Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Alternativni pogon

+2
siera
Aleksandar
6 posters

Ići dole

Alternativni pogon Empty Alternativni pogon

Počalji od Aleksandar Pon Apr 16 2012, 15:01

zeljko ::Ja Neso ne verujem u te price.Gledao sam emisiju gde je ekipa naucnika dokazala da klimatske promene nemaju veze sa industrijalizacijom,vec da se one desavaju vec milionima godina.Pa koliko je ranije bilo galame oko ozonskih rupa,sad ih niko ne spominje. Napori zapadnih zemalja za alternativnim oblicima energije su za svaku podrsku,i ne bi se iznenadio da vec sada Mercedes ima razvijen jeftin motor za npr. vodonik,ali ceka pravo vreme da ga izbaci na trziste,onog dana kad nestane nafte.


siera ::Volvo već ima hibrid koji se vozi, Nemci imaju autobuse koji u Minhenu već nekoliko godina voze na vodonik. Ja mislim kad budu postavili norme E7 da će motori morati da izbacuju čistiji vazduh nego što usisaju yeahhh


zeljko ::Jeste,ali ti Euro motori i dalje rade na naftu. A ti hibridi,na vodonik ili struju,i dalje su veoma neefikasni i veoma skupi. Potrebni su znaci,jeftini efikasni motori,koji ce biti dostupni siroj populaciji.


konvoj ::Ima i kod nas vozilo na vodonik,cini mi se daje neki tip iz Krusevca napravio forda na vodomik,gledao sam na tv


najsporiji ::Upravo tako kao sto kazete,ja zaista iskreno verujem samo prirodnim zakonima a to sto po potrebi i za zamajavanje masa pricaju ti neki tzv"vazni faktori",uglavnom mozemo okaciti o klin.Iza svih tih velikih prica stoje veliki interesi i nista vise ali se svetska populacija (na opstu zalost) mora necim zamajavati i zaglupljivati.


siera ::Voze Nemci na čist vodonik autobuse odavno nema kombinacija nafte, struje itd. Za taj H veći je problem infrastruktura stanice za punjenje. Švedjani voze Volva u gradu na H bez kombinacija. Ja sam dobio ima godinu dana ponudu za ugradnju gasa u kamion


siera ::Nije me puno zanimalo vidim u nekoliko Manova u BGD-u su ugradili kao niži troškovi eksploatacije 30% vreme otplate uredjaja nekih godinu i po.


zeljko ::Kako se ta prepravka na kamionu vrsi?
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od Aleksandar Pon Apr 16 2012, 15:05

konvoj ::
zeljko ::Kako se ta prepravka na kamionu vrsi?
Da,objasni to ako znas



siera ::Imale su slike negde po netu videću danas da ih pronadjem, ovo u BGD mislim da je stavljano u Manovom servisu nemogu se setiti koja od firmi iz BGD-a je to imala znam za Silo Jeličić da su stavili kod njega. Idu boce za gas na levu stranu kod akumulatora izbacuje se levi rezervoar ko ga ima izvlači se instalacija sa desne strane kabine od napred od tipa zavisi gde ide plinski uredjaj i buši se usisna grana za ubrizgavanje i kažu da je za slučaj otkaza jednostavno da se plin isključi


najsporiji ::Ako se zna da su u svetu ubedljivo najjaci naftni lobi a potom i farmako lobi,onda ne treba neka nauka da se shvati da je sve ostalo podredjeno njima i njihovom profitu ili preciznije,da je sve drugo pod njihovom kontrolom.Karte na globalnom planu mesaju i dele oni pa su zato svi alternativni pokusaji za drugim vidovima energije, unapred osudjeni na propast i vrlo cesto inovativni projekti nikada ne ugledaju "svetlost dana" mili se brzo proglase smesnim i neostvarivim.Slucajno?Jbg.nista nije slucajno.

konvoj ::U Rusije sam video autobuse imaj neke boce na krovu,jel to metan ili gas-plin


siera ::Zaboravih da dodam da ti koji ugradjuju gas tvrde da su u tom slučaju izduvni gasovi čistiji od standarda E6 samo niko neće da izda sertifikat za tako nešta


Intarder ::Evo vam link za taj kamion sto ima ugradjen gas

https://www.facebook.com/video/video.php?v=1286210947851&oid=61463628609


siera ::Ovo je moje pisanje na jednom drugom forumu od otprilike pre 2 godine

Pozdrav
Danas sam gledao na TV prilog u trajanju od 10 min o ugradnji gasa u teretna vozila. Radnja se dešava u Ovlašćenom MAN servisu Devaco u BGD. Probno je ugradjeno u 3 vozila (tako je prikazano) MAN 460, Actros 440 i Daf XF ne znam koji 430-460. Po priči inžinjera proračuni kažu sledeće: smanjena potrošnja do 25% u medjunarodnom prevozu. Na predjenih 10000km mesečno potrebno je od 10 do 12 meseci za otplatu uredjaja. Povećanje snage oko 20%. Uredjaj sa ugradnjom košta 5000€. Vidim da se tank montira sa leve strane izmedju akumulatora i točkova. Utakanje sa desne strane iza kabine. Uredjaj Renz. Naglasili su da je Aliance u D prihvatio osiguranje u slučaju šteta i kvarova i finansira istraživanje u tom delu. Za dosadašnji period nisu imali nikakvih kvarova ni na uredjaju ni na vozilima. U razgovorima sa zastupnicima proizvodjača u slučaju ugradnje u nova vozila gubi se garancija na motor. Nisu pomenuti ni atesti. Izduvni gasovi prevazilaze zahtev E-6

Nastavak

Sretan Uskrs svima na forumu a evo i još informacija o LPG -u koji je ugradjen u Actrosa 1844
Nakon predjenih 20000 km rezultat je sledeći: Prosečna potrošnja je 22 lit dizela na 100 km i 12-14 lit gasa. Vozilo je voženo na relacijama po Srbiji cisterna za rasuti teret btto mase 40 tona.Voženo je uglavnom po običnim putevima i kraćim deonicama auto puta.


najsporiji ::Nisam video tu instalaciju za gas iako sam cuo nesto malo u vezi toga ali neka sam i skeptik ipak pokusavam da razmisljam kao malo drugacije, sto uopste ne znaci da je to ispravan nacin razmisljanja.Elem, da je sva ta skalamerija toliko dobra i isplativa sto kazu stari vozaci,prvo bi to ugradio mercedes fabricki u svoje kamine.Drugo,proizvodjaci dodatne opreme treba da zive od necega a ta dodatna instalacija za gas na kamionima je i dodatno skupa,pa jos i dodatna potrosnja gasa koja je verovatno kao i kod benzinaca uvek solidno veca od potrosnje tecnog goriva,potom sve cesce poskupljenje derivata i pitanje je ,sta se time toliko moze i koliko dobiti i ustedeti a da bude bolje i pouzdanije nego postojeci pogon?Nisam nesto cuo da je to puno zazivelo medju prevoznicima ni stranim a narocito domacim.Ne znam,mozda gresim ali to ja tako vidim. Rolling Eyes


siera ::Kamion i dalje ide na naftu nije slučaj kao kod benzina s tim što mu se ubrizgava plin radi boljeg sagorevanja. Tada se ostvaruje razlika u potrošnji nafte i gasa. Sam uredjaj + majstorija okolo ugradnje 5000€


najsporiji ::Ma ok.zaista nisam ni mislio drugacije nego jos slusam prilog koji je okacio Intarder i malo me buni da likovi tvrde posle 3 nedelje ili 3 meseca ima toliku i toliku ustedu.Neka sam i glup i bezobrzan i skeptik ma sve sto treba,ali se svaka novotarija svugde u svetu ispituje mesecima i godinama prvo u laboratorijama,potom flote vozila predju milione kilometara da bi se dobio zvanicni sertifikat i tvrdilo sve ovo sto ovaj lik iz tzv.pilot projekta ,prica.Sada sam iako prilog jos nije zavrsen,sigurniji da je to za sada prazna prica ovakvih domacih "strucnjaka" da nesto dodatno zarade.Naravno,svakome na volju da u nesto veruje ili ne.


zeljko ::
Intarder ::Evo vam link za taj kamion sto ima ugradjen gas

https://www.facebook.com/video/video.php?v=1286210947851&oid=61463628609


Ovog Mirka Alvirka ne mogu da smislim.Stvari koje on prica u Sat-u obicno nemaju veze sa realnoscu.


siera ::Ma Mirko i nije baš stručan što se tiče kamiona, gledao sam jedan drugi prilog na tv ali nemam pojma gde je to. Sad je bio sajam ali ova deca što idu po sajmu oni se samo slikaju i kače fotografije ali nešta ozbiljnije da pitaju od toga ništa. Bili su tu i predstavnici i izlagači iz prateće opreme ali o tome nikakvih informacija delovi, servisi izmedju ostalog sigurno su bili i predstavnici za gas. Malo ću se raspitati ima li kakvih zbivanja iz ovoga


najsporiji ::Uvek nanovo napisem,nisam strucnjak niti neki majstor koji sve zna ali sam u moje vreme dosta toga ucio u srednjoj tehnickoj skoli pa recimo da mi je tesko da poverujem da neko bez ikakvog makar i povrsnog ispitivanja sta se desava u cilindrima u toku ciklusa kada se u cilindar dodatno ubrizga gas,sta je sa pritiscima na sve sklopove,jesu li pritisci veci ili mozda manji,kako to utice na stepen sigurnosti svih delova motora ,da li je neko od njih razmisljao o termodinamickim svojstvima takve smese,koliki je radni vek takvog motora i jos puno cega da se ne prisecam nekih davno ucenih stvari,da li je neko od ovakvih sve to ispitao???Cini mi se da nije.Uostalom,sada barem nije tesko da okace merne instrumente na kamion i izmere telemetrijske podatke sa i bez ugradjenog uredjaja za gas, nego se lik pojavi i kaze otprilike ....probali smo na dva vozila tri nedelje i rek'o mi je vlasnik (neki Nesa,Pera ili Mika) da se to super pokazalo u praksi i da mu je potrosnja mnogo manja....bez da kaze gde je i kako i na koji nacen to i takvo "ispitivanje" radjeno.Nije problem u uredjaju vec u nacinu kako ga nude kupcima kao da je recimo Radetu ili nekom ko ima svoja vozila,to ok.i nije mu problem da "baci" 5000 evrica na rec ili reci ovakvih strucnjaka.Svaka cast svakome,ali se pare u ovom poslu sve teze zaradjuju da bi se tako lako razbacivale na sve i svasta pa cak i ovako primamljive pricice.



zeljko ::www.paneag.rs/

Servis u BG,ali opet bez ikakvih detaljnijih informacija.Slazem se s tobom,kako nijedan veliki proizvodjac toga da se doseti.Mozda su nasi strucnjaci pametniji,ili su samo spretniji u odredjenim radnjama.Dizel je dizel,i na ove novotarije cemo malo sacekati.


siera ::Nema nikakvih informacija ili Ja nisam čuo o tome kakvo je ponašanje odnosno zbivanje u motoru radna temp, potrošnja ulja itd. Opet sa neke druge strane u Australiji kažu da je to veoma zastupljeno
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od Aleksandar Pon Apr 16 2012, 15:07

najsporiji ::Ma 'ajde da ne ispadne da nesto preterujem ili samo hulim o necemu sto ne znam nesto puno, ali nekako bi to najpovoljniji efekat ako ga zaista ima,dalo upravo u GSP-u jer ima puno vozila,dosta se kilometara prodje u gradskim uslovima i cudno je da u tom delu ta novotarija nije zazivela jer bi ti rezultati bili nekako referentniji od dva kamiona za tr nedelje???Moj odbojni stav prema takvim lose utemeljenim novim stvarima lezi u cinjenici da je ovde u zadnjih 20 godina bilo izuzetno povoljno tlo za prevare i prevarante svih vrsta i da nikada niko zbog toga nije sankcionisan.Te neke stedise,magneti i slicne "novotarije" ali osim odlaska na pumpu i punjenja rezervoara,bolji nacin jos nije pronadjen.Cak i cipovanje motora zbog povecanja snage i obrtnog momenta istog motora,niko nije detaljno i na duze staze ispitivao i sve se uglavnom svodi na rec ili rekla kazala.Neka me neko ispravi ako gresim,ali nisam na tu temu video neko vece ispitivanje na bilo kojim vozilima narocito ne na privrednim,iako je po meni to nesto logicnija investicija od ove sa gasom.



siera ::I to čipovanje nisam baš siguran u neki efekat pogotovu kod motora sa malo kubika a dosta konja recimo konkretno Iveco 10306 a ima 430 ili 450ks paga nešta čipuju Neutral Neutral Neutral Da je to mašina od recimo 13000ccm snage 450ks pa da izvlače iz njega recimo 500ks je realnije. Dobijao sam ponude za moje kamione ali meni 30ks ne treba mogu i bez njih. bitno mi je da su ovi fabrički na broju


najsporiji ::Bravo Rade,ne bih da te preterano hvalim ali ti uvek malo bolje razmisljas cak i o najsitnijim ali vrlo bitnim detaljima, zato sto ti je takva obaveza prema svojim vozilima i jer sve to iz svog' dzepa placas.Sta da u nekoj od tih napred pomenutih varijanti nesto malo opadne pritisak ulja ili se naglo poveca potrosnja istog pa mi sada pade na pamet i detalj,koju kombinaciju ulja sipati ako se zna da proizvodjaci za motore na gas preporucuju drugu vrstu ulja a ovde je samo 30% gasa itd.itd.Mnogo je varijacija na tu temu ali je dobro sto ovde imamo mogucnost da shodno nasim mogucnostima o poznavanju te materije,ipak malo caskamo o tome. Very Happy
Pisao sam u isto vreme pa nisam video tvoj zadnji post,ali to jeste najvaznija stvar koju si pomenuo, to da su svi konji koji su fabricki unutar motora,budu sto duze u motoru i da nisu u nekom vecem broju negde na ispasi. Laughing Laughing Laughing


zeljko ::GSP Beograd vec ima desetak autobusa na metan,ali ta vozila su fabricka(MAZ),ne radi se o nekakvim prepravkama kod privatnih servisa. Istina,vozila trenutno i dalje idu na naftu,posto je propao tender za nabavku i montazu punionice.Mana kod drzavnih firmi. No


najsporiji ::Ne znam da li Vule jos uvek razmislja na temu zamene motora ali evo mu jedan interesantan oglas na tu temu:
http://www.polovniautomobili.com/oglas2033626/audi_b4_karavan_dizel_19tdi_u_delovima/


Generalne motora se definitivno vise ne isplate.Ja sam radio motor na mom Fiat Tipu,posle prvobitno planiranih 400-500 evra,delovi i ruke izlaze na 1300 evra.To je bilo pre 2 godine,sad auto mogu da prodam za mozda 1100 evra. BangHead


Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od siera Pon Apr 16 2012, 15:52

Pa ako nemaju svoju punionicu mogu da sipaju na drugom mestu, mada mislim da je baš skoro negde otvorena punionica za metan u BGD-u . U Čačku da se pohvalim ima već 2 godine a možda i više. Iz KG-a dolaze autobusima i sipali su u Čačku jedno vreme metan
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od siera Pon Apr 16 2012, 15:54

Možda bolje da si uzeo drugi polovan motor i uvezao izašlo bi tih 500€ a mogao bi da služi dok i karoserija
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od zeljko Pon Apr 16 2012, 16:13

siera ::Pa ako nemaju svoju punionicu mogu da sipaju na drugom mestu, mada mislim da je baš skoro negde otvorena punionica za metan u BGD-u . U Čačku da se pohvalim ima već 2 godine a možda i više. Iz KG-a dolaze autobusima i sipali su u Čačku jedno vreme metan

Tako bi jedan privatnik razmisljao,ali po drzavnim firmama se gleda ko ce gde i koliko da se ugradi. Suspect
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od siera Pon Apr 16 2012, 16:16

Ma jbg srpska posla istok počev od Rumunije pa na dalje 90% voze na gas autobuse i kamione na kraćim relacijama


Poslednji izmenio siera dana Pet Jan 04 2013, 19:37, izmenjeno ukupno 1 puta
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od najsporiji Pon Apr 16 2012, 16:47

Jes' majku mu,nista od posla sa drzavnom firmom ako se svi ne ugrade u cenu i posto je konacni zbir onda mnogo veliki,nista od posla?Napisao bih jos nesto nego kako je krenulo od ponedeljka, bojim se da "neko" ne primeni i ne pokaze kojejaci a onda. cao .
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od Aleksandar Pon Apr 16 2012, 16:50

Sve je to lepo sto oni izmisljaju ali Paja i Jare su alternativni pogon smislili pre 30 godina yeahhh

https://www.youtube.com/watch?v=sVkc3Hl0oMM
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od siera Pon Apr 16 2012, 16:54

Ma skupa drva i to je dovedeno u pitanje
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od najsporiji Pon Apr 16 2012, 16:56

S to jes jes. zvizduk
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od zeljko Pon Apr 16 2012, 17:05

Otkad ovaj kamion nisam video,Mecka 2632 ili je 2232 Question od Automobilskog,ili sto je jedan nas mladjani forumas napisao na NS forumu,Beogradtrans yeahhh yeahhh yeahhh
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od siera Sre Apr 18 2012, 19:30

siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od Gost Pet Jan 04 2013, 18:39

Evo na neki plin... Citao sam da ima dosta Mercedesa Econica smetlarskih vozila na ovaj plin....
Marko22 ::Alternativni pogon SDC10219

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od sindrom Sub Feb 09 2013, 23:58

Prosle godine u ovo vreme sam vozio za jednu veliku i mocnu firmu delove sa testiranja i test vozilo. Istovarao u vecernjim satima pa me "zemljak" proveo kroz razvojno odelenje. Sve ovo sto vi pricate postoji godinama i nemozete da zamislite koliko naprednije od toga sto se prica. Shocked
Poenta: NE MOZE da ide u serijsku proizvodnju zbog "naftaskog lobija"! :policija:
Namerno ne pisem ime firme da ne bude :pop:
sindrom
sindrom

Broj poruka : 48
Datum upisa : 09.02.2013
Godina : 50
Lokacija : Krupanj

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od 私はマイケルです Ned Feb 10 2013, 18:25

Marko22 ::Evo na neki plin... Citao sam da ima dosta Mercedesa Econica smetlarskih vozila na ovaj plin....
To je na CNG(compressed natural gas) pogon. To je na prirodni (zemni) gas. Mi imamo vozila koja koriste CNG.
私はマイケルです
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od siera Ned Feb 10 2013, 18:31

Mihajlo gde točite CNG
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od 私はマイケルです Pon Feb 11 2013, 12:02

Imamo pumpu u krugu firme za CNG. Imamo dve pumpe jednu za CNG i jednu za Dizel(Euro i D2).
Evo slika za CNG pumpu:
Alternativni pogon SDC11421
Sa leve strane od slike prdavca broj 926 ima još jedna pumpa sa dva priključka. Znači ima 2 pumpe sa 4 priključka.
私はマイケルです
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od zeljko Uto Feb 12 2013, 20:33

sunny li ti zarko,kako je kod vas cisto. Kod mene u garazi oko pumpe ne moze da se stoji na nogama od prosute nafte,iscurelog ulja pomesanog sa vodom. Inace,kod nas se vec par godina ne koristi D2 vec samo euro-dizel.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od siera Uto Feb 12 2013, 20:35

Sa D-2 već je gotovo mislim da ga više neće biti u prodaji, menja ga ED-3
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od zeljko Uto Feb 12 2013, 20:41

Video sam danas na pumpama kod mene da nema D2,mislio sam da je prolazna nestasica. Hvala Bogu da je gorivo pojeftinilo.Na MOL evrodizel 155.70
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od siera Uto Feb 12 2013, 20:50

Kod mene na privatnim pumpama 152,00
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Alternativni pogon Empty Re: Alternativni pogon

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu