Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pneumatici

+9
gprt
aleksic
私はマイケルです
98989
siera
Aleksandar
najsporiji
Sotir
zeljko
13 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od siera Ned Sep 16 2012, 15:47

Negde oko 1200€ su skuplje od čeličnih felni za prikolice a na kamionima su još nešto skuplje, generalno komplet bude lakši za oko 300kg nego sa čeličnim felnama.
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od Sotir Ned Sep 16 2012, 15:49

Hvala Neso za odgovore,nisam znao da li je niklovana felna znaci neku felnu od posebnog materijala gvozdja,ili je samo niklovanje postupak koji se vrsi nekom obradom standardne felne.
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od najsporiji Ned Sep 16 2012, 16:13

.....jeste Dragance,samo postupak koji uz lepsi izgled daje i zastitu od korozije na nekoj od felni ali koliko to ovde kod nas mogu da vidim,skoro da to niko ne radi a narocito ne na kamionima ali kada se malo bolje razmisli,nema ni potrebe jer su sve felne novijeg datuma,odlicno odradjene i sam sastav materijala je takav da vec imaju dobru antikorozivnu zastitu.E sad ,sto vecina vlasnika vozila ne odrzava svoja vozila,sto nisu (da malo pohvalim i Radeta ali sa razlogom) kao Rade,sto nece redovno i detaljno da peru svoje kamione,to nije kriv proizvodjac kamiona tj.felni vec nesto drugo.Stvarno mislim da je gre'ota da vozis dobar i lep a neuredan i prljav auto-kamion,prosto ne deluje lepo pa cak ni one kraj puta nece pred takvima da dizu palac i kao stopiraju haha Sta mislis,da su sve one na Radetovim slikama slucajno digle ruku ahhhhha ahhhhha ahhhhha
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od Gost Ned Sep 16 2012, 17:00

Kazu da je takva felga laksa za oko 24 kg od Čelićne... Very Happy

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od najsporiji Čet Okt 04 2012, 19:44

.......ja sam sinoc konacno moju limuzinu pocastio novim gumama i alu felnama,a jutros sabajle i reglazom trapova pa mi sada samo preostaje da vidim,kako ce se ista ponasati u periodu eksploatacije i da li je bas toliko dobra kao sto su je na raznim forumima i testovima,grdno nahvalili??? drinks

Pneumatici - Page 3 035stg
Pneumatici - Page 3 037owf
Pneumatici - Page 3 038ucq
Pneumatici - Page 3 039gn
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od siera Čet Okt 04 2012, 20:02

Bio je 6. po redu proizvodjač guma na svetu
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od najsporiji Čet Okt 04 2012, 20:05

.....za sada samo izgledaju lepo i novo lol! lol! lol! a sacekacu kisu a potom sneg i led,da vidim koliko i sta vredi i zasto sam dao pare. lol! lol! lol!
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od siera Čet Okt 04 2012, 20:08

Ma ne ideš ti na reli i trke to je guma za tvoje uslove sasvim ok, ne živiš na vrhu Alpa pa da ti trebaju neke performanse mada po meni još uvek odnos cena kvalitei je zimska wintera ok guma


Poslednji izmenio siera dana Čet Okt 04 2012, 20:23, izmenjeno ukupno 1 puta
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od seljo Čet Okt 04 2012, 20:14

... ja naprimjer uvijek koristim - najjeftinije Sad
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od najsporiji Čet Okt 04 2012, 20:24

.....vintera je odlicna guma ali odlicna zimska guma za nase uslove.Kada sam se odlucivao sta kupiti,da li 4 zimske plus 4 letnje gume jer se zimske zbog sastava smese leti vrlo brzo trose,odlucio sam se da nadjem celosezonske gume koje su od svega po malo tj.predvidjene su i kombinovane za sve vremenske uslove.E sad',imajuci u vidu podneblje gde zivimo,koliko u proseku ima zimskih a narocito dana pod snegom do sada ali i koliko mesecno tj.godisnje predjem kilometara,mislim da bi cisto bacanje para bilo da kupim dva seta po 4 pneumatika i da bi oba seta u zavisnosti od sezone,vise stajala i tako propadala nego sto bi bila vozena.Odlucio sam se za ovau gumu jer sam citao dosta o njoj i imao sam zelju da probam gumu sa asimetricnim dezenom koju do sada nisam vozio.Iskreno receno i bez lazne skromnosti,nikada na mom autu nisam imao zimske gume,uglavnom su to bile letnje i vise su licile na slikove nego na letnje gume a vozio sam auto sa njima kao da je suvo iako je nekada sneg bio visi od polovine gume.Medjutiom,zakoni su postali nesto tvrdji nego ranije i zasto da placam kazne ako mi zapne da negde moram van grada jer je onda iluzorno objasnjavati se sa policijom,tad' ce mi zasigurno uzeti pare. drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od siera Čet Okt 04 2012, 20:28

I wintera ti je sada zima/leto
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od najsporiji Čet Okt 04 2012, 20:38

.....wintera je po fabrickim podacima i sastavu smese predvidjena kao cisto zimska guma bez obzira na oznaku M+S i previse se brzo trosi na visim temperaturama ,tako da ne spada u celosezonske gume ali mi zbog nase opste besparice teramo sve ko sta stigne i ima i to za sada pije vodu.E sad',u poredjenju sa zimskim gumama drugih proizvodjaca,ona je malo u podredjenom polozaju ali za nase podneblje je odlicna guma i zavrsava fantastican posao.Recimo celosezonska sava adapto je solidno popljuvana guma a u stvari je original good year vector 3 koju sam nekada davno imao prilike da imam na autu i mirne savesti mogu reci da je perfektna guma za sneg jer sam je izmucio u svim mogucim i nemogucim uslovima.Sve zavisi ko i na kakav nacin govori o gumi ali za sve ono sto sam probao cak i u vrlo ekstremnim uslovima,mogu mirne duse da stojim iza toga i sve to naravno i pokazem u realnim uslovima voznje.Definitivno,ti odlicno znas sa cime si nekada sve morao da se patis i zlopatis po snegu ali tebi je to posao i profesija za razliku od nekih kojima se voznja po snegu svodi na stani kreni po gradu.Takvi su najglasniji u isticanju svoje vozacke vestine po snegu,nego to je neka druga prica i9 tu ne treba previse trositi energije. drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od najsporiji Čet Okt 04 2012, 20:45

.....cek da dodam nesto (jedno nepisano pravilo)sto mozda nasi mladji drugari ne znaju a to je :oni koji dugo rade Rusiju, za njih nema ni zime ni snega i takvi se uglavnom odmah izdvoje i prepoznaju po cim padne nesto veci sneg. drinks drinks drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od siera Čet Okt 04 2012, 20:49

Ne mogu da nadjem od Tigra sajt gde su auto gume
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od najsporiji Čet Okt 04 2012, 21:01

.....iz raznoraznih zakonskih razloga su se izdelili unutar same tzv. korporacije i sada je proizvodnja pneumatika prebacena Tigar tyres (Osnovna delatnost preduzeća “Tigar Tyres” je proizvodnja spoljnih putničkih i poluteretnih guma za automobile i lake kamione, spoljnih skuter guma i raznih unutrašnjih guma),ali njihov sajt ne radi opet iz raznoraznih razloga koje cemo u vreme buduce, mozda sa paznjom citati u svim novinama ako je makar i deo nekih dosadanjih sturih nalsova bio tacan i istinit.Svakako da je wintwra za nas odlicna guma a za potrebe kompanije michelin kojoj pripada i tigar tyres,prave zaista odlicne gume ali pod razlicitim brendovima koji su u sastavu michelina i to nema mnogo veze sa kvalitetom wintwre ili guma za africko ili azijsko trziste.
Fabrika u clermont ferandu jeste gigant a to je i sediste i matica firme michelin i proizvodnje originalnih michelin pneumatika. drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od siera Čet Okt 04 2012, 21:09

Njih jeste uzeo Michelin i tu je sedište Michelina i prodaja za SRB i odatle upravljaju sa fabrikom u Rumuniji
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od seljo Čet Okt 04 2012, 21:18

...jel se rade još one "obilićevo" gume? sjećam se ko klinac da su bile na biciklima uglavnom Very Happy
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od siera Čet Okt 04 2012, 21:21

To je nekada radio Trayal iz Kruševca nema više toga
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od najsporiji Čet Okt 04 2012, 21:21

.....obilicevo je posle preraslo u miloje zakic iz Krusevca i proizvodili su a mozda rade jos uvek,TRAYAL pneumatike i jos neke ogromne gume za gradjevinske masine i to za racun amerikanaca odnosno neke americke kompanije.Sada su u vlasnistvu neke valjda bugarske firme i koliko znam tavore nesto i zaista ne znam sta se sada desava kod njih ali smo nekada bas puno guma tovarili tamo.
...ipak izgleda da nesto rade :
http://www.trayal.rs/Default.aspx?Language=sr
....ipak je ovo stari sajt,NE RADE izgleda i sami Bog zna sta se desava sa tom firmom tako da ovo necu opbrisati ,neka stoji kao secanje i na taj domaci brend ali ocigledno je da su p...li u cabar lol! lol! lol!


Poslednji izmenio najsporiji dana Čet Okt 04 2012, 21:30, izmenjeno ukupno 1 puta
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od seljo Čet Okt 04 2012, 21:29

pa čini se da pravo rade po ovoj stranici,imaju svega u asortimanu
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od najsporiji Čet Dec 13 2012, 13:32

......kao sto sam obecao,red je da iznesem neke svoje utiske o gumi HANKOOK OPTIMO 4S - H730 (all season)koje sam pred zimu stavio na sva cetiri tocka moje limuzine.Gume su dimenzija 165/70/14 i namontirane su na vozilo FORD FIESTA 1.4 TDCI.Naravno,ovde iznosim samo svoje subjektivno misljenje na osnovu mojih zakljucaka o ponasanju vozila sa tom gumom.U nedelju popodne,probao sam auto po ledu ,tacnije ,zaledjenom putu i do 80 km na pravcu od nekih 2 i nesto km. i do 80 km/h ,vozilo se ponasa izuzetno upravljivo,odlicno drzi pravac i nema tendencija ka zanosenju ili okretanju cak i pri namernim manjim korekcijama na upravljacu.Manji problem je u zaustavljanju jer u kombinaciji sa abs-om,treba joj nesto duzi zaustavni put ali bez straha od izbacivanja vozila iz zadate putanje.Subjektivno je za nijansu bolji utisak sa vise uzastopnih brzih kocenja bez obzira na abs.Kada sam povecao brzinu na 100 km. ,i dalje je odlicdno drzala pravac ali nisam smeo nista drugo da probam osim sto je zaustavni put dosta dug i nisam probao sa jednim kocenjem vec sa vise uzastopnih jer,vrag odneo salu,ja nemam drugi auto i nisam bas bio nacisto sa razmisljanjem,sta ako auto samo malo krene u stranu,na toj brzini je samo Boze pomozi???
Juce pre podne,probao sam ponasanje te gume na snegu-suvom snegu kakav je bio ovde prethodnih dana.Prvi utisak je,ide kao po suvom.Do 80 km/h cak i pri vrlo grubom i namernom "maltretiranju"auta raznoraznim korekcijama volana i izbacivanjem vozila iz zadate putanje,auto sa ovom gumom uvek tezi da se vrati na zadatu putanju i osim malog-sitnog proklizvanja zadnjeg kraja vozila,to je sve sto se od ove gume moze ocekivati na toj brzini.Ista stvar je i na 100 km/h i ali i na 120 km/h osim sto su namerne korekcije volanom nesto manje i dosta oprezne ali je u svakoj situaciji,auto bio odlicno "zakovan" za put i nije se ni u jednom trenutku osetilo bilo kakvo nekontrolisano kretanje vozila niti tendencija ka istom.Juce sam to probao sa dvojicom mehanicara ovde iz komsiluka i njima je potpuno neverovatno da ta gume moze tako dobro da drzi.Oni imaju zimske gume ali vise od 40 ili 50 km/h ne pokusavaju da teraju svoj auto.Poredjenja radi,od njihove radnje do placa ima nekih stotinak metara i kada pored servisa prodjem sa 120,zaustavim bezbedno auto do pravog skretanja na plac,tamo gde je Rade parkirao kamion.Nemam instrumente za precizna merenja, a i to je glavni put pred ulazak u grad ali pri brzinama od 60 km/h i nize,moze se slobodno reci da je ova gume izuzetno bezbedna i upravljiva u svim mogucim cak i onim iznenadnim, pa cak i kriticnim situacijama.Jedino gde mozda malo nisam zadovoljan,to je sto sam na jednoj jakoj,bas jakoj uzbrdici van puta a ispred samog prelaska pruge,izasao sam i malim i velikim gasom bez problema ali kada sam nekoliko puta stao na samoj uzbrdici i pokusao da krenem,nisam mogao da izadjem vec sam morao da se vratim.Lagano ili brzo po uzbrdici pod snegom,sasvim je svejedno,izadje bez problema.U stvari,ne mogu ni ja bas previse da ocekujem od te gume jer je ovo ipak celosezonska guma,nije samo zimska iako ima i znak pahulje i planine na njoj,a ima i neki kanadski plavi znak za odlicna svojstva po snegu i ledu.
Svakako da je to odlicna guma sa kojom sam prezadovoljan i koja je ispunila i malo vise od mojih ocekivanja, jer po suvom i kisi nemam sta da pisem,tu se ponasa zaista odlicno cak i u preterivanjama po ostrim krivinama kada je vlazan put , tada samo po nekada dodje do podupravljanja ali se u nekoj normalnoj voznji,to nikada nece osetiti a inace je jako tiha i vrlo udobna.
Uzgred,zao mi je sto ne znam kako bi se u svemu svemu ovome ali u istim uslovima,ponasala prava zimska guma,predvidjena samo za sneg,led i niske temperature pa za sada dok i to ne probam,nemam konacan sud o razlici izmedju ove celosezonske i prave zimske gume ,naravno dobre i kvalitetne zimske gume.
Eto,toliko o nekim mojim utiscima o ovoj gumi i slobodno mogu ovu gumu svima toplo da preporucim,sa njom ce te cak i po vrlo dubokom snegu,izaci bez guranja ili tudje pomoci, a svakako da ce i vozac i putnici u vozilu sa ovom gumom,biti uvek bezbedni na putu bez obzira na vremenske prilike i neprilike. drinks drinks drinks


Poslednji izmenio najsporiji dana Čet Dec 13 2012, 17:38, izmenjeno ukupno 1 puta
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od Sotir Čet Dec 13 2012, 14:23

Da te i u buduce tako dobro sluzi drinks .Sto se tice objasnjenja ne znam gde se moze procitati kvalitetnije i sveobuhvatnije :aplauz: .
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od najsporiji Čet Dec 13 2012, 16:42

...hvala Drgance , ali pisem bas onako kako jeste i uvek iznosim svoje vidjenje odredjene stvari.Konkretno za ove gume,da imam slobodnog mesta-prostora ,opremu i auto sa kojim bih smeo da odrizikujem malo vise,probao bih je i u gorim uslovima voznje mada je istini za volju, i ovo je bas previse za prosecnog vozaca ali je ona i to sve izdrzala, sto znaci da je sasvim sasvim bezbedna guma za neku normalnu voznju od tacke A do tacke B i to bas u svim mogucim vremenskim uslovima,narocito zzimi po snegu i ledu.Naravno,moji utisci su o gumi u pomenutoj dimenziji koja je primerena manjim automobilima, tipa mog auta i uopste ne znaci da nema i puno boljih guma,ali ja to za sada ne znam dok ne probam,a ovaj "domaci zadatak " a potom i impresije,jesu o ovoj gumi koju ja trenutno vozim. drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od Gost Čet Dec 13 2012, 16:55

U mene susjed stavio na Caddy-a Hankok zimske kaze da su dobre.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od im6987 Ned Sep 14 2014, 11:11

Zna li neko na koliko bara se pumpaju gume na TAM 75t3?

im6987

Broj poruka : 2
Datum upisa : 14.09.2014
Godina : 50

Nazad na vrh Ići dole

Pneumatici - Page 3 Empty Re: Pneumatici

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu