Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

+13
nikipiki
Goran G.
seljo
Sotir
OGNJEN-OGI
Aleksandar
vule
najsporiji
私はマイケルです
aleksic
zeljko
siera
Milorad
17 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Milorad Sub Jun 16 2012, 21:08

Elem, da se malo manete airbag i da cujem malo znanja o ovome.

Putni nalog? Ko je duzan da overava tehnicku ispravnost vozila? Pre nekih godinu dana je izaslo u sluzbenom glasniku da je dovoljno da sef firme stavi potpis i pecat firme i to je to.

Pre neki dan me je u Vrscu zaustavila Republicka inspekcija za saobracaj. To su mi nasli kao gresku. Ja sam im skrenuo na to paznju da je izaslo a oni meni da to nije tacno i pokazali clan zakona u njihovoj svesci.

Milorad

Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.04.2012
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sub Jun 16 2012, 21:10

Ova prva varijanta je tačna videću da ti nadjem sad na brzinu tačan propis
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od zeljko Sub Jun 16 2012, 21:35

Mene interesuje da li je obavezna slep-stangla za slepere? U bivsoj firmi ih nismo imali jer su nam tako rekli pretpostavljeni. Navodno,slepera moze da vuce samo solo vozilo,a podrazumeva se da ono (solo kamion) ima stanglu.Na osnovu toga smo stalno placali kazne koje nam u firmi nisu priznavali. Sta je tacno?
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od aleksic Sub Jun 16 2012, 21:38

obavezna je da se ima i to sa atestom
aleksic
aleksic
Počasni Član

Broj poruka : 1720
Datum upisa : 27.05.2012
Godina : 36
Lokacija : Vladicin Han

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od 私はマイケルです Sub Jun 16 2012, 21:46

Putni nalog:
Važeće zakonsko rešenje privrednicima stvara nepotrebnu obavezu da svaki putni nalog, koji se izdaje na dnevnoj bazi, a važi izuzetno do 7 dana od dana izdavanja, mora da bude potpisan i od strane lica odgovornog za kontrolu tehničke ispravnosti vozila (pored obaveznih potpisa ovlašćenog lica privrednog subjekta i vozača). Propisano je da privredni subjekt mora da ima automehaničara, autoelektričara i radionicu, a ako ne ispunjava te uslove, onda je potrebno da potpiše ugovor sa pravnim licem koje će umesto njega vršiti kontrolu tehničke ispravnosti vozila. Navedena obaveza stvara nepotrebne troškove svakodnevnog tehničkog pregleda vozila, tj. overu tehničke ispravnosti vozila na dnevnom nivou. U praksi privrednici ovu zakonsku obavezu uglavnom ne sprovode, a naročito je ne sprovode u odnosu na putnička vozila. Problem „Rešavaju“ ili zaključenjem fiktivnih ugovora o održavanju vozila i uzimanjem putnih naloga sa blanko potpisom lica ovlašćenih za kontrolu tehničke ispravnosti vozila ili „Apelovanjem“ na korišćenje diskrecionih ovlašćenja nadležnih organa prilikom kontrole. S druge strane, opravdano je postojanje ovakve obaveze za privredne subjekte koji se bave javnim prevozom putnika i stvari i linijskim prevozom putnika. Međutim, ne može se adekvatno sprovoditi kontrola njihovog postupanja u skladu sa tom obavezom, tj. dosledna implementacija Zakona, ako ista obaveza postoji i za druge privredne subjekte, ali se u praksi ne sprovodi.
U vozilima kojima se vrši javni prevoz putnika i stvari ili linijski prevoz putnika, "PUTNI NALOG" mora biti overen i potpisan od strane lica odgovornog za "KONTROLU TEHNIČKE ISPRAVNOSTI VOZILA".

ponedeljak, 23 maj 2011 21:30
Strana 1 od 2

Zakon o izmenama i dopunama Zakona o prevozu u drumskom saobraćaju („Službeni glasnik RS“, br. 31/2011) stupio je na snagu 17. maja 2011. godine.

Od donetih izmena izdvajamo sledeće:

Uknuta je obaveza vođenja putnog naloga za putničke automobile privrednih subjekata kojima se obavlja prevoz (što znači i prevoz za sopstvene potrebe). Što se tiče putničkih automobila u svojini fizičkog lica i putničkih automobila kojima se obavlja auto-taksi prevoz putnika, takođe ne postoji obaveza vođenja putnog naloga što je bilo i pre ovih izmena.
Ukinuta je obaveza overe putnog naloga od strane lica odgovornog za kontrolu tehničke ispravnosti vozila. To znači da u ostalim vozilima (osim gore navedenih za koje važi oslobođenje) kojima se obavlja prevoz u drumskom saobraćaju mora da se nalazi putni nalog popunjen na propisan način, potpisan od strane vozača i potpisan i overen od strane ovlašćenog lica.
Izmenjena je obaveza obeležavanja pojedinih vrsta vozila kojima se obavlja prevoz u drumskom saobraćaju, tako da se:
Obavezno označavaju
Autobus kojim se obavlja prevoz putnika u drumskom saobraćaju, osim autobusa kojim se obavlja gradsko-prigradski prevoz putnika, koji mora imati na bočnim stranama ispisano poslovno ime, odnosno firmu, a novina je da može imati i njegov znak koji uživa zaštitu u skladu sa zakonom kojim se uređuju žigovi (i dalje je zabranjeno stavljati druge natpise);
Teretno motorno vozilo kojim se obavlja prevoz stvari u drumskom saobraćaju, koje mora imati na bočnim vratima, odnosno na bočnim stranama kabine vozila, ispisano poslovno ime, odnosno firmu, a novina je da može imati i njegov znak koji uživa zaštitu u skladu sa zakonom kojim se uređuju žigovi (i dalje je zabranjeno stavljati druge natpise).
Ne moraju da se označavaju
Putnički automobil u svojini fizičkog lica kojim to lice vrši prevoz za lične potrebe;
Putnički automobil privrednog subjekta kojim se obavlja prevoz;
Vozila kojima se obavlja osposobljavanje kandidata za vozače
Putnički automobil kojim se obavlja auto-taksi prevoz putnika.
Poslovno ime, odnosno firma, na vozilu ispisuju se na bočnim vratima odnosno bočnim stranama kabine teretnog vozila slovima visine najmanje 5 cm (umesto 10 cm);
Što se tiče oznake na krovu vozila, nju osim osim putničkog automobila kojim se obavlja auto-taksi prevoz putnika, prema novim izmenama mogu postavljati i vozila kojima se obavlja osposobljavanje kandidata za vozače.
Primalac lizinga i zakupac vozila smatra se vlasnikom vozila u smislu prava i obaveza u vezi sa označavanjem vozila.
U voziliu kojim se obavlja linisjki prevoz, vanlinijski prevoz putnika i stvari i prevoz za sopstvene potrebe mora da se nalazi ugovor o radu ili potvrda da je vozač zaposlen kod vlasnika vozila.

Strana 2 od 2

Takođe novine su i sledeće:

Javni prevoz stvari može obavljati prevoznik vlasnik najmanje jednog registrovanog teretnog motornog vozila, pri čemu se vlasnikom smatra i primalac lizinga;
Prevoz u drumskom saobraćaju može se obavljati samo vozilima registrovanim u Republici Srbiji
Rešenje kojim se utvrđuje ispunjenost uslova za otpočinjanje i obavljanje javnog prevoza stvari sadrži registarske oznake svih vozila kojima prevoznik obavlja javni prevoz i mora se nalaziti u vozilu za vreme obavljanja prevoza;
Propisan je postupak utvrđivanja ispunjenosti uslova za otpočinjanje i obavljanje javnog prevoza:
zahtev za utvrđivanje ispunjenosti uslova prevoznik podnosi pismeno,
uz zahtev se podnose i:
overena fotokopija važećeg rešenja Agencije za privredne registre;
dokaz u pogledu opremljenosti - overene fotokopije saobraćajnih dozvola za sva registrovana vozila koja koristi po osnovu vlasništva, lizinga ili zakupa; overene ugovore o lizingu ili o zakupu za vozila koja koristi; fotografije vozila sa ispisanim poslovnim imenom privrednog subjekta na bočnim stranama - vratima vozila.
o podnetom zahtevu Ministarstvo je dužno da odluči u roku od 30 dana od dana podnošenja zahteva,
Rešenje kojim se potvrđuje da su ispunjeni uslovi za otpočinjanje i/ili obavljanje javnog prevoza izdaje se sa rokom važenja od godinu dana, odnosno do isteka registracionog roka i mora se nalaziti u vozilu za vreme obavljanja prevoza;
Prevoznik je dužan da Ministarstvu prijavi svaku promenu podataka na osnovu kojih se utvrđuje ispunjenost uslova i to u roku od 15 dana od dana promene i Ministarstvo izdaje novo rešenje o ispunjenosti uslova;
Prevoznici koji obavljaju vanlinijski prevoz putnika putničkim vozilima sa devet mesta za sedenje uključujući i mesto za sedenje vozača dužni su da se usklade sa odredbama ovog zakona u roku od tri meseca od dana stupanja na snagu ovog zakona, dakle do 16. avgusta 2011. godine.
Prevoznici koji obavljaju vanlinijski prevoz putnika i javni prevoz stvari, kao i privredna društva, druga pravna lica, preduzetnici ili fizička lica koja obavljaju prevoz za sopstvene potrebe dužni su da se usklade sa odredbama ovog zakona u roku od dva meseca od dana stupanja na snagu ovog zakona, dakle do 16. jula 2011. godine.

U izradi ovog komentara korišćen je komentar objavljen na strani Poslovnog udruženja "Međunarodni Transport", a na njihovim internet stranama možete pronaći prečišćeni tekst Zakona o prevozu u drumskom saobraćaju i druge propise iz te oblasti.
私はマイケルです
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sub Jun 16 2012, 22:26

Ne vredi ne mogu da ti prebacim ovaj dokumenat nešto naće a imam još nekih obaveza probaću opet kasnije
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od najsporiji Sub Jun 16 2012, 22:53

....kad' covek predje 50 godina(ovako kao ja),najbolje je da ga neko sto pre :sip: jer kao da sam danas prvi put ovde kad' nisam video ovoliku temu vec otvaram novu :335510: :335510: :335510: Izvinjenje svima i evo da ovde premestim par linkova koji nekome mozda budu zatrebali pa da ne trazi i ne gubi vreme,a dugacak je tekst za copiranje i prebacivanje:

http://www.sf.bg.ac.rs/downloads/katedre/dgt/odtr/transport_opasna_roba_2007.pdf
http://www.scribd.com/doc/6816229/prevozopasnihrobatekst

...a evo i kataloga gde se odredjena vrsta opreme moze nabaviti:
http://www.rapidex.co.rs/katalog/81.pdf
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od vule Ned Jun 17 2012, 13:18

nama putni nalog potpisuje dispecar i sef logistike....
vule
vule

Broj poruka : 893
Datum upisa : 20.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Milorad Ned Jun 24 2012, 23:43

Kako se tolerise kad neko ima zabranu upravljanja vozilom na par meseci a vozi recimo po Evropi? Jel je moguce da se vozi tako a da nemas problema jer oni ne mogu da provere a u dozvoli nigde ne pise.

Milorad

Broj poruka : 72
Datum upisa : 01.04.2012
Lokacija : Beograd

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od aleksic Pon Jun 25 2012, 00:01

kroz Srbiju nema voznje a gore mozes posto ne proveravaju u jer dajes medjunarodnu dozvolu jedino u slucaju tezeg prekrsaja
aleksic
aleksic
Počasni Član

Broj poruka : 1720
Datum upisa : 27.05.2012
Godina : 36
Lokacija : Vladicin Han

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Aleksandar Pon Jul 23 2012, 21:22

imam jedno pitanje u stvari bolje reci dilemu... Posto mi je radno mesto bilizu carine, vidjam dosta kamiona. e sad imam pitanje dolazi gomila krseva stari mercedesi Ng, sk, skanije 2 serije, stari manovi f90 uglavnom ta generacija, sta taj narod carini, gde vozi, vidjao sam i na slikama koje je Sotir postavljao sa carine u Pancevu skoro identican slucaj. Znam da dosta kamiona vozi za Kosovo, nego da li je moguce da svi voze za Kosovo. Interesuje me citao sam u nekom broju Velikih tockova (od pre neku godinu) da su ukinute dozvole prema Bih, da li za kosovo trebaju dozvole, kao i to da li cemo eventualnim ulaskom u EU biti oslobodjeni dozvola. Ajd ako je neko voljan nesto da napise...
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Pet Jul 27 2012, 09:38

Voze za zemlje u regionu za koje netrebaju dozvole MNE,BiH,KOS,MK ako je mimimum E2 ako nije onda mu treba dozvola i to je to
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Zakonodavstvo, zakoni, propisi

Počalji od Aleksandar Sre Jan 16 2013, 12:49

Evo jedne teme koja me mnogo zanima, a o kojoj malte ne nemam pojma nemam....

Skupio sam kintu, prodao pradedinu njivu, zaduzio se po komsiluku i kupio sleper udruzio se kod Pere i Mike Trans i ocu da vozim recimo Italiju, sta je meni potrebno od dozvola, kako to ide, ako to moze neko ko je dokon da napise, znam da je to veoma diskutabilan i opsirna tema ali ne mora sve odjednom da napisete polako u nastavcima.....
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sre Jan 16 2013, 12:51

To treba negde prebaciti ovu emu pa nastaviti da se piše, treba joj naći neko drugo mesto. Prebaci to negde možda u transportne firme ili negde u pričaonici i sl
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Aleksandar Sre Jan 16 2013, 12:55

Evo prebaceno, pa ako neko ne radi nista moze malo da pojasni.... znaci ne mora sve odmah da ispise jer znam da je dosta tema opsirna, moze u nastavcima...
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od OGNJEN-OGI Sre Jan 16 2013, 13:12

Koliko sam čuo, sa 3 kamiona možeš da dobiješ CEMT, bar ovde je tako, sad neznam za SRB..
OGNJEN-OGI
OGNJEN-OGI

Broj poruka : 4679
Datum upisa : 29.04.2012
Godina : 27
Lokacija : Novo mesto, SLO

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Aleksandar Sre Jan 16 2013, 13:23

I recimo dobijes za sva 3 kamiona po jedan ili samo jedan cemt.? Al moze kad dobijes jedan da koriste vise kamiona ili samo jedan kamion?
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od OGNJEN-OGI Sre Jan 16 2013, 13:26

Jedan dobiješ, pa si menjaju u krug, e sad ako je veća firma, onda ih možeš i više dobiti..
OGNJEN-OGI
OGNJEN-OGI

Broj poruka : 4679
Datum upisa : 29.04.2012
Godina : 27
Lokacija : Novo mesto, SLO

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sre Jan 16 2013, 13:52

Aleksandar ::I recimo dobijes za sva 3 kamiona po jedan ili samo jedan cemt.? Al moze kad dobijes jedan da koriste vise kamiona ili samo jedan kamion?

Malo ste otišli po daleko kamioni, avioni CEMT itd itd
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Sotir Sre Jan 16 2013, 14:01

Ovo nabrojano je ako razumem otprilike kao knjige i ostali pibor koji djak mora da ima kada krece u skolu.Tek nakon ovoga pocinje muka i spoticanje na svakom koraku.
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sre Jan 16 2013, 14:05

Sve to prikupiš platiš negde 30€ negde 50€ uglavnompo 100€ i više € koštaju pojedini dokumenti pa broj vozila + gomila koje kakvih taksi koje se plaćaju usput užasss
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od OGNJEN-OGI Sre Jan 16 2013, 14:19

siera ::
Aleksandar ::I recimo dobijes za sva 3 kamiona po jedan ili samo jedan cemt.? Al moze kad dobijes jedan da koriste vise kamiona ili samo jedan kamion?

Malo ste otišli po daleko kamioni, avioni CEMT itd itd

Ma sam to onako "po svoje" rekao, naravno hvala za dodatna objašnjenja. Wink
OGNJEN-OGI
OGNJEN-OGI

Broj poruka : 4679
Datum upisa : 29.04.2012
Godina : 27
Lokacija : Novo mesto, SLO

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Aleksandar Sre Jan 16 2013, 14:21

Ja sam laik po po ovom pitanju, ne zamerite ako nesto pogresno pitam... Rade bas lepo pojasnjeno, kad imas vremena nastavi pisanje....
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od seljo Sre Jan 16 2013, 14:30

Kod nas za otvaranje obrta, osim ove papirologije moraš imati i parkiralište za kamion-betonirano ili asfaltirano sa odvodnjom otpadnih voda i jamom za sakupljanje istih, parkiralište ne mora biti sopstveno može biti i unajmljeno ali uz predočenje ugovora Wink
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od siera Sre Jan 16 2013, 14:39

Ima i to ali taj deo papirologije ne pripada dokumentima vozila
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija Empty Re: Zakonodavstvo, zakoni, propisi - Opsta Diskusija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu