njima pogotovu na prednjoj osovini
aleksic
Počasni Član

Broj poruka : 1720
Datum upisa : 27.05.2012
Godina : 30

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Ned Avg 12 2012, 22:46

Kormoran je Poljska kompanija koju je kupio Michelin i od pre par godina proizvodnja je preseljena u Rumuniju. Gume rade pod kontrolom Michelina jel su njihov brend značajno im se popravio kvalitet u odnosu na Made in Poland ali lično im ne verujem još uvek i vidim dosta vozila iz EU nose Kormorane a sa cenama na našim krajevima pariraju kinezima.

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od gprt taj Ned Avg 12 2012, 22:55

Kormoran tu kod mene stavljaju također na svašta od kamiona šlepa i sl. kako se kaže "koliko para toliko muzike" neznam neke točne cjene al sumljam da je klasična neka 315/80 22.5 300tinjak eura dosta valja za kipera troši se kako se troši pa ti nije žao ako nakon par mjeseci je rasječeš,uništiš i sl.

gprt

Broj poruka : 104
Datum upisa : 23.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Ned Avg 12 2012, 22:59

Kormoran za napred u SRB 315/70-R22.5 450€ isto tako je i za prikolicu 385/65R22.5 i vučne 315/70R22.5Sve 3 kombinacije su sa razlikom u ceni od 10-30€

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Pon Avg 13 2012, 15:53

.....ako bih se kandidovao za sefa makar i poslovodju kod Zeljka u firmi,rekao bih da je guma odlicna ili makar bas dobra,nije to nista i to moze jos da tera ahhhhha ahhhhha ako bih se kandidovao za milicajca,rekao bih mu svaki put da je ovo poslednji put da mu (za neki kintu pride) oprastam sto tera tu gumu,da je obavezno zameni i da mu sledeci put necu oprostiti i 'cu da ga iskljucim iz saobracaja ahhhhha ahhhhha ahhhhha a ako bih i ja ali i svi mi hteli da budemo realni,ta guma jeste odlicna samo za otpad i ne bi smela da bude na vozilu u javnom saobracaju.
Ipak,ja sam hteo da napisem par reci o gumama koje vozimo na nasim malim prdavcima jer se priblizava zima i iako mislim da ce se i ove godine ponoviti situacija kao i prethodne,treba biti malo pripravan jer se nikada ne zna sta vlastodrscima moze da padne na pamet.Da bih izbegao ev.neprilike sa policijom i zakonom,nabavio sam 4 celosezonske gume za moju fiesticu i mislim da ove zime necu da se krijem po putu od policije kao prosle i svih dosadasnjih godina, jer sam auto stalno vozio na letnjim gumama,a uz sve to nisam imao ni lance kao obaveznu opremu.Uzgred,gume sam kupio odavno ali ih nisam montirao jer sam hteo da ih montiram na alu felne,pa dok njih nisam nabavio, stajale su upakovane i cekale dan za montazu tj.cekaju jos uvek haha
Inace dimenzije tih guma su 165/70x14, hankook optimo h730 ili 4s sto znaci da je za sve sezone.E sad',recimo da sam procitao gomilu testova i jos vecu gomilu tekstova za raznorazne pneumatike i mislim da nisam pogresio, ali cu pravi sud imati tek kada ih namontiram na vozilo i kada ih u razlicitim vremenskim uslovima isprobam.Licno sam samo jednom ranije imao prilike da vozim celosezonsku gumu i bio sam prezadovoljan njenim ucinkom na svim podlogama a narocito na snegu i po mnogim parametrima je ta guma koju sam nekada probao,mnogo ispod ove koju sam kupio, ali ta prednost ne znaci nista na papiru sve dok se ne isproba i u realnim uslovima voznje.Uzgred,najvise testova su odradili nemci i mislim da su objektivno,vrlo pristrasni prema svojim proizvodjacima guma pa se zato svi rezultati tih testova moraju uzeti sa dozom rezerve.Moze se desiti da ova nova u realnim uslovima bude tri puta losija od te nekada vozene ali za sada stvari stoje bas ovako.
Neko ce reci da nema nista bez zimske gume za zimu i letnje za leto i ja se sa tim slazem ali uzimajuci u obzir nase podneblje i vremenske prilike u svim godisnjim dobima,broj zimskih dana pod snegom i kolicinu kilometara koju ja predjem za godinu dana,ovo mi je bio i najadekvatniji i najbolji izbor jer bi za dva seta guma(zimske i letnje) samo uzalud bacio pare i imao bih za nekoliko godina bajate gume sa mozda dobrom sarom i nista vise.Licno meni ne smeta ni jedna podloga a niti jedna guma zato sto sam ceo zivot vozio samo na letnjim gumama ako se po dubini sare to moglo zvati gumom,vise je licila na slik.Ovako sam se potrudio da ispostujem i zakonsku normu i da sebi priustim opustenu voznju pa bih voleo da cujem i tudja iskustva sa gumama u razlicitim vremenskim uslovima jer ovde ima i puno iskusnih vozaca kojima je voznja profesija i posao,a njihov sud i stav je meni jedino merodavan iako rizikujem da se zbog ovoga, neko sa strane i naljuti na mene ali je to istina koja mnogima kojima ovo nije profesije,moze puno pomoci.Toliko za sada od mene. drinks
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Ned Sep 16 2012, 00:01

Polirane Alcoe pre ovoga su bile užasne. 40€ po kom

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sotir taj Ned Sep 16 2012, 01:25

Mnogo dobro izgledaju,da li su to sa tvog kamiona?
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Ned Sep 16 2012, 08:58

Nažalost nisu al jbg biće i to jednog dana, nema se para za taj luksuz

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od konvoj taj Ned Sep 16 2012, 10:13

[quote="siera"]

Gde se rade tako felne,super izgledaju
konvoj

Broj poruka : 1011
Datum upisa : 03.04.2012
Godina : 56

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Ned Sep 16 2012, 10:15

Kod mene u ČA (poliranje)

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od konvoj taj Ned Sep 16 2012, 10:27

siera ::Kod mene u ČA (poliranje)
Izgleda kao da su niklovane
konvoj

Broj poruka : 1011
Datum upisa : 03.04.2012
Godina : 56

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sotir taj Ned Sep 16 2012, 12:00

Meni su delovale isto tako,da li su niklovane felne izdrzljivije od standardnih zbog materijala od kog su napravljene,ili je u pitanju vise estetski detalj?
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zeljko taj Ned Sep 16 2012, 15:31

Mislim da su ovo standardne alu felne.
zeljko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Ned Sep 16 2012, 15:38

Alcoa koja je patinirala posle mesec dana kada je proizvedena. Posle poliranja su dovedene do visokog sjaja, otprilike kao durabright danas

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Ned Sep 16 2012, 15:44

......felne izgledaju vise nego mocno i odlicno su odradjene da te je milina da ih imas na kamionu i da ti je zao da prodjes kroz neku barustinu.Inace ,niklovanje je samo jedan vid antikorozivne zastite metalnih felni i osim zastite od rdje,daje felni bas onako lep izgled sa visokim sjajem i deluje bas smekerski.Osim toga,niklovanje felni nema bas nikakavu dodatnu ulogu i ne znam kako se krecu cene tih zahvata na celicnim felnama no rekoh,osim prelepog izgleda n,nikakav bolji ili losiji uticaj na bilo koja svojstva osim estetskih.Druga je prica kada se radi o felnama za kamione koje su od lakih meterijala a najcesce od aluminijuma (naravno neke al.legure koja zadovoljava sva propisana svojstva),koje su puno lakse,upravljivije,puno bezbednije,upravljivije,lepse su,nema rdjanja i na zalost, puno su skuplje od celicnih felni i spadaju u dodatnu opremu uz doplatu i za kamione i za prikolice tj.poluprikolice.Izuzetno su cvrste,postojane i jake ali i u nekim extremnim situacijama i vrlo krte pa posle nekog defekta, nema manjeg ispravljanja kao kod celicara vec se deo odlomi i potrebno je ako je manji lom, taj deo zavariti ili najbolje a najskuplje resenje,zameniti felnu drugom.Licno mislim da su sve prednosti su na strani alu felni osim jedne,cene i to je bas jedini faktor koji vecinu vlasnika kamiona opredeljuje za klasicne celicare jer ,zavrsavaju i one odlican posao za sada. drinks
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh