Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

5 posters

Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od stralis3 Čet Apr 25 2013, 17:18

Vec neko vreme se prica o karavanu koji za cilj ima promovisanje novog ceda sa severa Evrope,novog ponosa svedskog Volva. I tako,na danasnji dan,umoren ovom aprilskom vrucinom,od clana naseg foruma -FH 480- sam dobio informaciju da je u nasem gradu opasna frka...Tako je,u Zrenjanin su se bez puno buke i galame usetala dva gorostasa,dva Volva FH najnovije generacije. Prezentacija je bila organizovana u okruzenju nove hale sportova,tzv "Kristalne dvorane". Dosavsi na to mesto nisam ugledao nista oko sebe,misleci da je ova priredba gotova krenuo sam kuci,medjutim,zavuceni u prostor izmedju nove,moderne i starije hale bila su smestena dva eksponata. Nigde nikog okolo nije bilo,samo njih dvojica i ja... Novi Volvo "uzivo" deluje mnogo lepse,skladnije i "prizemnije" od onog kamiona kog smo vidjali na internetu,u stampi,na televiziji. S obzirom da foto-aparat nosim sa sobom,odmah sam presao na posao. Poceo sam da ga slikam iz svih uglova...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Onda mi je upalo u oci da je predmetni model bio u varijanti sa 460 KS i sa EEV standardima


[You must be registered and logged in to see this image.]

Interesantan i smeo dizajn retrovizora,koji,iako ne deluju tako,kasnijim pregledom istih,svoj posao odradjuju odlicno

[You must be registered and logged in to see this image.]

Prelepi gril novog Volva FH

[You must be registered and logged in to see this image.]

Farovi sa mogucnoscu zaokretanja u krivini

[You must be registered and logged in to see this image.]

Posmatran spreda ovaj model izgleda stvarno zastrasujuce

[You must be registered and logged in to see this image.]

Slikan pored kristalne dvorane Novi Volvo FH zaista deluje futuristicki

[You must be registered and logged in to see this image.]

Kada sam shvatio da sam imresioniran novim modelom svedskog giganta,nisam mogao da odem,a da ne pogledam enterijer...ali kako!?


Poslednji izmenio stralis3 dana Pet Apr 26 2013, 19:09, izmenjeno ukupno 1 puta
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 34
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty Re: PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od stralis3 Čet Apr 25 2013, 17:56

Predstavnici Volvoa i domacini iz naseg grada su seli da rucaju u obliznjem restoranu,pa sam resio da se odvazim i da pronadjem nekog ko je spreman i rad da jednom mladom entuzijasti i ljubitelju ovih masina pokaze sam kamion i kaze nesto vise o istom. Na svu srecu,u tom lokalu radi moj poznanik koji je bio "covek iznutra" i koji je objasnio okupljenima da ih ceka predstavnik medija. Ostao sam prosto iznenadjen kada su u jednom momentu ustala dva coveka iz naseg predstavnistva Volvoa koja su posla prema meni i poceli unakrsno da mi daju informacije. Predstavio sam se kao clan foruma koji se bavi kamionima i autobusima. To im je bilo dovoljno i ljubazni gospodin iz sektora prodaje Radoslav Nikolic mi je dao informacije iz prve ruke,a trener voznje gospo'n Zoran Savadinovic je istog trena uzeo kljuc jednog od izlozenih modela i posli smo da vidimo sta to zaista krije novi as nordijiskih krajeva.

Ulaskom u samu kabinu na prvi pogled primecuje se brizljiva izrada,nalik automobilila ove kuce. Kontrolna tabla futuristickog izgleda,ali prakticna i funkcionalna pokazuje svu mogucu naklonost vozacu i saputniku.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Interesantno resenje integrisanog obrtomera/brzinomera u jedno

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ni pogledom iznad ne primecujem nista losiju situaciju,naprotiv,Volvo je po ko zna koji put pokazao da su kamioni njegova uza specijalnost.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Retrovizori osmisljeni u interesantnoj formi su veoma funkcionalni

[You must be registered and logged in to see this image.]

Volvo je poznat po revolucionarnim resenjima i po visokoj odgovornosti sto se tice bezbednosti u saobracaju.

Ineresantan daljinski upravljac koji objedinjuje vise funkcija u sebi,obezbedjenje kamiona,podizanje/spustanje jastuka,rucno dodavanje gasa spolja itd...


[You must be registered and logged in to see this image.]

Panel na zadnjem zidu,pored kreveta objedinjuje vise funkcija,a interesantna novost je i fabricki ugradjena tzv stand-klima,ali bez uredjaja koji je izveden na krovu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

A pogledom ka samom krovu,moj vodic Zoki mi objasnjava da je izlaz u slucaju nesrece upravo na krovu! Iznenadjen time,Zoran mi je objasnio da staklo,odnosno materijal od kog je sacinjen sam vetrobran ne moze da se slomi konvecnionalnim "cekicem",smestenim pored menjaca (izvinjavam se zbog patika). Izlaz se u tim trenucima usmerava ka samom krovu,odnosno staklenom poklopcu na tavanici.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Volvo je jos jednom pokazao koliko vodi racuna o bezbednosti svih ucesnika u saobracaju,pa je i na ovoj seriji unapredio postojece sisteme. Tu su sistemi protiv napustanje trake,ACC (adaptivni tempomat),sistem koji u slucaju nezgodne situacije prepozna i reaguje brze i od samog vozaca...

Izlaskom iz samog kamiona,moj domacin mi je pokazao jos jednu inovaciju u obliku premestanja rezervoara za AdBlue koji je sada smesten tik iza kabine i time obezbedjuje ugradnju sto vecih rezervoara. Pored toga,po zelji kupca,rezervoar za aditive se moze postaviti i na "standardnom" mestu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na samom kraju dve slike i sa mnom.

[You must be registered and logged in to see this image.]


Pozdravivsi se sa Zoranom Savadinovicem,covekom koji me je sproveo kroz celu pricu,srecan i zadovoljan odlazim kuci,iz vise razloga...prvo,zato sto sam se upoznao sa najnovijim kamionom svedskog giganta Volvoa,video mnogo toga,saznao. A ono sto bih posebno zeleo da naglasim je da sam prezadovoljan reakcijom predstavnika ove kuce prema meni. Ljude sam,bezmalo,podigao sa rucka,sto mi je krivo,ali oni su pokazali toliku volju,zainteresovanost,azurnost i kvalitet,da mogu samo da kazem da rukovodioci i menadzeri u svedskom Geteborgu mogu mirno da rade,jer na nasim prostorima rade visoko obuceni,spretni,usluzni ljudi i profesionalci. Volvou zelim uspeh i mnogo prodatih modela,zadovoljnih gazda i srecnih vozaca... Do neke sledece prilike,pozdrav iz toplog,suncem okupanog Zrenjanina od MILOSA DJENICA.


Poslednji put izmenio stralis3 dana Pet Apr 26 2013, 19:13, izmenio ukupno 2 puta
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 34
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty Re: PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od volvofh13 Čet Apr 25 2013, 18:49

Stvarno lep kamion...i bio sam siguran da od VOLVO-a ne moze biti promasen model...ti ljudi su stvarno pokazali treba raditi svoj posao,veoma ljubazni radnici(znam i iz licnog iskustva kada sam isao u Volvo servis vise puta)...Svaka cast za reportazu!
volvofh13
volvofh13

Broj poruka : 1724
Datum upisa : 17.03.2012
Godina : 26
Lokacija : Шабац

Nazad na vrh Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty Re: PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od Aleksandar Čet Apr 25 2013, 19:08

Uuuuu odlicno odlicno.. unutra je perverzija.... Spolja i dalje mi ruzan hhaha.. mozda da je neka druga boja... Ali Milose lego bi ti ekstra... hehehe... Svaka cast.. odlicno...
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty Re: PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od OGNJEN-OGI Čet Apr 25 2013, 19:35

Čestitke i od mene, stvarno lepa prezentacija, nadam se da ću i ja uskoro imati priliku da se upoznam sa novim Volvom, kojih već ima nekoliko komada u SLO...
OGNJEN-OGI
OGNJEN-OGI

Broj poruka : 4679
Datum upisa : 29.04.2012
Godina : 27
Lokacija : Novo mesto, SLO

Nazad na vrh Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty Re: PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od stralis3 Čet Apr 25 2013, 20:15

Hvala drugari,hvala...potrudio sam se! Nas clan FH 480 mi je javio,na putu je,trebalo bi veceras da stigne. Inace,on se prijavio za takmicenje u voznji kamiona,msm da ce to za vikend sada biti.
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 34
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty Re: PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od fh480 Čet Apr 25 2013, 23:16

svaka cast Milose,nije mi zao sto nisam bio kad sam imao koga da posaljem da sve snimi,ja cu ga u subotu voziti natovarenog nekih 35-40 kilometara pa cu pisati o utiscima
fh480
fh480

Broj poruka : 95
Datum upisa : 17.04.2012
Godina : 44
Lokacija : zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty Re: PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od volvofh13 Čet Apr 25 2013, 23:57

Kamion je stvarno perverzija,mada meni je za razliku od Tome,lepsi spolja nego unutra...unutra podseca previse na auto,a prozori su mi kao na busu hehe...Milose,jel ovo skuplja verzija enterijera,msm zbog boje...da li ima u tamnijim nijansama?
volvofh13
volvofh13

Broj poruka : 1724
Datum upisa : 17.03.2012
Godina : 26
Lokacija : Шабац

Nazad na vrh Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty Re: PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od stralis3 Pet Apr 26 2013, 13:40

Sto se tice nivoa opreme,kako su mi objasnili,ovde je rec o srednjem nivou opreme,a kabina je Globetroter,srednja visina...
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 34
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty Re: PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od fh480 Pon Apr 29 2013, 00:22

Drugari juce je bilo takmicenje u potrosnji goriva koje je organizovao VOLVO Srbija,vozili smo novi fh 460eev,sa scmiz i schvarzmuller slepama natovarene sa 20 t vode knjaz milos,od rodica u novom sadu do koviljske petlje i nazad.Kamion je kao sa druge planete mocan,udoban,pregledan,funkcionalan za svaku pohvalu i uzivo je mnogo lepsi nego na slici.Prvo mesto je zauzeo vozac agro rita iz melenaca sa 26,3l,drugo mesto iz markova kikinda sa 26,7 i rece vozac iz NIS-a sa 26,8l. Izvinjavam se kolegama sto nisam zapamtio njihova imena,sve u svemu lepo druzenje i prilika da se proba novi kamion. Ja sam napravio los rezultat,imao sam malo guzve na putu i tu sam izgubio vreme a da bi ga nadohnadio morao sam malo da pozurim a to se odrazilo na potrosnju od 29 litara.
fh480
fh480

Broj poruka : 95
Datum upisa : 17.04.2012
Godina : 44
Lokacija : zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty Re: PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od stralis3 Pon Apr 29 2013, 20:10

Nema veze Sujo,bitno je da si prisustvovao i ucestvovao u tom dogadjaju...i zvanicno clan koji je vozio novi FH! Svaka cast... cheers
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 34
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013. Empty Re: PREZENTACIJA NOVOG VOLVO FH MODELA Zrenjanin 25.04.2013.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu