Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

+13
nikipiki
Goran G.
seljo
Sotir
OGNJEN-OGI
Aleksandar
vule
najsporiji
私はマイケルです
aleksic
zeljko
siera
Milorad
17 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od seljo Sre Jan 16 2013, 14:46

siera ::Ima i to ali taj deo papirologije ne pripada dokumentima vozila
ma ok al Toma je pito šta sve treba, ne samo za dokumente, mada bojim se ako sve napišeš da ćeš samo obeshrabriti potencijalne obrtnike Very Happy
ja bi reko skraćeno na sve da treba samo jedno- rođak u Saboru ili Skupštini ili kako se već kod koga zove, ako to imaš sve dalje je gotovo za dan dva Very Happy
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Goran G. Sre Jan 16 2013, 16:56

Aleksandar ::Evo jedne teme koja me mnogo zanima, a o kojoj malte ne nemam pojma nemam....

Skupio sam kintu, prodao pradedinu njivu, zaduzio se po komsiluku i kupio sleper udruzio se kod Pere i Mike Trans i ocu da vozim recimo Italiju, sta je meni potrebno od dozvola, kako to ide, ako to moze neko ko je dokon da napise, znam da je to veoma diskutabilan i opsirna tema ali ne mora sve odjednom da napisete polako u nastavcima.....
ako ti je to jedini posao a vec si sve rasprodao i pozajmio pare da mozes da startujes najbolje da se manes toga da ne bi ostao gladan
Goran G.
Goran G.

Broj poruka : 359
Datum upisa : 14.08.2012
Lokacija : sombor

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sre Jan 16 2013, 16:58

Goran G. ::
Aleksandar ::Evo jedne teme koja me mnogo zanima, a o kojoj malte ne nemam pojma nemam....

Skupio sam kintu, prodao pradedinu njivu, zaduzio se po komsiluku i kupio sleper udruzio se kod Pere i Mike Trans i ocu da vozim recimo Italiju, sta je meni potrebno od dozvola, kako to ide, ako to moze neko ko je dokon da napise, znam da je to veoma diskutabilan i opsirna tema ali ne mora sve odjednom da napisete polako u nastavcima.....
ako ti je to jedini posao a vec si sve rasprodao i pozajmio pare da mozes da startujes najbolje da se manes toga da ne bi ostao gladan

To je admin onako figurativno napisao, pošto je bilo ko zna koliko takvih slučajeva. Srećom on nije iz te priče. Pametnije mu je što :armonikce: :armonikce: :armonikce:
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od seljo Sre Jan 16 2013, 17:18

... i? znači povadili smo nakon dužeg vremena sve potrrbne dokumente, po komšiluku amo na brzinu posudili potrbnu opremu za vozilo, na veresiju digli zimske gume - šta dalje?? bounce bounce
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sre Jan 16 2013, 17:21

Moraš da spremiš akontaciju za put haha
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od seljo Sre Jan 16 2013, 17:25

ma dugovi su već do grla, otkud još akontacija za put? Very Happy
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sre Jan 16 2013, 17:26

To moraš da imaš obavezno. poželjno je i imati kartice
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od nikipiki Sre Jan 16 2013, 17:42

Najsladje ti dodje na kraju kad sve to prodas , kupis ,pozajmis, podignes kredit i.t.d.... odradis , isfinansiras jedno 60 do 90 radnih dana a onda kazu cekaj pare i na kraju ti uopste ne plate firma otisla u stecaj haha Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 3782987645 Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 3782987645 Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 3782987645
nikipiki
nikipiki

Broj poruka : 416
Datum upisa : 09.02.2012
Godina : 47
Lokacija : Koceljeva, Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Sotir Sre Jan 16 2013, 18:39

siera ::Moraš da spremiš akontaciju za put haha
Za koji put haha ,koliko je tesko naci utovare gde bi trebalo da bude isplata,makar i nakon dva meseca?
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sre Jan 16 2013, 18:44

To moraš da imaš ako te neko pozove za nekakav utovar u protivnom ništa od biznisa
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Aleksandar Sre Jan 16 2013, 19:16

Auuu... lele..... napravicu veceras kad se vratim iz svaleracije novu sekciju kao na Teretnim vozilima. Do tad pisite ovde pa cemo da razdvojimo gde sta kako.....

I recimo nadjemo i akontaciju sta dalje.... Koliko vidim dosad samo :006:
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sre Jan 16 2013, 19:21

Pa ništa našao si pare za put tzv akontaciju, sad čekaš turu, kad nadješ turu utvrdićeš da nemaš dovoljno para za tu turu a možda ti u medjuvremenu pokradu akumulatore ako ti vozilo nije na bezbednom haha haha haha
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Aleksandar Sre Jan 16 2013, 19:26

ahhhhha ahhhhha ahhhhha

Soferska je tuga pregolema... E sad ja kao nov u poslu (govorim figurativno) tesko dolazim do tura ili kako se to dolazi, ides od jednih do drugih dobar dan dobar dan ili mozda TimoCom, ili mozda neke preporuke. mada ova treca varijanta je nekako losa jer ko da te preporuci kad si nov....
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sre Jan 16 2013, 19:29

Sve zavisi kolko sreće imaš ako u tom traženju naletiš na neku airbag možda joj se i dopadneš pa bude tura. ko ćega znati Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 3782987645 Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 3782987645 Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 3782987645 Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 3782987645
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Aleksandar Sre Jan 16 2013, 19:36

7) važeći sertifikat o nivou buke potreban je za odredjene zemlje u Evropi (važi 2 godine od datuma izdavanja izdaje ovlašćeni uvoznik za SRB)

Ovo je ono L e sad ovako, neka vozila nemaju tu oznaku i to znaci da nemaju taj sertifikat i oni naravno ne smeju da voze kroz te zemlje? Ovo je valjda ako ne gresim prvo austrija uvela?
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sre Jan 16 2013, 19:52

Oznaka L je namenjena za vozila koja imaju nivo buke ispod 80 db oznaka je potrebna e sad ko je nema pitanje je dali mu uopšte i treba. Uglavnom taj paket L je vezan za vožnju kroz odredjene regione u pojedinim državama i na ovo ne treba gubiti neko vreme oko pojašnjavanja, a može se postaviti u odredjenu temu koja bi se bavila označavanjem vozila.
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od najsporiji Sre Jan 16 2013, 20:19

....koliko me insekt ne vara, sva nova euro 4, 5 i 6 vozila imaju u std.verziji nivo buke ispod 80 db. tako da im oznala L vise nije ni potrebna niti te za to vise neko pita cak ni na zapadu.Zapadu je vazno da imas novije vozilo sa e5 , EVV ili E6 standardom i zabole ih djoka za sve drugo jer kupovinom novog vozila, odrzavas proizvodnju ali i svu pratecu industriju vezanu za proizvodnju nekog vozila u nekoj od zapadnih drzava. Njima je to sasvim dovoljno jer dokle god radi njihova teska industrija, primace i oni plate jer su svi policajcu svuda budzetski sluzbenici.Nista to nije slucajno i ne forsiraju oni tek tako ili dzabe sve te EURO standarde. drinks

P.S. mislim da smo o oznakam na kamionima vec imali pojasnjenje u nekoj temi pa se treba malo podsetiti i izlistati ove stranice. drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od volvofh13 Čet Jan 17 2013, 00:18

Zamolio bi starije kolege,uime nas koji ne znamo,da nam objasne,naravno kad budete imali vremena,celu proceduru carinjenja robe i prelaska drzavne granice,tj.izlaza i ulaza u zemlju...ja posebno imam pitanje zasto na izlazima iz Srbije nema terminala,za razliku od drugih zemalja u regionu... drinks
volvofh13
volvofh13

Broj poruka : 1724
Datum upisa : 17.03.2012
Godina : 26
Lokacija : Шабац

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Aleksandar Čet Jan 17 2013, 21:59

volvofh13 ::Zamolio bi starije kolege,uime nas koji ne znamo,da nam objasne,naravno kad budete imali vremena,celu proceduru carinjenja robe i prelaska drzavne granice,tj.izlaza i ulaza u zemlju...ja posebno imam pitanje zasto na izlazima iz Srbije nema terminala,za razliku od drugih zemalja u regionu... drinks

Pravo pitanje kolega i mene bas zanima, gotovo da nemam pojma o tome, a zanima me.... pa ako moze neko da odviji malo vremena i napise neku rec o tome....
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od nikipiki Čet Jan 17 2013, 22:05

Pridruzujem se pitanju?????????? cheers
nikipiki
nikipiki

Broj poruka : 416
Datum upisa : 09.02.2012
Godina : 47
Lokacija : Koceljeva, Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Čet Jan 17 2013, 22:26

Postupak prelaska granice sa teretnim vozilom nije komplikovan jel savremena dostignuća u tehnici su to omogućila da bude prilično jednostavno. Novom vozaču ili nekom ko već na nekoj toj granici nije bio više puta ima stvari koje jednostavno mogu da mu zakomplikuju postupak pa da se od nekih recimo sat-dva koliko treba vremena oduži na 3-4 sata za istu stvar oko prelaska granice. Prvo počinje od mesta parkiranja pa do odlaska kod nekih službi kod kojih morate overiti dokumenta recimo veterinara, fita itd.
Sve te službe uglavnom nisu na jednom mestu i nalaze se u krugu od nekoliko stotina metara pa ako ne znate postupak eto pešačenja bez potrebe. Pešačiti je zdravo ali ako je pljusak, -20c vrućina +35c nije baš naj prijatnije ali to sve ide u "rok službe" i stoji u opisu radnog mesta. Ukoliko vozite robu koja podleže navedenim pregledima bićete u obavezi da posetite te granične službenike pa pošto se njihove usluge uglavnom plaćaju biće potrebno da skoknete do banke koja je nekoliko stotina metara na suprotnoj strani, milina božija. Ukoliko nemate robu koja podleže navedenim pregledima prelazak će se svesti na odlazak na špediciju pa posle toga na carinu, pasošku kontrolu i time bi se formalnosti završile. Pošto uglavnom niste sami na granici uvek će neko biti pre Vas moraćete sačekati neko vreme da dodjete na red i da službenik odradi papire. Ni na jednoj granici protokol oko prelaska nije isti pa je praktično ne moguće opisati šta, gde, kako i kod koga pa je naj uputnije pitati nekoga od kolega kakav je postupak na toj granici oko formalnsti prelaska. Jedino šta mogu reći da je postupak skoro isti na granicama prilikom izlaska iz naše zemlje a sve ostalo je od slučaja do slučaja.
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od nikipiki Čet Jan 17 2013, 22:35

drinks
nikipiki
nikipiki

Broj poruka : 416
Datum upisa : 09.02.2012
Godina : 47
Lokacija : Koceljeva, Srbija

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od volvofh13 Čet Jan 17 2013, 23:05

Hvala na odgovoru... drinks ...imam jos nekih podpitanja,ako nije problem,kada se skida/stavlja plomba,to jest da li pre ili posle zavrsavanja papirologije i ostalog...drugo,da li mozda znas ili neko drugi kako se radi carina sa Svajcarskom,posto sam cuo da tamo ima jedan prelaz na kom su i svajcarci i carinici susedne drzave i ovo za terminale na izlazu iz Srbije...sto ih nema...imam i nekih nedoumica oko TIR-a ,iako znam od prilike sta je to i za sta sluzi,ali ne znam kako se sa njim postupa...I jos sam cuo da na ulazu u UK,bez obzira sto su u EU mora da se radi carina... drinks
volvofh13
volvofh13

Broj poruka : 1724
Datum upisa : 17.03.2012
Godina : 26
Lokacija : Шабац

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Čet Jan 17 2013, 23:19

Stavio si gomilu pitanja pa bi o tome moglo da se napiše po prilično materijala, nemaš nekog reda sa pitanjima pa ću da vidim sutra da ti to ispišem koliko budem znao
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od volvofh13 Čet Jan 17 2013, 23:56

Ja kontam lakse odgovoriti sve od jednom... Rolling Eyes
volvofh13
volvofh13

Broj poruka : 1724
Datum upisa : 17.03.2012
Godina : 26
Lokacija : Шабац

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija - Page 2 Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Možete odgovarati na teme u ovom forumu