Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Oznake

+5
Vujadin
siera
zeljko
najsporiji
Aleksandar
9 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Oznake Empty Oznake

Počalji od Aleksandar Uto Apr 24 2012, 12:42

Imam jedno pitanje. Ona oznaka G kruznog oblika sta ta oznaka predstavlja. Da li je to motor Euro 2? Isto pitanje za oznaku S i oznaku U?
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od najsporiji Uto Apr 24 2012, 14:18

G oznacava da je motor tog vozila po euro 1 standardu (green engine)
S oznacava motor po euro 2 normi 9 (supergreen..)
U ili E takodje oznacava motore po euro 2 normi (nemacki ubergreen...zeleni motori)
L paket oznacava da motor tog vozila proizvodi manju buku od 80 decibela
H austrijska oznaka za njihove kamione za tezine iznad odredjene tonaze ili za vece osovinsko opterecenje iznad valjda 10t.
3,4,5,6 euro oznacavaju euro standard motora u vozilu,
...ako sam negde pogresio,slobodno ispravite. cheers


Poslednji izmenio najsporiji dana Uto Apr 24 2012, 15:50, izmenjeno ukupno 1 puta
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od Aleksandar Uto Apr 24 2012, 14:41

Hvala Neso na odgovoru, imam jos jedno pitanje kako ovaj iveco stralis (i ne samo on vec sam to puno puta vidjao) ima oznaku G a ovo je relativno nov kamion tj jos uvek aktuelni model, nije valjda da ima euro 1 motor?

MarkoFromKiseljaK ::Coca-Cola odnosno RPM Very Happy
Oznake 28032012001
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od najsporiji Uto Apr 24 2012, 15:00

....iskreno receno,nemam pojma i razmisljam isto kao i ti,novije vozilo i nema zdrave logike da ima e-1 motor?E sad',posto kod nas jos uvek nisam pronasao da je neko ovde nekim propisom to definisao,mozda je neko pogresno zalepio tu nalepnicu ili je dosla sa vozilom koje je nekada korisceno na kiperu, jer jedan deo poznavalaca te materije,tvrdi da G oznaka predstavlja kamione sa ojacanom sasijom.Ne znam sta da mislim jer kada nemas mogucnost da vidis kako je domaci zakonodavac to regualisao,onda to otvara novi problem sto onda to svako moze da tumaci na svoj nacin.Istina je kao i po obicaju,negde izmedju.Ako znas nemacki,evo male pomoci:
http://www.fahrtipps.de/frage/lkw-embleme.php

..po objasnjenju sa ovog nemackog sajta uz koriscenje translatora,ispada da je G oznaka za vozilo niske buke po clanu 49.stav 3 nekog njihovog zakona.Ko bi ga znao, mozda je to pravi odgovor za oznaku G sto ima logike i smisla.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od zeljko Uto Apr 24 2012, 15:11

Po ovom sajtu G i L imaju isto znacenje,radi se vozilima koja stvaraju nizak nivo buke,s tim sto oznaka G je za Nemacku,a L za Austriju. U dalje tekstu stoji da za vozila sa L oznakom,ne vazi nocna zabrana saobracaja za odredjene delove auto-puteva u A.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od najsporiji Uto Apr 24 2012, 15:24

Tako je Zeljko,L paket upravo definise nivo buke i ona u tom slucaju ne sme da predje 80 db.Problem je sto ( izuzev euro 3,4,5,6 koje ne stvaraju zabunu) su prvo Austrija a potom i Nemacka,prve definisale te oznake za svoje drzave a cini mi se da su ih svi ostali prihvatili iako su iste obavezujuce samo u tim dvema drzavama, jer recimo oznake na zutim tablicama vaze samo u Austriji.S' toga mislim da ni jedno dugo zakonodavstvo narocito ne nase,nije donelo svoje propise koje regulisu tu materiju sto se tice oznacavanja na kruznim tablicama jer sam se malo potrudio ali nisam do sada pronasao domaci propis koji to regulise .Zato je super da se svi ukljucimo i ako je moguce razjasnimo odlicno Tomino pitanje.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od siera Uto Apr 24 2012, 15:31

Imam ja to negde morao bi da zaronim po mojim papirologijama pa da pronadjem G imam na Stralisu on je E3
U je mislim bilo za E1 (moje mišljenje)
L je za nivo buke
3 je za E3
V ili 5 je za E5
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od najsporiji Uto Apr 24 2012, 15:37

....pretpostavljam,nisam siguran, da je i ovaj deo sa oznakama ,detaljno regulisan tom cuvenom evropskom konvencijom koja propisuje sve iz oblasti transporta i saobracaja,ali cisto sumnjam da bi do penzije iscitao sve propise jer sam pre par godina krenuo u takvu "misiju" preko nekog slovenackog sajta i odustao vec drugi dan.Katastrofa bar po meni ili ja ne umem dobro da se snadjem u tom okeanu propisa gde stvarno ima svega i svacega,ili nisam odabrao pravi sajt a drugi nisam mogao jer ne znam jezik.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od najsporiji Uto Apr 24 2012, 15:44

...konacno malo pomaka,upravo sam pronasao da samo Nemacka koristi u svom zakonodavstvu G oznaku za nivo buke sto znaci da je G oznaka na kamionu,Nemacka oznaka za nivo buke .
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od siera Uto Apr 24 2012, 16:22

Tako je
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od Aleksandar Uto Apr 24 2012, 16:42

hvala svima na odgovoru. Imam jos jedno pitanje, mozda je malo glupo ali interesuje me pa da pitam, da li su te oznake obavezne?
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od siera Uto Apr 24 2012, 17:14

Jesu jel su i propisane a svaka oznaka nosi sa sobom i sertifikat o važnosti
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od Vujadin Pet Jun 08 2012, 11:59

Imam jedno stvarno prosto pitanje za vas,ali nikako da se setim da vas upitam,a nije mi niko objašnjavao,niti sam ja shvatio funckiju tog znaka.
Šta zapravo označava plava oznaka sa belim slovima T.I.R.,nalazi se na prednjem i zadnjem delu vozila?

hvala
Vujadin
Vujadin

Broj poruka : 118
Datum upisa : 03.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od najsporiji Pet Jun 08 2012, 13:12

...T.I.R. oznaka je obelezje za revoz robe u medjunarodnom transportu pod ili sa TIR karnetom, koji potpisnicama medjunarodne TIR konvencije odrzane u Zenevi 1975.godine a pod pokroviteljskom Ekonomske komisije ujedinjenih nacija za Evropu, garantuje sigurniji i brzi medjunarodni transport robe od mesta utovara do mesta istovara.To podrazumeva (ali ne iskljucuje)smanjenje carinskih kontrola na granicama,da je roba pod tirom garantovanog kvaliteta i sadrzaja i da je kao takva zapecacena predvidjenom blombom ali i pojednostavljenje postupka prilikom svih vrsta transporta ne samo drumskog.Inace tir je skracenica francuskog porekla i izvorno glasi:Transport Internacionale Routiers ,ne znam da li sam bas dobro napisao ali to tako pamtim jos kad' sam bio klinac.Tabl na kamionima je plave boje i kada se roba prevozi pod tirom tj.tir karnetom,obavezno je da su table kako se kaze,otvorene tj.da nije "precrtana" oznaka tir na tabli.....
...prosto receno,kada prevozis robu sa tir karnetom,nemas trkeljisanje na granici,otvaranje kamiona i kontrolu tereta a najvaznije,nemas izradu potrebu da radis carinske papire u spediciji, vec ti prolazna carina overi karnet (negde traze i kopije karneta i cmr-a)i to je cela (zvanicna)procedura.


Poslednji put izmenio najsporiji dana Pet Jun 08 2012, 15:45, izmenio ukupno 2 puta
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od OGNJEN-OGI Pet Jun 08 2012, 14:46

Vujadin ::Imam jedno stvarno prosto pitanje za vas,ali nikako da se setim da vas upitam,a nije mi niko objašnjavao,niti sam ja shvatio funckiju tog znaka.
Šta zapravo označava plava oznaka sa belim slovima T.I.R.,nalazi se na prednjem i zadnjem delu vozila?

hvala


T.I.R- Transport inostrane robe! Wink
OGNJEN-OGI
OGNJEN-OGI

Broj poruka : 4679
Datum upisa : 29.04.2012
Godina : 27
Lokacija : Novo mesto, SLO

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od Sotir Pet Jun 08 2012, 19:04

Neso da li tir carnet imaju iskljucivo kamioni iz zemalja clanica evropske unije i da li to samo za njih vazi,ili nije nemoguce da mogu i neki iz nase zemlje da koriste te povlastice,odnosno takvu vrstu dozvola?
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od najsporiji Pet Jun 08 2012, 20:37

...Dragance,tir karnete mogu da koriste transporteri iz svih zemalja potpisnica medjunarodne tir konvencije i mislim da ih do sada ima 78 (ne drzi me za rec,nisam siguran za tacan broj).Naravno ,da je i Srbija jedna od drzava potpisnica tako da i nasi transporteri koriste tir karnete a ,mislim da od skora ima i neka novina za valjda takozvani e-tir tj.mogucnost da se obavezno elektronski najavi vozilo u prispecu na granicu ali ja sa tim el.prijavljivanjem nisam radio i ne znam kako ide ta procedura, mada ne verujem da je komplikovanije vec samo prostije i da se brze prodje granica.Primera radi,Turci najvise koriste tirove jer tranzitiraju kroz drzave gde postoje granice te tako smanjuju troskove i gubljenje vremena potrebno za muke sa spediterima a potom i carinicima.Inace se tir moze koristiti za sve vrste transporta,zeleznicki,brodski ili vazdusni.Uzgred,tir karnet nije dozvola vec vrlo prakticna zamena za propratnu carisnku deklaraciju koja prati robu i koja se posebno radi na svakoj granicnoj carini kroz sve drzave kroz koju prolazi roba. drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od Sotir Pet Jun 08 2012, 21:17

To je to,znam da sam cuo da i Grci imaju tu stvarcicu i da se ne zadrzavaju mnogo po granicnim prelazima i cekaju ove kabadahije da ih delju Smile .
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od najsporiji Pet Jun 08 2012, 22:00

Sotir ::To je to,znam da sam cuo da i Grci imaju tu stvarcicu i da se ne zadrzavaju mnogo po granicnim prelazima i cekaju ove kabadahije da ih delju Smile .
...makedonska carina na Bogorodici ne voli robu pod tirom jer se to ipak vrlo retko otvara i kontrolise, pa kad' je nesto interesantno od robe ne mogu da "uzorkuju" i to nose kuci [url=http://www.cosg [url=http://www.cosg [url=http://www.cosg a prsti su im za sve lepljivi prilikom kontrole i uopste nisu gadljivi na pare kad' negde zapne,kao i svi carinici na svim prelazima na ovom nasem sirem podrucju.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od Vujadin Ned Jun 17 2012, 23:23

Imam pitanje vezano za registarske nalepnice koje se lepe za vetrobransko staklo.
Da li se nakon nove registracije mora ukloniti ona "stara" nalepnica (što mi i deluje logično) ili pak i ne,tj. da se zna datum ranijih regitracija i ako je promenjen grad da se zna u kom je gradu pre bio registrovan? U nekom časopisu sam pročitao,da se "stara" mora ukloniti,i da se može dobiti neka kazna iz tog razloga što je nevažeća.Mada ne poznajem nikog ko je kažnjen zbog toga.Primetio sam da u praksi većina vozila imaju više od jedne (za sada dve Smile ).Hvala.
Vujadin
Vujadin

Broj poruka : 118
Datum upisa : 03.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od stralis3 Ned Jun 17 2012, 23:32

Policija nece dirati one koji imaju dve nalepnice,bitno je da imas vazecu koja je garant da je vozilo registrovano,ali je preporucljivo da se stare skidaju...Mnogo se ljudi zali da imaju problema sa skidanjem stare nalepnice,i pored mnogih "recepata" koji postoje na netu najbolji nacin je (uverio sam se sam) da se skida specijalnim nozicem koji u sebi ima klasican zilet! Ima da se kupi na pumpama...
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 34
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od najsporiji Pon Jun 18 2012, 19:22

....nalepnica na vetrobranu moze da bude samo jedna i to sa vazecom registracijom, a prethodne sam uklanjao kada sam ih dobro zagrejao fenom i lagano odlepio a potom alkoholom lepo obrisao staklo pre lepljenja nove.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od zeljko Uto Jun 19 2012, 22:24

Nisam znao da moze da bude samo jedna nalepnica. Npr, ja na busu imam vec 3. Staru,novu i jednu na kojoj su pogresili datum. Suspect Suspect Suspect
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od stralis3 Uto Jun 19 2012, 22:25

Nije protivzakonito...
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 34
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od Vujadin Sre Jun 20 2012, 12:02

zeljko ::Nisam znao da moze da bude samo jedna nalepnica. Npr, ja na busu imam vec 3. Staru,novu i jednu na kojoj su pogresili datum. Suspect Suspect Suspect

Pa to se Kosmajci zaj**ali... haha lol!
Vujadin
Vujadin

Broj poruka : 118
Datum upisa : 03.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Oznake Empty Re: Oznake

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu