Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AUTO Elektrika

+8
Vujadin
Sotir
私はマイケルです
zeljko
najsporiji
stralis3
saulin
siera
12 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od najsporiji Pet Nov 09 2012, 18:58

.....ma dokle god to niko na istocnim destinacijama niko ne pita i ne kontrolise, a mislim da toga jos dugo nece biti,vredi pristedeti neku paru i meni a i svima je valjda puno vaznije sta se sipa u rezervoar goriva, jer ta tecnost direktno ide u motor i utice na rad motora sa novom comon rejl tehnologijom a svi novi su takvi,nego sta ce da se ubrizgava u aspuh,da mu bas ..bem..... drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od seljo Pet Nov 09 2012, 18:59

ne osuđujem, dapače podržavam, ali što kaže Nešo prvo provjerit da se čovjek ne nasuče, skupa je igračka kamion da bi se na njemu eksperimentiralo, možda sačekat malo da se vidi jel drugi što su to ugradili piju crnu kavu il nazdravljaju po kafanama Wink
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od siera Pet Nov 09 2012, 19:00

Od 2007 pa na dalje ne može bez AD Blua pre toga kome nisu reprogramirali centralu u servisu,može bez Ad Blue mada su pozivali ljde da doteraju kamione kao neće im priznavati garanciju
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od seljo Pet Nov 09 2012, 19:02

pa onda ugrađuj, ko šiša okoliš drvo će svejedno otić za Italiju ko i kod nas Cool
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od najsporiji Pet Nov 09 2012, 19:10

.....mi se malo zezamo ovde na svakojaki nacin ali ja sam stvarno uvek za to da se sva pravila otpostuju do maksimalno propisanih granica ,ali bi to trebalo da bude postovano u svemu a ne da ti zakonodavac propise sta ti moras ,a kako ces to da izvedes i da li mozes uopste to sve da otpostujes,to te niko ne pita pa smo zato i tu gde jesmo.Bruka za nasu drzavu je bila pre par godina kada je japanska tojota javno rekla da u Srbiji nece prodavati dva nova modela svojih vozila zbog katastrofalno loseg goriva koje ce ostetiti sistem za ubrizgavanje a potom i motor.I ???? I nista,koga briga,pravi to sto imas i uzimaj narodu pare,izborqa nema jer svi prodavci u Srbiji uzimaju gorivo iz iste rafinerije a ovamo ga prodaju cak i kao euro 5.To ipak moze samo kod nas tako da me ne bi iznenadilo da ima muvacina i sa ad -bluom nego niko ne proverava pa svi misle da je ok ,narocito ako se nadhje jeftinije. drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od seljo Pet Nov 09 2012, 19:13

Kod nas je ista stvar bila sa pojavom "plavog dizele" obične nafte obojane u plavo za potrebe seljaka i ribara, prodavači traktora nisu htjeli priznat garanciju ako se to sipalo, samo ako je išla nafta!?!?!? Mad
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od konvoj Pet Nov 09 2012, 19:14

Nisi mi Rade rekao kako se stralis ponasa bez AD-blua,nisam ga nikad vozio
konvoj
konvoj

Broj poruka : 1011
Datum upisa : 03.04.2012
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od najsporiji Pet Nov 09 2012, 19:21

.....ako ima strucnjaka elektronicara koji ima nekog napolju ko ima originalne mape za komjuter i koji moze i ume da to strucno promeni ,sve je moguce uraditi na motornoj grupi,od povecanja snage i obrtnog momenta pa do zaobilazenja konekcije ad-blua sa motornom grupom.Sa tim nema igranja i sale inace mozes da se oprostis od kompjutera,kao da je izgoreo pu,pu,pu, daleko bilo.Ja planiram da uradim remapiranje mog kompjutera na mojoj fiesti ali ne zbog fap filtera ili ad-blua jer to nemam na mom autu,vec da u fabrickim vrednostima povecam dozvoljenu snagu motora i sto je najvanije,da povecam maksimalni obrtni moment pa cu efekte tog posla koji planiram da uradim,videti kroz period buduce eksploatacije.Sve to nema nikakve veze sa cipovanjem motora jer to je vec neki sasvim drugi posao pa je zato remapiranje kompjutera u vozilu,puno sigurnija i bezbednija metoda ali i sa najboljim efektnim ucinkom na motor. drinks


Poslednji izmenio najsporiji dana Pet Nov 09 2012, 19:23, izmenjeno ukupno 1 puta
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od siera Pet Nov 09 2012, 19:22

Može do 2007 bez ad blue, posle toga ako nema smanjuje snagu za 30% i beleži grešku.
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od Sotir Pet Nov 09 2012, 20:50

Na ovo sto je Nesa napisao o kvalitetru nafte,bih samo dodao da je od pre nekoliko dana pusteno u rad novo postrojenje u Rafineriji,koje proizvodi naftu koja bi trebala da zadovolji euro 5 standard.Medjutim,da li i koliko je to tacno znaju samo oni koji se time bave,a sa obzirom da je ovde moguca svaka muljacina ljudi slabo,ili nikako ne veruju vise nikome.Seljo,refrakcija,povrat novca na kupljenu naftu u Srbiji za poljoprivredu se vrsi samo pod uslovom da kupujes d2,naftu losijeg kvaliteta i na osnovu toga imas povrat od 40 dinara,oko 35 centi po litri goriva koju si kupio.
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od seljo Sub Nov 10 2012, 07:25

jooj bježi, naši su već u par navrata išli na to da se plaća puna cijena dizela i da se onda od države traži povrat, al znajući da bi taj povrat čekali po godinu dana svaki put bi bilo nemira i blokada prometnica tako da taj model još nema kod nas. Kod nas je "plava nafta"nekih 6,5 kuna a dizel je 11
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od najsporiji Sub Nov 10 2012, 10:14

....Dragance,zaista verujem da ce posle svih modernizacija postrojenja u Pancevu a i posle pustanja u rad ovog novog postrojenja,kvalitet goriva a narocito euro dizela,biti na visokom nivou i u propisanim granicama inace dzabe nam svi katalizatori i sve euro norme. drinks drinks drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od siera Sub Nov 10 2012, 10:24

Euro dizel pogotovu Euro 5 je mnogo komplikovaniji od svakog benzina tako da je to poprilično kompleksno gorivo pa zahteva visoku tehnologiju
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od Sotir Sub Nov 10 2012, 10:34

Sa obzirom na to da sam se muvao po Rafineriji u toku izgradnje proslog leta,kao trebao sam nesto tamo da radim,imao sam priliku da vidim kako izgleda to novo postrojenje koje je kako kazu pre neki dan krenulo u rad.Proces je doveden do perfekcije,a pare koje su ulozene su ogromne,mogu da saznam i koliko su dali ako nekog interesuje.Sve je u stilu skoro potpune automatizacije,sa minimalnim brojem radnika.Postrojenje je vece od kompletne stare Rafinerije,a izgleda kao svemirski brod.Koji je kvalitet nafte ne znam,ali znam da nije Ruska,vec valjda domaca i jednim delom uvoz iz Hrvatske.
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od najsporiji Sub Nov 10 2012, 10:38

siera ::Euro dizel pogotovu Euro 5 je mnogo komplikovaniji od svakog benzina tako da je to poprilično kompleksno gorivo pa zahteva visoku tehnologiju

...mislim da se samo kod nas dizel rangira kao dizel i euro 5 dizel a u stvari tu stvar su izmislili prodavci da bi privukli kupce jer svuda na zapadu,tzv.euro dizel je jednakog kvaliteta a to znaci da u sebi nema prisustvo sumopora kao komponente koja ga svrstava ili izbacuje iz euro standarda.Mislim da kod nas jos nema euro dizela bez sumpora ,barem kako kazu svznicni podaci ali ima euro dizela sa vrlo malo sumpora pa ga nasi tako deklarisu kao euro 5 kvalitet.Podaci kazu da uvozimo uglavnom naftu(jer nemamo svoju) iz Rusije i Kazahstana a ta nafta je sa velikim procentom sumpora pa je to glavni i osnovni problem za kvalitet domace nafte i taj sumpor nas ubedljivo drzi na zacelju kolone kada se tice kvaliteta goriva u Evropi. drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od siera Sub Nov 10 2012, 10:56

U Evropi je jedno gorivo ali kod nas i na istoku ima još uvek 3-4 vrste te D2, pa E3, pa E5 Na istoku ima ju E3,E4 sada počinje E5 i sve to u zimskoj varijanti do -45c
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od najsporiji Sub Nov 10 2012, 11:09

....potpuno tako kao sto kazes Rade i nije problem u tim oznakama kojima nas vise manje kupuju da se potrosimo na bas toj pumpi koja ima najbolje gorivo iako sva goriva dolaze iz iste rafinerije lol! lol! ,problem je u tome sto ovde gorivo loseg kvaliteta ,pa kada se sve to sabere,placas po litru najskuplje gorivo u evropi,to je problem i sto tebi za jedno sipanje u jedno tvoje vozilo treba oko 150.000 dinara najmanje da bi napunio rezervoare uz rizik da ce ti sumpor iz tog euro 5 goriva,malo glocnuti i sklopove motora koji je konstrukciono uradjen za goriva bez imalo sumpora.To jeste najveci problem ali se o tome ovde cuti a i da se prica,prazna prica bi bila jer se svi prave gluvi i najvaznije im je da uberu svoj deo kolaca od svake litre prodatog goriva. drinks
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od siera Sub Nov 10 2012, 11:16

Koliko je gorivo skupo znam ali kod mene od kola u gradu ne može da se prodje pa se pitam jel voze možda na HHO Generatore il na kosmičku energiju pa primenjuju Teslinu nauku. Ništa mi nije jasno oko toga
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od seljo Sub Nov 10 2012, 20:03

jeli neko imao prilike vidjeti u živo rad tog " HHO generatora"?
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od seljo Ned Dec 09 2012, 08:47

izgorila nam žarulja od kratkog, pa sam "ovjekovječio" radove Very Happy
AUTO Elektrika - Page 3 P1070808
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od BuBaLo stralis 480 Ned Feb 24 2013, 18:04

Pozdrav drugari.. Treba mi mala pomoc. Imam problem na Stralisu 2002 sa Webastom dodatnim grejanjem kabine, pokazuje mi crvenu gesku na kontrolnoj tabli. Ima li neko iskustva sa tim..sta da radim..kako.. ?? Smile Question Question bounce
BuBaLo stralis 480
BuBaLo stralis 480

Broj poruka : 9
Datum upisa : 23.02.2013
Godina : 32
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od siera Ned Avg 04 2013, 20:53

Zameni elektroniku koja je na samom grejaču cca 300€
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od stanko93 Pet Apr 22 2016, 21:43

Pozdrav svima,

Moj prijatelj ima problem sa Scaniom R440, 2009. god. Promenio je digitalni tahograf, sa karticama, i stavio je sa listicima(trakama) i nakon toga kamion nece da menja brzine. Cas prima gas, cas ne prima, nekad pogadja samo parne brzine i trazi preveliki gas, neparne ne pogadja uopste. Menjani su senzor obrtaja i ne znam cega sve i opet nista. Izvrsena je kalibracija tahografa, na dijagnostici se nikakve greske ne pojavljuju. Posle svega toga je vracen originalni tahograf i sve kako je bilo i kamion opet nece da menja brzine.
Da li neko mozda zna u cemu je problem, gde traziti problem i kome se obrati za popravku?

Hvala

stanko93

Broj poruka : 2
Datum upisa : 22.04.2016

Nazad na vrh Ići dole

AUTO Elektrika - Page 3 Empty Re: AUTO Elektrika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu