Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mehanika

+11
seljo
OGNJEN-OGI
Vujadin
98989
stralis3
私はマイケルです
Aleksandar
najsporiji
zeljko
siera
Sotir
15 posters

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od stralis3 Pet Maj 11 2012, 17:22

Slazem se,nije poenta samo u postavljanju slika i kojejaci onog ko razmilslja drugacije...
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 34
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od Sotir Pet Maj 11 2012, 18:36

Iskreno receno,ni slikanje im nije bas vrhunsko,s obzirom koliko se hvale,a kamoli mehanicko tehnicki deo.Jos nesto,niko od njih,ali niko ne zna da objasni razloge iz kojih je motor koji toliko hvale takav kakav jeste.Recimo,jedan od pomenutih buzdovana konstantno daje odgovore,kako je 1,9 tdi Wv i Audi perfektan,a nijedan argument nema da to podkrepi,ali koga zabole sta ko od njih ima da kaze,kada sve to cisto nagadjanje i rekao mi je tamo neko.
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od Gost Pet Maj 11 2012, 18:42

Kosto mi u BIH kazemo prica mahala -rekla,kazala !

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od stralis3 Pet Maj 11 2012, 18:44

Upravo tako,to su "price iz radionice",a oni ih prenose verodostojno,i sa punim pravom brane taj stav,a da ih pitas nesto,ne bi znali... A kad kazes buzdovan znamo o kome je rec!
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 34
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od Sotir Pet Maj 11 2012, 18:57

Ni ja se ne razumem u mehaniku,sem nekog najminimalnijeg dela i to kod traktorskih motora,ali ne ulazim u diskusiju sa onima koji znaju takve stvari i od toga zive,a ceo radni vek su u tom poslu.Ne mora da znaci da su uvek ni oni u pravu,ali iznesi neko svoje iskustvo,sta si radio,video,ili nekom pomagao,a ne glup ko mazga,a prica kao da je "majstor Rile" iz emisije sat od pre nekih dvadesetak godina Smile .Kaze se "dokon pop i jarice krsti".
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od stralis3 Pet Maj 11 2012, 19:00

Xaxaxaxaxa,gde si se setio majstor Rileta...uvek je imao neke savete,a auto za demonstraciju je bio onaj beli Yugic!! Very Happy
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 34
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od Sotir Pet Maj 11 2012, 20:14

A zenske najlon carape kao zamena za kais Smile ,sto raznih dzidza bidza koje mogu da se koriste kao zamena za delove i paljenje u zimskim uslovima na najcudnije nacine koje on sam smisli haha .
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Pet Maj 11 2012, 21:50

Napisao sam malo na NS-u uTehnici al sw niko ne odaziva da odgovori pa sam rekao da su tamo 95% slikari. Cekam da neko procita pa da vidim reakciju :kkkk:
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od 私はマイケルです Sub Maj 12 2012, 03:34

Reakciju si dobio, ali ovde u temi Pneumatici.Kome bre ja ovde pišem kada niko ne čita šta je napisano.Da li ste tako i u školi radili? ahhhhha ahhhhha ahhhhha
私はマイケルです
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Sub Maj 12 2012, 07:55

Citam, citam uredno
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Ned Maj 13 2012, 12:25

Malo se majstorisalo ovo dana

Mehanika - Page 2 Fotografija-0686

Mehanika - Page 2 Fotografija-0688

Mehanika - Page 2 Fotografija-0689

Mehanika - Page 2 Fotografija-0690

Mehanika - Page 2 Fotografija-0684

Mehanika - Page 2 Fotografija-0691
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od Sotir Ned Maj 13 2012, 12:51

Da li mozes malo da objasnis princip funkcionisanja ovog cilindra?
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Ned Maj 13 2012, 13:19

U njemu su 2 cilindra, Imaju po jednu membranu i jednu oprugu, jednostavno da bi razumeo crni deo sluzi za noznu kocnicu, a sivi za rucnu i (da kazem servisnu kocnicu ona reaguje u slucaju nestanka vazduha u sistemu i na neke komande za kocenje koje se nalaze na prikolici zato kazem servisne)
Crni deo na membranskom cilindru se da reparirati zamena gumene membrane i eventualno opruge a u sivom delu opruga je toliko jaka da bi prilikom pokusaja rastavljanja istog ishod bio SMRTONOSAN po onoga ko izvodi te radove i okolinu. Imaju neki specijalni alati za rastavljanje cilindara ali je krajnje ne preporucljivo otvarati isti osim ukoliko je pukla opruga onda se moze otvoriti bez opasnosti i jedino sta moze da se iskoristi iz toga je membrana. Zaboravio sam da slikam membranu ima oblik dubokog tanjira i precnici idu od 10-24 cola u zavisnosti od aparata. Stare vrste prikolica, kamiona,autobusa su imali prakticno samo crni deo aparata tako da kazem a kako je tehnika napredovala tako se povecavao i broj "tristop" cilindara na vozilima. Napomena je da za svaki tocak ide po jedan od nekih cilindara. Sto se tice Kamiona,autobusa i prikolica danas je najcesca varijanta
za kamione min 2-4 kom
za autobuse min 2-4 kom
za prikolice 3 osovine min 4-6 kom
sve ovo po vozilu
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od Sotir Ned Maj 13 2012, 14:54

Da li je i kocioni cilindar na kocnicama prednje osovine identican ovom,ili je on drugacijeg oblika i da li funkcionise na isti nacin?
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Ned Maj 13 2012, 15:33

Zavisi od proizvodjaca negde imaju i napred tristop cilindri negde nemaju. Iveco nema tristope napred, Daf ima, Volvo ima itd. Nije isti zbog gabarita i za svako vozilo je drugaciji za prikolicu zavisi od proizvodjaca i jos zavisi jesu li u pitanju dobos kocenja ili disk kocenja. Cilindar na slici konkretno je Knorr za disk kocenje 16 na 24 cola
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od 私はマイケルです Ned Maj 13 2012, 16:14

Mehanika - Page 2 Fotografija-0686
profa_chb ::da nije neka pumpa, izgleda kao da ima nešto rotirajuće u sebi, a ove dve cevke mi deluju kao "ulaz" i "izlaz" Idea
Ovaj ovde ide na mašinski fakultet(po njegovoj priči sve predmete polaže sa (raspon ocena od 8 do 10). Ovome ni :pop: ne može pomoći koliko je :tupan:


Siera ::Šta je ovo? i Namena
Mehanika - Page 2 Fotografija-0665-2
A ni ovaj što se mnogo pravi pametan nije ništa bolji(novopečeni vozač autobusa).
Aleks_BGD ::Pumpa i filter za ulje.Video sam nesto slicno na jednom DAFu...jesam upravu?
私はマイケルです
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Ned Maj 13 2012, 16:47

yeahhh yeahhh yeahhh yeahhh yeahhh yeahhh yeahhh
Imam problem jel mi se tamo pojavi onaj Miham, Sotir i jos po neko ko se rasume po nesta i onda me "sabotiraju" a da ima lupetanja ima kolko oces
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od 98989 Ned Maj 13 2012, 17:03

私はマイケルです ::Mehanika - Page 2 Fotografija-0686
profa_chb ::da nije neka pumpa, izgleda kao da ima nešto rotirajuće u sebi, a ove dve cevke mi deluju kao "ulaz" i "izlaz" Idea
Ovaj ovde ide na mašinski fakultet(po njegovoj priči sve predmete polaže sa (raspon ocena od 8 do 10). Ovome ni :pop: ne može pomoći koliko je :tupan:

eto i ja to studiram i bez obzira na ocjene ne nauče te oni nešto sve je to preopširno i puno teorije nikakvog praktičnog znanja. al nasreću/žalost sam uz to odrasto pa znam a na fakultetu sumljam da bi štogod naučio

98989

Broj poruka : 4
Datum upisa : 30.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Ned Maj 13 2012, 17:07

Ivane trudimo se da stavimo nekih slika koje eto mogu makar malo pomoci zasta je nesta, kako to izgleda, gde to stoji itd. Iste slike sam stavio na autobuse jel tamo su deca od 14 -16 godina urednici tema a neznaju gde je levo pa se pomalo konfrotiramo sa njima oko toga jel edukativno nista ne znaju osim sto slikaju autobuse i kazu super je , lepo je itd
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od 私はマイケルです Ned Maj 13 2012, 17:12

98989 ::eto i ja to studiram i bez obzira na ocjene ne nauče te oni nešto sve je to preopširno i puno teorije nikakvog praktičnog znanja. al nasreću/žalost sam uz to odrasto pa znam a na fakultetu sumljam da bi štogod naučio
Ti si se bar intresovao i potrudio da nešto znaš,ali on nema blage veze.I sada mi ti reci kako može da njegova fakultetska diploma ima istu težinu kao tvoja diploma?
Sutra on treba da bude inženjer ali šta on zna pa da bude od koristi.I ne trudi se da nešto nauči,a upisao je taj fakultet(mašinski).
私はマイケルです
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Ned Maj 13 2012, 17:17

Ako se covek ne interesuje za ono sto radi i ne usavrsava se onda mu ni :pop: nemo ze pomoci Od tog sutra ni familija ni firma ni drustvo nece imati neke koristi
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Ned Maj 13 2012, 17:19

Mada sam tamo sad postavio jedno pitanje u nastavku i da vidimo odgovor
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od 98989 Ned Maj 13 2012, 17:34

私はマイケルです ::
98989 ::eto i ja to studiram i bez obzira na ocjene ne nauče te oni nešto sve je to preopširno i puno teorije nikakvog praktičnog znanja. al nasreću/žalost sam uz to odrasto pa znam a na fakultetu sumljam da bi štogod naučio
Ti si se bar intresovao i potrudio da nešto znaš,ali on nema blage veze.I sada mi ti reci kako može da njegova fakultetska diploma ima istu težinu kao tvoja diploma?
Sutra on treba da bude inženjer ali šta on zna pa da bude od koristi.I ne trudi se da nešto nauči,a upisao je taj fakultet(mašinski).

po onom šta vidim kod mene na fakultet su dolazili učenici iz gimnazija s dobrim ocjenama koji su imali i na fakultetu bolje ocjene daleko od mene i lakše prolazili sve ....

oni dođu jer su čuli da se lako zapošljava s strojarskim fakultetom da nema nezaposlenih i da su dobre plaće bez da imaju ikakvog interesa za taj fakultet i tu tehničku struku prije fakulteta a i tjekom fakulteta ih ne zanima ništa nego da ga završe čim prije




98989

Broj poruka : 4
Datum upisa : 30.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od Sotir Ned Maj 13 2012, 17:41

Rade,nisam ni ja znao sta je na slici,koji je to uredjaj,pitao sam caleta i on mi je rekao za taj cilindar koji si ti postavio,samo je on valjda na auto dizalici koju je vozio u njegovoj firmi dok nije od prosle godine u penziji imao neki stariji i manje savremen sistem.Mihalo,bez prakticnog dela su svi sa visih skola i fakulteta uglavnom truba,pogotovo ako se nisu sa nekim stvarima sreli u praksi.Recimo,kod menu u Beogradskoj poslovnoj skoli te u knjizi i teorijski uce jedno,a u praksi je to sasvim druga prica.Meni je nekako najlakse da neke stvari,ovakve mehanicke naucima u toku nekog rada i na zivom primeru da to tako nazovem,inace sam za veliku vecinu toga duduk jer se nisam sa tim susretao,praksa je keva Smile .
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od 私はマイケルです Ned Maj 13 2012, 18:30

Ako sam ne želiš da naučiš,onda niko ne može da ti pomogne.Nema veze ako nema prakse u školi,fakultetu(jer je kod nas izostavljeno,i to je za naše školstvo veliki minus),sa jedne strane,a sa druge strane ako se sam ne potrudiš da saznaš,i ako te to ne intresuje,dzaba tebi onda sva praksa,jer to ipak neće dopreti do tebe,jer te to ne zanima.
Ni ja ne znam sve,ali se trudim da saznam,tako što pitam onog koji zna.
Što kaže Najsporiji,niko sve ne zna,ali ako se potrudiš i ako te to intresuje,onda nema problema.
Iz tog razloga sam se i učlanio na forum,da saznam nešto više, da naučim ono što ne znam.
To je razlika između onih što se prave da znaju(a nemaju pojma ili vrlo malo znaju),kao na onom forumu tamo(čast izuzecima),i ovog foruma gde su ljudi od struke,poznaju materiju i imaju znanje i iskustvo.
Bez želje i volje za saznavanjem novih stvari,nema ni napretka,kako u profesionalnom radu tako i u životu.
Ajde sada da čujem :aplauz: mislim da sam zaslužio :aplauz: na otvorenoj sceni.
私はマイケルです
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 2 Empty Re: Mehanika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu