Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

+8
sindrom
moffi
konvoj
najsporiji
Sotir
siera
Milorad
saulin
12 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od saulin Sub Apr 28 2012, 15:26

KRECEM
saulin
saulin

Broj poruka : 237
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : srbistan

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty ŠVEDSKA,BROD

Počalji od saulin Sub Apr 28 2012, 15:43

[You must be registered and logged in to see this image.]
saulin
saulin

Broj poruka : 237
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : srbistan

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty norveška

Počalji od saulin Sub Apr 28 2012, 16:16

[You must be registered and logged in to see this image.]OSLO[You must be registered and logged in to see this image.]OSLO[You must be registered and logged in to see this image.]OSLO[You must be registered and logged in to see this image.]OSLO[You must be registered and logged in to see this image.]
saulin
saulin

Broj poruka : 237
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : srbistan

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty švedska

Počalji od saulin Sub Apr 28 2012, 16:38

[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]GETEBORG[You must be registered and logged in to see this image.]PORED MORA PUT[You must be registered and logged in to see this image.]PORED MORA[You must be registered and logged in to see this image.]MORE[You must be registered and logged in to see this image.]PUT PORED MORA[You must be registered and logged in to see this image.]ULAZ U LUKU,ŠVEDSKA[You must be registered and logged in to see this image.]LUKA ŠVEDSKA[You must be registered and logged in to see this image.]A KOJI BROD JE PARKIRAN?[You must be registered and logged in to see this image.]IZLAZ SA BRODA[You must be registered and logged in to see this image.]PARKIRANI KAMIONI NA BRODU KO SARDINE U KONZERVI[You must be registered and logged in to see this image.]CAMCI ZA SPASAVANJE[You must be registered and logged in to see this image.]CAMAC ZA SPASAVANJE[You must be registered and logged in to see this image.]HRANE NA BROD KOLKO HOCEŠ,BAR 30 VRSTA.
saulin
saulin

Broj poruka : 237
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : srbistan

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty POLJSA,BOSNA I OSTALO

Počalji od saulin Sub Apr 28 2012, 16:46

[You must be registered and logged in to see this image.]ZAVIDOVICI BiH[You must be registered and logged in to see this image.]KRIVAJA ZAVIDOVICI[You must be registered and logged in to see this image.]UTOVAR KONTEJNJERA,KRIVAJA ZAVIDOVIC BiH
saulin
saulin

Broj poruka : 237
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : srbistan

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od Milorad Ned Apr 29 2012, 21:10

Super slike. Jedno pitanje, na jednoj slici vidim lance samo na prednjim tockovima. Zasto to?

Milorad

Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.04.2012
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od siera Ned Apr 29 2012, 21:34

Imaš li još slika bilo sa ove ture ili drugo nešta ako imaš kači
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od saulin Ned Apr 29 2012, 21:55

Milorad ::Super slike. Jedno pitanje, na jednoj slici vidim lance samo na prednjim tockovima. Zasto to?
u norvesku traze da se ugradi 7 lanaca za sleper a to je; na prednji desni tocak,na pogonske na sva 4 tocka ili svi vucni,i nazad na zadnju osovinu na oba tocka prikolice ili zadnja osovina nadam se da sam se dobro izrazio. :kamion
saulin
saulin

Broj poruka : 237
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : srbistan

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od Milorad Ned Apr 29 2012, 22:50

Jasno. Kakva je voznja po tim putevima, jel je ocisceno? Koliko si se puta zaglavio?

Milorad

Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.04.2012
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od saulin Pon Apr 30 2012, 00:43

Milorad ::Jasno. Kakva je voznja po tim putevima, jel je ocisceno? Koliko si se puta zaglavio?
jednom sam bio i to je bio januar,temperatura je bila od minus 18 do minus 25 ali vazduh na primer na onih minus 25 je kao kod nas minus dva ili tri nije tezak kao kod nas ,kod nas na minus 25 od tog jakog vazduha ili tako reci oštrog vazduha,a kod njih na tu temperaturu ni ne osetis vazduh ko da je leto,potpuno drugacija klima,a vreme je nekako cudno na primer u toku dana ima 4 godisnja doba na primer ovako,zima je al sija sunce lepo je,onda se naoblaci,pa krene vetar da duva,i onda krene ko neka magla kao pred mecavu da ne vidis na pet metra pa kada krene sneg za 10minuta pada 30santima,ali vim krene sneg krenu i cistaci ili kamioni koji ciste i to si video na mojim slikama ide 3cistaca na jednu traku i tri na suprotnu traku i tako non stop ciste i bacaju so,znaci ako non stop pada 10sati sneg oni cistaci non stop cirkulisu 10 sati a sto ostaje naprimer od njih ide onaj kamion sto duva sneg,znaci pada sneg ko lud a put je cist crn i suv ko da nema snega ni leda,a oni njihovi kamioni nisu ko nasi nasi su nula pored njihovih sto se tice opreme tamo se voze volvo i skanija a mozda svaki stoti kamion je mercedes a drugih marki kamiona nisam video na put a oni imaju i neke specijalne gume za sneg i led a nisu to gume sa ekserima mada su ekserice kod njih dozvoljene na malim autima svi imaju skoro one gume sa ekserima,naj jeftinija vekna hleba je 5 era,flasa od dve litre vode u radnju je 5 evra nafta je ko 2,8evra,a te njihove konzrole kada zaustave sve proveravaju kompetno i gledaju dal si dobro vezao teret,a na tim punktovima gde zaustave za kontrolu imaju kompletan tehnicki pregled znaci kamion mora 100% biti ispravan.AKO TE STA jos zanima slobodno pitaj odgovoricu ti sve.pozdrav
saulin
saulin

Broj poruka : 237
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : srbistan

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od Sotir Pon Apr 30 2012, 01:57

Da li je roba isla iz Srbije za Norvesku,ili si negde drugde tovario?Koliko i da li ima jos kamiona iz nase zemlje koji idu tamo,ili su to retki slucajevi i koliko traje jedna takva tura?
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od saulin Pon Apr 30 2012, 15:06

Sotir ::Da li je roba isla iz Srbije za Norvesku,ili si negde drugde tovario?Koliko i da li ima jos kamiona iz nase zemlje koji idu tamo,ili su to retki slucajevi i koliko traje jedna takva tura?
isla je roba iz bosne tacnije kontejnjeri kako visis na slike a iz svedske je vracen papir za srbiju,nema tamo nasih kamiona video sam poljake ima ih mnogo i par bosanskih kamiona. :kamion
saulin
saulin

Broj poruka : 237
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : srbistan

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od najsporiji Pon Apr 30 2012, 16:05

...Kraljevina Norveska je nordijska drzava na Skandinavskom poluostrvu.Glavni grad ove drzave je Oslo sa oko 600.000 stanovnika a cela drzva ima oko 5.000.000 stanovnika.U Norveskoj su u upotrebi norveski jezik tj.dva sluzbena jezika,bukmal koji je slican danskom i ninosk koji je slican svedskom jeziku.Norveska nije clanica evropske unije i nacionalna valuta je norveska kruna.To je drzava sa najvecim licnim standardom na celom kontinentu a mozda i u celom svetu i odavno datira onaj istinit podatak,da sutra u Norveskoj sve stane i da vise niko nista ne radi niti proizvodi narednih 20 godina,svi njeni gradjani ziveli bi tih 20 godina sa istim standardom kao i danas i sve bi jednako funkcionisalo.Jos jedan zanimljiv podatak je da Norvesku zovu zemljom sa 1000 fjordova i da ima sto manjih,sto vecih oko 50.000 ostrva.Potpuno je neverovatno da je od ukupne povrsine Norveske,samo 2,28% obradive zemlje jer je pretezno planinska zemlja.Jos neverovatniji podatak je da je Norveska do 1960.godine spadala u najsiromasnije skandinavske zemlje,ali je pronalaskom nafte i gasa i pre svega mudrom drzavnom politikom, tokom devedesetih osnovan je drzavni naftni fond za buducnost svojih drzavljana i koji je i da nestane nafte,vec obezbedio svoje gradjane za puno decenja unapred.
Ono sto nas zanima a sto je Saulin video na licu mesta,to je da Norveska ima samo 270 km. autoputeva od 90.740 km. putne mreze, a od svega toga je 67.600 km. kazu,kvalitetnih puteva sa tvrdom podlogom, a Saulin je to slikama i potvrdio.
Izvor svih ovih informacija je sa Wikipedije, a ja sam samo odabrao one vaznije i na svoj nacin ih ispisao ovde.

Obzirom da je Saulin okacio ovako veliki broj lepih i zanimljivih fotografija iz ove drzave,smatrao sam da se Saulin nece naljutiti iako ga nisam pitao,da uz sve to sto je on postavio,dodam i malo osnovnih podataka i informacija o ovoj divnoj drzavi koju bi' svako ili bar vecina,pozelela za zivot. cao
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od saulin Pon Apr 30 2012, 17:57

istina ziva oni postuju svoje i drugi ih ne zanimaju,na bilo kojem putu izmedju traka ima svetla koja non stop gore ili lampe kako hocete a mislim da sam se izrazio dobro,zamisli da firma salje kamion na blef u norvesku bez cemta i lanca za gume sto su mi trebali,i kada me zaustavila kontrola bio je rokenrol 12 dana sam bio na nekom parkingu pred neki grad koji se zove minnesunde,zamisli nasi pametni ljudi sta rade salju kamion bez cemta i bez švedske dozvole glavom u dzak,uzela policija papire i sertifikate kamiona i vozacku sve samo pasos mi ostavila i 12 dana sam cekao na parkung da mi pametni gazda posalje cemt i lance,i posle 12 dana kada su mi to poslali nisu dali da ide truk do istovara trebalo je jos nekih 500km zato sto smatraju da je truk napravio prekrsaj pa je pametni gazda nasao neku firmu iz norveske koji je dosao i zakacio prikolicu i vozio je na istovar pa je za tih 500km ta firma naplatila 2500evra hahaha a ja sam dobio za tu turu sto sam bio 25dana na put 12 dana cekao u mesto 460 evra pa vi vidite kako mijat transport dobro placa nije mi ostalo ni za kiselu vodu,ako vas jos sta zanima slobodno pitajte jer cu vam odgovarati jos sam kod njega radio 7 meseci neprijavljen. lol!
saulin
saulin

Broj poruka : 237
Datum upisa : 18.04.2012
Lokacija : srbistan

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od konvoj Pon Apr 30 2012, 18:08

E, Sauline pa i ja sam isao N.Sad-Stoholm 300e.,i odma ga posle te ture napustio,sreca pa nisam imao problema sa pandurima,tura trajala 12 dana
konvoj
konvoj

Broj poruka : 1011
Datum upisa : 03.04.2012
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od konvoj Pon Apr 30 2012, 18:12

Zaboravio sam da kazem da se pravi dve ture mesecno Stoholm za te pre(300e)
konvoj
konvoj

Broj poruka : 1011
Datum upisa : 03.04.2012
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od moffi Čet Maj 17 2012, 20:02

dobro si prosao.da te nisu jos ogulili za kaznu za lance koja je oko 750 eura.

moffi

Broj poruka : 19
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od moffi Sub Maj 19 2012, 11:23

ako nije tajna preko koga si tovario za norvesku

moffi

Broj poruka : 19
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od sindrom Ned Feb 10 2013, 16:20

Radio sam Skandinaviju nekoliko meseci i nikada nisam imao nijedan problem. Vozio sam Volvo na SLO table a vukao Svedske i Danske slepe. Jednom prilikom ja i kolega zamenimo slepe a zaboravimo papire tako da sam vozio Dansku slepu sa Svedskim papirima mesec dana po celoj Evropi. Svedska ima EURO vinjetu i nema potrebe koristiti alternativne pravce vec voziti auto-putem. Norveska naplacuje putarinu samo na jednom mestu i nije skupa pa nema potrebe za obilaskom. Sto se tice lanaca, imao sam samo jedan komplet i nikada ih nisam stavljao iako sam isao putevima gde je bilo natabano i pola metra snega. Led jeste nezgodan ali to rizik posla, treba malo vise paznje. Policija je OK a carina na Svinesundu jos bolja, sve gotovo za par minuta. Takodje carina u Oslu odlicna, radi 24 sata i na nju se ide samo sa plombom, ostali nisu u obavezi, firme rade kucno carinjenje. Trajektima sam takodje prezadovoljan TT Line, HH Line, Skandilines, sve super. Najlepsi period moga rada na tockovima je taj sa Skandinavijom. Kada bi mi neko ponudio posao na relaciji Srbija-Skandinavija, bez razmisljanja bih prihvatio.
sindrom
sindrom

Broj poruka : 48
Datum upisa : 09.02.2013
Godina : 50
Lokacija : Krupanj

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od 私はマイケルです Ned Feb 10 2013, 16:29

A ko ne bi prihvatio odavde da vozi bilo gde a ne samo za Skandinaviju. Išli bi i peške na kraj sveta samo ako ima neko to da nam plati :pare: Ovako posla sve manje i manje ima, a mi ponosno stojimo i čekamo da riknemo.
私はマイケルです
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od sindrom Ned Feb 10 2013, 19:03

Zbog toga nam i jeste ovako jer bi svako prihvatio da vozi po principu daj sta das! Posle kuknjava i od strane vozaca i gazda. Kad cete se ljudi malo uozbiljiti? Ima li iko od vozaca dostojanstvo, postenje i cenu svog rada? Ima li iko od gazda da postuje i ceni dobro odradjen posao a da sankcionise lose? Dok se lovi u mutnom i sve stavlja u isti kos nece vam biti bolje. Namerno kazem VAM jer je meni dobro i to uvek jer ja tako hocu a Bog mi je dao. Vi se potrudite da i vama bude tako, radite posteno, postujte sebe i svoj rad ali cenite i druge koji dobro i posteno obavljaju svoj posao a slobodno pokazite prstom na onoga ko ne zasluzuje da se poredi sa vama. cao
sindrom
sindrom

Broj poruka : 48
Datum upisa : 09.02.2013
Godina : 50
Lokacija : Krupanj

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od 私はマイケルです Pon Feb 11 2013, 12:52

Drago mi je da je tebi Miloše dobro i neka tako i potraje. Ovo je Svrbija i nema poštenih(ili ih je jako malo) gazda, o vozačima neću da pričam jer poznajem više loših i vozača i ljudi od dobrih i poštenih. Moje kolege su otišle u Dansku [You must be registered and logged in to see this link.] (firma je u Danskoj ali su prijavljeni u Poljskoj), da rade i gazda im je obećao 1500 eura početnu platu i prijavu na minimalac od 600 eura. Kada su došli tamo i počeli da rade nisu dobili ni 1200 eura i nije ih prijavio(gazda je iz Danske,Danac), još su dolazili u Novi Sad da polažu ADR i opet Kara :raz031: . Od njih 5-oro samo je jedan ostao tamo(čovek nema gde da se vrati), dok su se ostali vratili nazad u Srbiju i jedan sada vozi u Damil-u,jedan je imao saobraćajku i takođe se vratio kući,jedan je otišao za Sloveniju,za jednog ne znam gde je sada. I šta sada reći na sve ovo? Taj što je ostao tamo i ovaj što je sada u Damilu i onaj što je u Sloveniji su jako dobri i pošteni radnici i iznad svega su dobri ljudi koji te neće zajebati, dok za onu drugu dvojicu nemam baš neke reči pohvale.
I ti sada meni kažeš da treba da radim pošteno, ja sam se ceo svoj dosadašnji život borio da se ceni i vrednuje pošten trud i rad kod vozača i drugih ljudi(bio sam u izvršnom odboru dva sindikata), jedini sam izašao iz izvršnog odbora sindikata Nezavisnost jer sam video da ne rade u interesu radnika već u svom intresu(samo sebe gledaju i guraju), smem svakoga da pogledam u oči i da kažem šta imam u vezi rada i poštenja. U firmi me zovu Če Gevara i Fidel i dan danas se borim za prava radnika(onih poštenih koji hoće da rade i zarade pošteno), i šta imam od toga? Imam [You must be registered and logged in to see this image.]
Ja sam mislio ako se izborim za druge izboriću se i za sebe ali nije tako ovde u Svrbiji,ako se izboriš za sebe izborio si se, a za druge te boli baš k**ac, a drugi koji pošteno rade nemaju ništa od toga jer ih drugi iskorišćavaju i još im ne plate za pošteno obavljen posao.
Meni je rekao moj generalni direktor pre nekoliko godina, kada sam ga pitao: Da li ima neke zamerke na moj rad i da li ja radim posao u skladu sa pravilima i normama? Znaš šta mi je odgovorio: Ko još u ovoj firmi gleda i ceni rad! Ja sam ga samo pogledao i više nije bilo potrebe da mi objašnjava šta se traži u firmi: Podobnost,lojalnost i da si Druk ležaj(taster i Satelit). Celog svog dosadašnjeg života radim pošteno i profesionalno obavljam sve zadatke koje mi postave i šta imam od toga? Imam ku**inu, dok se drugi krevelje i uvlače u bulje šefovima i dobijaju nova vozila i povlastice ja radim kao crnac i svi me :006: (barem oni misle da me :006: ). Nema poštenijeg od mene u firmi i šta ja imam od toga što cenim sebe i svoj rad i što profesionalno i odgovorno obavljam posao, imam samo to da mi se drugi smeju iza leđa jer ne smeju da mi se smeju u lice.
To što ja hodam ponosno i uspravljene kičme, moju decu ne intresuje, oni su gladni i željni drugih stvari koje im ja ne mogu priuštiti svojim poštenim radom.
Ako se neko bori za dostojanstvo i cenjenje i priznavanje rezultata rada kod vozača(i kod drugih,ali na prvom mestu su vozači i mehaničari), taj sam ja. Jedino što sam uspeo da se izborim je to da me zovu Borcem za ljudska prava i Če Gevara i Fidel, i još sam uspeo da se izborim da mi iza leđa pričaju kako sam budala i ludak jer ne dozvoljavam da me niko omalovažava i potcenjuje moj rad koji je ispred drugih vozača. Moje kolege cene moj rad ali oni koji trebaju to ne cene.
Zato gospodine Miloše, hvala ti na savetu, pokušaću da budem bolji od samog sebe, pošto sam od drugih u mojoj firmi bolji.
私はマイケルです
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od seljo Pon Feb 11 2013, 14:41

私はマイケルです ::A ko ne bi prihvatio odavde da vozi bilo gde a ne samo za Skandinaviju. Išli bi i peške na kraj sveta samo ako ima neko to da nam plati :pare: Ovako posla sve manje i manje ima, a mi ponosno stojimo i čekamo da riknemo.
slažem se u potpunosti i razumijem svakiu navedenu riječ drinks
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od sindrom Pon Feb 11 2013, 20:35

Razumem ja sve ali necu da prihvatim sve kako mi se srevira jer razmisljam o sebi i JA donosim svoje odluke. Zato ne mogu da shvatim kada neko kaze da mora nesto da uradi jer ga je neko naterao. Mnogi se zale da moraju da rade ovaj posao jer nemaju za zivot. Kako? Ako covek radi godinama ovaj posao i trazi od gazde akontaciju za turu pa posalje kuci 100-200 evra i onda krece na put, kakav je to covek? Mogu li ja tog coveka da nazovem kolegom? Takvih je nazalost na hiljade. Ja radim medjunarodni transport zadnjih sest godina i to ne non-stop. Desava se da ne radim po dva-tri pa i vise meseci jer imam i drugih poslova kuci. Nikada do dana danasnjeg nisam na putu potrosio jedan jedini evro od akontacije za svoje potrebe. Kada krenem od kuce na put ponesem dovoljno novca za sebe i viska da se nadje "za usput ako nesto naleti povoljno". Mnogo puta sam svojim novcem placao troskove kamiona. Ako ja to mogu sebi da priustim sa ovolikim troskovima koje imam mesecno, kako onda ne moze "nazovi kolega" koji cak nema ni automobil niti bilo kakav veci rashod a radi za isti novac kao i ja? Gde je taj njegov zaradjeni novac? Sebe smatram domacinom, tako se ponasam i ophodim prema svemu. Od petnaestak "gazda" za koje sam radio samo tri coveka su bila OK a jedan se ponasao domacinski i dan danas sam u dobrim odnosima sa njima. Kod ostalih sam najvise "sastavljao" tri meseca a najmanje jednu turu. Nakon prvog obracuna zarade i troskova ili placanja ture se vidi ko je kakav. Zasto bih ja ili bilo ko drugi i dalje radio ako mi ne odgovara nesto a ne mozemo da nadjemo zajednicko resenje? Od cega bih ziveo nakon tri meseca rada a ne dobijene plate? Kako covek moze i dalje da radi a kaze da mu firma nije platila platu zadnjih sest meseci? Od cega zivi? Mora bar da jede nesto a odakle mu onda novac? Znaci, svodi se na kojekakve malverzacije koje nikome ne idu u prilog. Zbog takvih likova se "gazde" ponasaju kako se ponasaju. Vozaci kukaju na gazde, gazde na vozace ali i dalje rade zajedno. Neka ih, neka rade, samo necu da se svrstavam u isti kos sa njima i nedam da se tako ponasaju prema meni. Pokusajte i vi tako pa cete videti kako ce vam zivot biti lepsi i normalniji. :armonikce:

Sto se tice tih ljudi koji odu u inostranstvo a rade za 1000-1500 evra nisu mi uopste jasni? Zar nije bolja racunica raditi u Srbiji za 1000 nego u Danskoj za 1500 evra? Znate li vi da je Danska jedna od najskuplih zemalja u Evropi za zivot? U danskoj ispod 3000-4000 niko ne radi. Zar taj koji je otisao tamo nije mogao osnovnom matematickom operacijom, sabiranjem, nije mogao da izracuna koliko je 2+2? Prvo treba da zaradi Danskoj firmi za koja je posrednik, zatim za Poljaka preko kog radi a njemu sta ostane. On je takvim svojim potezom oborio cenu rada, Poljak je oborio cenu prevoza, posrednik se ugradio malo i sve OK. Ali njemu nije bitno, on je zadovoljan, Poljak zadovoljan, Posrednik Danac zadovoljan i sve koze na broju. Nezadovoljni su drugi prevoznici jer se i njima obara cena rada jer ako Poljak vozi zasto ne bi vozili i drugi po tim cenama. Nezadovoljni su i posteni vozaci jer su im takvi oborili cenu rada. Ko je na kraju zadovoljan i na dobitku? :tupan:

Sto se tice posla, posla uvek ima i uvek ce biti. Pitanje je samo ko ce da radi pod kakvim uslovima? Neko hoce da pristane na neke uslove a neko drugi nece. Svi vi koji hocete da radite javite se, mogu bar savetom da pomognem ko trazi vozace, kome da se obratite i ko kako placa.
sindrom
sindrom

Broj poruka : 48
Datum upisa : 09.02.2013
Godina : 50
Lokacija : Krupanj

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od siera Pon Feb 11 2013, 20:45

off topic off topic off topic off topic off topic off topic off topic off topic off topic off topic off topic off topic
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN. Empty Re: slike sa putovanja Norveška,Švedska i ostalo SAULIN.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu