Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

AUTO Elektrika

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

AUTO Elektrika

Počalji od siera taj Sub Maj 05 2012, 21:44

Evo da opravdam vreme sto me danas nema

Kao sto rekoh danas me :006: zardjali safovi pa se iskidali tu ce mi trebati bravar na sat do dva i jedna lampa koja je stvarno losa al jbg ostalo mi malo u ponedaljak neka 2 bocna gabarita da uradim i videcu za jedno dubinsko pranje kabine

__________________________________________________________________________________________________
Red Bull daje krila al zato rakija daje quatrro
siera
Predsednik

Broj poruka : 5156
Datum upisa : 08.02.2012

Pogledaj profil korisnika http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Re: AUTO Elektrika

Počalji od saulin taj Sub Maj 05 2012, 22:39

ala sijaju :smiledrunk:
saulin

Broj poruka : 237
Datum upisa : 18.04.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od stralis3 taj Ned Maj 06 2012, 05:48

To Siera,sve za naseg Stralisa...sila od kamiona,iako ga neki osporavaju... Smile

__________________________________________________________________________________________________
...samo ceraj desnom stranom...
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 28

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Ned Maj 06 2012, 08:30

....ala je opravio,svaka mu cast .... :aplauz: :aplauz: :aplauz:
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 59

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zeljko taj Pet Maj 11 2012, 22:20

Rade,jedno pitanje za tebe posto ja ne mogu da izadjem na kraj sa poslovodjama iz odrzavanja,jer oni su sveznajuci i veoma sujetni,ne sme nista da im se kaze.

Autobus mi danas pokazuje sledece simptome.Inace opremljen modernim MANovim motor,el.ubrizgavanje.

--na auspuh izbacuje gust crni dim pri jacem gasu,bukvalno pravi dimnu zavesu
--nema snagu,motor radi mozda sa 50%,manje uzbrdice jedva savladava
--na leru,nemiran rad motora,osecam kako se cela sasija stresa
--mozda treba da napomenem da ne pokazuje vecu temperaturu od uobicajene radne,oko 80 stepeni

Sta su uzroci? Struja,ubrizgavanje?
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 38

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Pet Maj 11 2012, 22:33

Kakvo misljenje imas o filteru za vazduh možda bi to stavio na prvo mesto, pa posle ostale mogucnosti. Pre pojave dima i problema jel bilo sve u redu

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zeljko taj Pet Maj 11 2012, 22:42

Ne znam kakav je filter,ali ovaj problem se pojavio preko noci,bus je isao kao zmaj,pa zato kazem da su verovatno caprkali nesto oko struje .Ili je mozda stvar oko mehanike.Sta ti mislis da mogu da im natrljam na nos?
zeljko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Pet Maj 11 2012, 23:01

Meni to liči na filter vazduha, sledeće recimo otkaz nekog senzora punjena turbine ali na leru bi trebao mirno da radi. Koliko ima rpm na leru treba normalno da bude na oko 600rpm. Posle toga može biti neka od dizni da procuri ali to nije crni dim to je plavi dim. Neće zbog struje da pravi te probleme. Tako nešta se dogodi recimo kada se pomeri red palenja pa da bude u možda kasnijem paljenju ali to se obično dešava kada se otvara razvodna kutija na motoru ili prilikom sklapanja motora da ga ne stave na dobar red paljena i u tom slućaju temp motora može biti veća.Isto tako može biti ako je nesta radjeno oko boš pumpe. Verovatno u tom slučaju da je povećana potrošnja goriva. Ja lično bi krenuo ovim redosledom u pretragu kvara. Nemoj im se izletati u komentarisanju problema. :aaaaaa: :aaaaaa: :aaaaaa: Sad se setih kakva mu je motorna kočnica da nije zaribala i ostala zatvorena isto je takva manifestacija sa tim simptomima

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zeljko taj Pet Maj 11 2012, 23:25

Znaci ima stvarno mnogo uzroka,toga sam se i bojao. Videcu sutra,da li ce oni nocas nesto resiti,jer vec 10 dana se ganjam sa njima,od kocnica pa do curenja ulja iz visko-vent,neki senzori se bez razloga pale,ventili visine,gume,pa povrh svega,sad i ovo.Hvala ti Rade za info.
zeljko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Pet Maj 11 2012, 23:29

Javi jesu li nesta pronašli u vezi toga da znama.

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Sub Maj 12 2012, 08:37

......simptomi koje je Zeljko opisao upucuju na problem loseg i nepodesenog ubrizgavanja goriva tj.loseg sagorevanja ili kako mi kazemo,gusenja motora.Uzroci mogu da budu razliciti,od pomenutog filtera za vazuh iako se to ne desava preko noci osim da je nesto upalo u vod za dovod vazduha,otkazivanja nekog senzora-sonde koja kontolise kolicinu ubrizganog vazduha u motor.U zavisnosti kakvo se gorivo sipa u rezervoar mogu da budu i neki drugi simtomi ali opet ne preko noci i ja mislim da je najverovatnije na tom motoru otkazao MAP senzor cijim otkazivanjem se dobijaju simptomi koje si ti opisao ili je mozda negde vece prisustvo tzv.fals vazduha na nekom vakumskom vodu pa senzori ne mogu da daju tacne podatke, ali mozda i nekog drugog seznora kojih ima na motoru i cijim otkazivanjem,motor gubi pravilan rad ili mozda i nekoliko seznora jer svi moraju da rade usaglaseno a ima ih pun kufer....E sad',obzirom da sve to ima veze sa elektronikom jer su svi ti uredjaji medjusobno povezani i usaglaseni,moze se reci da taj kvar ima veze sa elektronikom pa zato obzirom da je mnogo ili,ti nama Zeljko,napisi sta je u stvari bilo sa tim motorom kada otklone kvar.
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 私はマイケルです taj Sub Maj 12 2012, 13:03

zeljko ::Rade,jedno pitanje za tebe posto ja ne mogu da izadjem na kraj sa poslovodjama iz odrzavanja,jer oni su sveznajuci i veoma sujetni,ne sme nista da im se kaze.

Autobus mi danas pokazuje sledece simptome.Inace opremljen modernim MANovim motor,el.ubrizgavanje.

--na auspuh izbacuje gust crni dim pri jacem gasu,bukvalno pravi dimnu zavesu
--nema snagu,motor radi mozda sa 50%,manje uzbrdice jedva savladava
--na leru,nemiran rad motora,osecam kako se cela sasija stresa
--mozda treba da napomenem da ne pokazuje vecu temperaturu od uobicajene radne,oko 80 stepeni

Sta su uzroci? Struja,ubrizgavanje?

Ako smem nešto da kažem za dnevnik.
Za ove neispravnosti što si naveo,uzrok može biti:
1.Da je izgoreo izduvni ventil,jedan cilindar ne radi pa ne može da sagori naftu.
2.Cilindar nema kompresiju,treba proveriti sve cilindre ponaosob.
3.Dizna zablokirala(zapekla),cilindar ne dobija naftu. Ovo ne bi trebalo da bude,ali je moguće.
U svakom slučaju je rezime: Previše nafte,a premalo vazduha,zato dimi i nema snagu(jedan cilindar ne radi, ostali se cilindri muče, na usponima,rade otežano).
Pod hitno vozilo oterati u radionicu,da ne bi došlo do još većeg sr*nja.
Ovo je moje mišljenje,ali ne mora da je tačno(svi simptomi što su navedeni ukazuju na to što sam napisao).
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Sub Maj 12 2012, 18:45

Ko ce ga znati moze da ima dosta razloga, valjda ce Zeljko znati da nam nesto kaze

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zeljko taj Sub Maj 12 2012, 21:13

Kvar nije otklonjen,autobus stoji u garazi,a jos je i vikend pa nam ne rade nazovi inzinjeri. Za sada cu voziti rezervne krseve,dok to rese,a onda javljam dok cega je bio kvar. Samo se nadam da je kvar do elektronike,to je lakse resiti.
zeljko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Sub Maj 12 2012, 21:27

Nisam siguran da je elektronski kvar pre bih rekao da je u pitanju nesta drugo ili mozda bos pumpa posto on ima klasicnu pumpu sa prvom elektricnom diznom

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Ned Maj 13 2012, 10:02

.....sta god da je u pitanju,sa ove distance je vrlo tesko detektovati problem i mi tu samo mozemo vise manje da nagadjamo ali na osnovu onoga sto je Zeljko napisao,nagadjam da ce verovatno prvo izcitavanjem podataka sa kompa.pokusati da ocitaju eventualnu gresku koja je prijavljena i da na osnovu toga pokusaju da otklone kvar,naravno ako je lakse prirode.Pretpostavljam da u daljem postupku to podrazumeva zamenu dotrajalaog ili neispravnog dela, drugim delom tako sto ce ga skinuti sa nekog rashodovanog autobusa tj.motora i to skarabudziti da vozilo kako tako moze u posao jer je to najjeftinija opcija za svaku firmu takvog kalibra(bez zelje za uvredom ali je tako).Ovlasceni servis bi to naplatio i pozlatio jer od prodaje originalnih rez.delova zive i ovl.serviseri nista ne popravljaju cak i kada je to moguce,a firma sa toliko vozila u ne bas sjajnom stanju,uvek gleda da ustedi(njima pare uvek trebaju) ugradnjom najjeftinijeg rez.dela bez obzira ko ga proizvodi,samo pod uslovom da bilo kako moze da se napakuje na predvidjeno mesto makar i nekom prepravkom,ali da motor moze da radi i da vozilo sto pre moze u krug.Ako je kvar i nesto tezi i mozda zahteva demontazu celog motora ili nekog njegovog dela,verujem da je procedura popravke potpuno jednaka i sve ce to zajedno trajati dok ce trajati tj.dok ne rikne opet a onda ponovo isti postupak.
Kako god da bude i sta god da se pokvarilo,Zeljko ne treba da ocekuje neki veliki efekat posle sanacije kvara(ako je i to moguce jer mozda bace taj motor i ugrade novi haha ) jer ce to da bude samo jos jedna u nizu karabudzevina pomocu "stapa i kanapa".U manjim firmama tipa Radetove,svakom problemu se prilzi na jedan sasvim drugi profesionalan nacin( ne 'falim ja ovde Radeta nego treba biti slep pa to ne videti ili cinik pa pricati drugacije) jer ta firma od tog vozila zivi,nema ih puno i nije na drzavnom budzetu koji bi morao da pokrije svaki fuseraj u poslu pa zato sto ide na puno daleki put,uvek mora tj.trebalo bi da bude skoro besprekorno ispravno.Naravno,ima i drugacijih primera slicnih opisanoj pretpostavci, ali u svakom od njih ,svaki vozac jedanko kao i nas Zeljko, moze da bude samo nemi posmatrac i da vozi ono sto mu daju kako god to dobro ili lose bilo,da se i dalje zlopati do nekog sledeceg slicnog kvara.Zaista nista ruzno i licno protiv bilo koga i bilo cega,prosto samo pretpostavljam proceduru koja ce uslediti narednih dana. cao
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Ned Maj 13 2012, 10:27

Ne znam na tom tipu modela ima li uopste dijagnostika posto pretpostavljam da je tu motor E2 bos pumpa i prva dizna elektricna

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od najsporiji taj Ned Maj 13 2012, 11:13

....ma ne znam ni ja, ni tip ni model niti mogu odavde to da znam vec samo mogu da pretpostavljamuzroke pa to i cinim, a oni ce taj kvar otkloniti jer im to sigurno nije ni prvi ni poslednji takve vrste.Problem o kome sam pisao jeste problem pristupa takvoj vrsti posla gde su karabudzevine svake vrste,osnovni princip servisiranja,gde te jeftine budzevine i od iole dobrog vozila za kratko vreme naprave krs.Ne kazem da mozda nisi u pravu mada licno mislim da u konkretnom slucaju, svi ili barem to vazi samo za mene, ovako na daljinu mozemo samo da nagadjamo i pretpostavljamo, a saznacemo kada nas Zeljko informise i pozove na drinks jer mu autobus juri citavih 30 km/h. ahhhhha ahhhhha ahhhhha
najsporiji

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Ned Maj 13 2012, 11:33

Za karabudzenje jesu broj 1

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od 私はマイケルです taj Ned Maj 13 2012, 13:10

E,a kakvi su kod mene tek pronalazači,da se ocenjuju karabudzevine,ovi moji bi osvojili sva tri prva mesta. Dođe Autobus sa sve originalnim delovima,a kada istekne garancija,da tek onda vidite kakva su to karabudzenja.Bukvalano bude kao u crtanom filmu,imaju višak delova pri vraćanju na svoje mesto nazad(nego pri skidanju)."Čemu ovo služi a još i ne radi". scratch lol!
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Ned Maj 13 2012, 13:36

Tu je naj lakse biti mehanicar

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od zeljko taj Ned Maj 13 2012, 20:35

Neso,savrseno dobro si objasnio. Sto se tice konkretno mog autobusa,odmah po nabavci Ikarbus stupa u strajk zbog bivseg vlasnika,tako da garantnog roka nije ni bilo.U pocetku ovi nasi nisu hteli nista da diraju sa kvarovima,ali kad su poceli autobusi da ostaju po putu,morali su da zaborave na garanciju.I onda pocinje karabudzenje.E sad,nije stvar u tome da mi nemamo dobre majstore,vec koliko se direktori pogona dodvoravaju generalnom po pitanju ustede para. Tako se delovi ne nabavljaju,vec se krpari,gomila Mercedesa nam stoji zbog zakokalih diferencijala jer su sipali lose ulje,petina autobusa su potrosaci ulja...itd. Znaci s jedne strane hoce ustedu,s druge strane se vrsi pritisak na vozace da se ostvaruje kilometraza bez obzira na stanje vozila,a bezbednosti ljudi koji se prevoze necu ni da pricam. To je za moje pretpostavljene dosadna tema,jer overa ispravnosti na putnom nalogu vazi samo dok vozilo ne prodje kapiju,za sve ostalo zna se ko odgovara,a veoma cesto u nasem poslu kazna je zatvor. Samo da napomenem da moji sefovi i direktori svakog meseca dobijaju bonuse 20% na platu.
zeljko

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Ned Maj 13 2012, 23:21

Opet srecom imas na nalogu dole levo pise "primio sam vozilo bez vidljivih tehnickih ne dostataka" tako da nije dobro da si upucen na put a znas da nesta vitalno nije u funkciji

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od siera taj Pon Maj 21 2012, 20:03

Ajde da stavim neku sliku trenutka pretrage kvara na centrali klime i vebastera, rezultat pretrage cu staviti na kraju, znaci vozilo Iveco Stralis pojavila se crvena greska kvara klime i zuta greska kvara webastera. Greske su klasifikovane kod Iveca u zutoj boji manji problem i crvenoj boji veliki problem

Gore na ovoj slici desno je tzv Body kompjuter mozak svih elektro uredjaja u kamionu(sve informacije dolaze u njega npr da li negde nesta treba u nekom momentu da pist, da zuji, da pali neko svetlo da nesta izgasi itd itd)

Na slici iznad izgled servisnog kompjutera

Opet na slici iznad desno dole je tzv kabinski modul koji regulise uredjaje u kabini frizider, radio, osvetljenje, roletnu, siber i informacije te vrste salje body kompjuteru

Kvar je u centrali klima uredjaja (zadnje 3 slike) cena odokativna malo manje od 1000e

siera
Predsednik

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sotir taj Pon Maj 21 2012, 20:12

Skupo i to prilicno,koliko je cest slucaj da se ovakvi kvarovi desavaju na ovoj marki kamiona,da li mozda znas?
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh

- Similar topics