Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Predlozi, kritike, pohvale

+23
FH16 750
konvoj
seljo
Mr. Autobus
volvofh13
nikipiki
aleksic
Miodrag
MAN603 3
bokiliks
becks89
volvos
Sotir
stralis3
Intarder
OGNJEN-OGI
私はマイケルです
najsporiji
zeljko
Adin_Zne
MercedesBenz3335
siera
Aleksandar
27 posters

Strana 16 od 23 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 19 ... 23  Sledeći

Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od Aleksandar Pet Jan 11 2013, 21:04

Evo ovako momci i devojka, ne volim sto moram da izigravam neku strogocu i da pokazujem neku pamet... Pokusacu da budem objektivan i nepristrasan... Ne branim nikog, niti stajem u neciju stranu, ne zelim da posle ovoga neko izjavljuje kako hoce da napusti ovaj nas forum i sl... Naime pre par dana par clanova je doslo u verbalni sukob oko slika loseg kvaliteta. Ovde nije bitan kvantitet slika, vec kvalitet, valjda ste dosad i videli da nema forumskih titula koje se dobijaju sto vecim brojem postova. Nego da se vratim na pricu... Bitan je dakle kvalitet slika, koja je svrha slika kada se nista ne prepoznaje, postoji tu i druga strana medalje, recimo nema svako kintu da kupi neki ludi fotoaparat, ja slikam obicnim telefonom ne znam ni kolika mu je kamera nije sigurno vise od 2mp i zaista imam i ja losih slika ali cu da ocistim kukolj od zita... Moje licno misljenj je da (nemoj niko da se ljuti) clan Setra, Ogi, Marko i Zeljko imaju najlepse slike kamiona kako u pokretu tako i parkirane.
Evo ovako, da se dogovorimo ako nije problem, da se smanji broj losih slika konkretno mislim na mutne slike, tamne slike, slike lose rezolucije... Sve takve slike mozete na forum staviti kao thumbnail, pa ko ima zelju moze da klikne na sliku i da pogleda... Mozete takve slike staviti ako je recimo neka situacija npr neka firma, pa redak kamion, ili neka vazna situacija... Ovo se odnosi samo na kamione po temama, i vidite sto je moguce manje losih slika svedite to na minimum, razumem ja da u pokretu slike i ne mogu da ispadnu kako treba, za to je ipak potrebne masine od fotoaparata.... proleti kamion ili predjes svojim vozilom preko rupa, kolotraga i sl. razumem ja to sve... pokusajte da svedete na minimum to...
Druga stvar, ako je neko nekom sugerisao, nije vas pojeo.... treba da se druzimo upoznajemo, dobro zabavljamo, pomognemo kad je neko od nas u nevolji ili mu treba bilo kakva pomoc.... najvaznije od svega da se postujemo bez obzira ko koliko ima godina....
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od Mr. Autobus Pet Jan 11 2013, 21:09

Marko22 ::
siera ::Uglavnom slike koje je slikao iz pokreta nisu dobre, ove slike su ok mada ima ona slika crne Scanie koja je opet mutna za razliku prethodne koja je opet dobra, na velikoj većini slika koje su ne oštre razaznaje se marka i boja kamiona ostalo loše, nije suština imati slika na kilo bitno je da su tehnički jasne i dobre kada se vide.
Sve je to uredu ali ajde da vidim tvoje perfektno jasne..... Nismo svi ovde fotografi.

Upravo tako Marko, a i ne leži sve u fotoaparatu, nego najviše tehnika, može neko imati kameru od 1000 evra i samo da uslika logo kamiona, a i smatram da se ne treba brisati slike članovima koji generalno ne prave "dobre" slike kako ih vi nazivate...
Mr. Autobus
Mr. Autobus

Broj poruka : 330
Datum upisa : 21.09.2012

http://transporter.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od Gost Pet Jan 11 2013, 21:14

Aleksandar ::Evo ovako momci i devojka, ne volim sto moram da izigravam neku strogocu i da pokazujem neku pamet... Pokusacu da budem objektivan i nepristrasan... Ne branim nikog, niti stajem u neciju stranu, ne zelim da posle ovoga neko izjavljuje kako hoce da napusti ovaj nas forum i sl... Naime pre par dana par clanova je doslo u verbalni sukob oko slika loseg kvaliteta. Ovde nije bitan kvantitet slika, vec kvalitet, valjda ste dosad i videli da nema forumskih titula koje se dobijaju sto vecim brojem postova. Nego da se vratim na pricu... Bitan je dakle kvalitet slika, koja je svrha slika kada se nista ne prepoznaje, postoji tu i druga strana medalje, recimo nema svako kintu da kupi neki ludi fotoaparat, ja slikam obicnim telefonom ne znam ni kolika mu je kamera nije sigurno vise od 2mp i zaista imam i ja losih slika ali cu da ocistim kukolj od zita... Moje licno misljenj je da (nemoj niko da se ljuti) clan Setra, Ogi, Marko i Zeljko imaju najlepse slike kamiona kako u pokretu tako i parkirane.
Evo ovako, da se dogovorimo ako nije problem, da se smanji broj losih slika konkretno mislim na mutne slike, tamne slike, slike lose rezolucije... Sve takve slike mozete na forum staviti kao thumbnail, pa ko ima zelju moze da klikne na sliku i da pogleda... Mozete takve slike staviti ako je recimo neka situacija npr neka firma, pa redak kamion, ili neka vazna situacija... Ovo se odnosi samo na kamione po temama, i vidite sto je moguce manje losih slika svedite to na minimum, razumem ja da u pokretu slike i ne mogu da ispadnu kako treba, za to je ipak potrebne masine od fotoaparata.... proleti kamion ili predjes svojim vozilom preko rupa, kolotraga i sl. razumem ja to sve... pokusajte da svedete na minimum to...
Druga stvar, ako je neko nekom sugerisao, nije vas pojeo.... treba da se druzimo upoznajemo, dobro zabavljamo, pomognemo kad je neko od nas u nevolji ili mu treba bilo kakva pomoc.... najvaznije od svega da se postujemo bez obzira ko koliko ima godina....
HAHAHAHAHAHAHAHAHAHHA Sta sve umije da napravi.....

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od siera Pet Jan 11 2013, 21:16

Nije u pitanju član, u pitanju je da slika bude što je moguće bolja e sad vrednija je ova slika iako ni ona nije baš vrh

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 IMG_0451

ali je mnogo bolja nego ovaj Actros koga vidjamo svaki dan

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 IMG_0276
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od Aleksandar Pet Jan 11 2013, 21:19

Upravo to sam i ja rekao... redak kamion... npr mp2 actrosa smo se svi nagledali jos ovaj niti znas koja firma niti sta....
Al sam sastavio tekst kao da sam doktor nauka aaa haha haha
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od siera Pet Jan 11 2013, 21:21

Jednostavno dati na znanje a utvrditi šta sa slikama u budućnosti tipa, ne oštro, mutno, ne jasno, rezolucija za 2 ekrana itd
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od Gost Pet Jan 11 2013, 21:23

Evo Siera zadnje slike (10-15) su cini mi se zdaovoljavajuce kvalitete a ta Scania je rijetka i zbog tog je nasla mjeso tu.... A ALeksadre tog sam ti Actrosa slao sunce ti zarko Very Happy

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od seljo Pet Jan 11 2013, 21:24

.... pa što ne kažete, ja molim čoveka da me voza po Njemačkoj nebi li usliko novog aktrosa a da sam znao da je poanta da se uslika "ovo" pa to sam mogo i u svom selu silent
ma šalim se malo, ja osobno ni ne gledam tu masu slika i ako gledam radije gledam neki incident, kvar i ako se ima šta vidit oko kamiona, al neću sad da nekog omalovažavam za trud jer i to se nekome sviđa inače osobno sam napuco po dojčlandiji bar 100 slika a nije mi se sviđalo nego ovih par šta sam postavio, o kvalitetu nema normalno govora jer niti je aparat a niti je majstorska ruka. drinks
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od Aleksandar Pet Jan 11 2013, 21:26

A da to sam takodje zaboravio.... te takve lose slike cu blagovremeno ukloniti..... osim u situaciji, redak kamion, transportno preduzece ili reportaza, ili bilo koji drug vid svrhe slikanja.... Ahaaam gleda ovaj Seljo kvarove i incidente, on bre jedva ceka da neko postavi neku dobrodasnu airbag briga njega za volan i ostalo ahhhhha
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od siera Pet Jan 11 2013, 21:29

Ma Seljo suština je nek je kuća, parking, traktor pa neka bude upotrebljiva, e sad kačiti gomile Manova, Actrosa itd koje vidjamao svaki dan a pritom još slike ne jasne, mutne, ne oštre nema svrhe, al meni je naleteo prevrnut veliki bager sa prikolice, nije slika bog zna kakva ali jbg ne vidi se prevrnuti bager svaki dan, pritom recimo vozim, gazim bankinu i još slikam, imam sve uslove za ŠTRAF. Uskoro ćeš saznati šta znači ta reč za nedelju do dve naj dalje haha
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od Aleksandar Pet Jan 11 2013, 21:31

Ja se izvinjavam zaboravio sam Draganceta gore da pomenem nemoj da mi zameri... i on ima ekstra fotke...
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od siera Pet Jan 11 2013, 21:34

Izvući kontekst i prebaciti u pravila i eventualno od kada će da važi, jel ovoliko slika pobrisati, eventualni komentari posle toga će izgubiti smisao. Možda krenuti sa novom godinom ili već nekako. Još jednom nije bitno imati slika na kilo. Bolje nek ima manje al neka vredi. Nije problem ni slike koje su slikane mobilnim samo neka imaju neke bistrine i jasnoće
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od seljo Pet Jan 11 2013, 21:36

ma znam Rade i u tome se apsolutno slažem, meni su ok kad vidim u reportaži slike koje su malo"utekle", drhtave jer se vidi da je neko živ to napravio a ne neko ko je profesionalac i uopšte tamo nije bio u svojstvu vozača, a i za rijetke i čudne pojave na putu si u pravu , pa vidiš da kad slikaš te tvoje "izlete u Tajgu" ljudi čitaju, gledaju i samo viću -još!, neki čak mijenjaju i sopstveno zanimanje zbog toga geek Very Happy cheers drinks drinks
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od Gost Pet Jan 11 2013, 21:37

Ajde Aleksandre ako mozes napisi sta treba da se vidi na fotografiji? tocnije da znam po cemu sem orijentirat-

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od siera Pet Jan 11 2013, 21:38

U jbt nisam završio reportažu, auuuuuuuuuu ubiće me admin ne znam ni dokle sam stigao sa slikama.
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od volvofh13 Pet Jan 11 2013, 21:41

E to je fora,i ja sam to rekao,mogu ja da izadjem kod MAXY-a u sapcu da naslikam 100 kamiona koje mozete i sami videti svaki dan...od obicnih kamiona sam postavio samo slike kamiona iz calove firme cisto da vam predstavim sta mi cale vozi...imam i 2-3 lose slika,zapravo tehnicki su dobro ispale,ali sam ih ofikario,ali tu su u pitanju bile Scanie R560 eurexove,facelift koje izgledaju fantasticno 6x4,i jos vuku prikolice neke cudne koje imaju sve 4 osovine pokretne i r500 Frigo lajnova,koja je slikana prosle godine i kada sam je video prenerazio sam se affraid ...
volvofh13
volvofh13

Broj poruka : 1724
Datum upisa : 17.03.2012
Godina : 26
Lokacija : Шабац

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od Aleksandar Pet Jan 11 2013, 21:44

ja gledam podsecam coveka tri puta da nastavi a on juri sojke po cacku....

Evo ovako posto smo rekli da je bitan kvalitet slika na ne kvantitet....

- Bitno je da je slika cista, osvetljena i da nije zamucena..... OVO ne vazi u slucaju da je npr redak kamion kao ova scania iznad, actros mp4, novi stralis i sl... takodje ako se uslika kamion neke transportne firme ili je u pitanju reportaza takodje isto ne vazi ovo pravilo... jer i to spada u domen unikata....
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od seljo Pet Jan 11 2013, 21:48

podržavam i opravdavam apsolutno :aplauz:
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od volvofh13 Pet Jan 11 2013, 21:52

Ne vezi ni kad su u pitanju airbag ,ali se clanovi mole da kvalitet bude sto je moguce veci...
volvofh13
volvofh13

Broj poruka : 1724
Datum upisa : 17.03.2012
Godina : 26
Lokacija : Шабац

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od bokiliks Pet Jan 11 2013, 21:57

Da dodam nesto na pomenutu temu...
Ako bih poceo da Vam pricam kako sam danas na jasickom putu
video dafaXF105, kako sam se odusevio njegovom karakteristicnom
kolor semom, kako sam zbog iste pomislio da je scaniaRfac,
pojurio da ga slikam...
i...
nije 100% bistra jer je u pokretu...
Pitanje za sve...
Koliko Vas ce imati sliku u glavi o izgledu tog zanimljivog kamiona...

PS. Sliku cu postaviti u ovoj temi za par sati iz razloga sto zelim da se sami
uverite da nije isto zamisliti i videti....
(u ovom postu nema nikakve lose namere niti pristrasnosti ni prema kome,
shvatite ga bukvalno, bas kako pise)
bokiliks
bokiliks
Počasni Član

Broj poruka : 551
Datum upisa : 23.02.2012
Lokacija : Krusevac

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od siera Pet Jan 11 2013, 22:02

Ma sve što je zanimljivo je dobro došlo. Ali jednobojan kamion recimo Man, Mercedes takvih ima svaki dan i još neka ne oštra slika netreba praviti gužvu sa takvim slikama. Alii ako je takav kamion ne daj bože u nezgodi, kvaru ili nešta ipak je zanimljivije nego od obične svakodnevne fotografije koja nema kvalitet. Turaj Dafa da vidimo
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od Aleksandar Pet Jan 11 2013, 22:03

Potpisujem ovo sto je nas kolega Nikola izjavio ahhhhha

Evo sad ozbiljno, zelim nesto da kazem, daleko od toga da ja zabranjujem nekome da fotografisem kamione, nemam ja nikakve koristi od toga niti bilo ko ovde... Sve ovo radim iz ljubavi prema kamionima, mnoge stvari ne znam zeleo bih da naucim, saznam, budem upucen... Voleo bih na forumu da se otvori sekcija gde bi clanovi iz te branse napisali postupak oko Dozvola, carniskih procedura, obezbedjivanja tereta, priprema za put i sl....
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od volvofh13 Pet Jan 11 2013, 22:09

E to se slazem ,pogotovo za carinske procedure...cala kad pitam on se trudi da mi objasni,ali ne kapiram bas najbolje sve,ne zna covek lepo da objasni(nije ni cudo sto su mu nasli lazne fakture na kelebiji),uglavnom moram sam da povezujem stvari,pa bi bilo lepo da iam ta tema pa da neko sa vise zivaca lepo to objasni...
I jos nesto mislim da je u redu postavljati slike obicnih kamiona ,ako voze clanovi foruma,ili jos bolje ako se 2 clana sretnu negde na putu...
volvofh13
volvofh13

Broj poruka : 1724
Datum upisa : 17.03.2012
Godina : 26
Lokacija : Шабац

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od siera Pet Jan 11 2013, 22:14

Sve to nije problem i sve to spada u domen da bude fotografija jasna i upotrebljiva, Vanredne stvari, dogadjaji, zanimljive situacije, retka vozila, retke situacije mogu biti i nešto lošije slike nije neka mnogo jaka nauka
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od bokiliks Pet Jan 11 2013, 22:18

Ae dok ste svi tu...
Ako predje cenzus nabacite ga gde pripada Wink

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 130111-1157_zps59f0b279
bokiliks
bokiliks
Počasni Član

Broj poruka : 551
Datum upisa : 23.02.2012
Lokacija : Krusevac

Nazad na vrh Ići dole

Predlozi, kritike, pohvale - Page 16 Empty Re: Predlozi, kritike, pohvale

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 23 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 19 ... 23  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu