Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Požega-Donji Miholjac "krumpir"

+3
stralis3
Aleksandar
seljo
7 posters

Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od seljo Ned Okt 14 2012, 19:05

Eto i ja da napravim jednu "reportažu" Wink , naime pošto je kišno i ima se vremena riješio da popratim mog kolegu Mehu dok mi je vozio krompir u tvornicu čipsa-Kanaan-Donji Miholjac.
Počeli s utovarom u subotu popodne cca 3 sata, kiša, blato, al eto mora se to završiti. Kćerka snima a nas dva tovarimo Wink
[You must be registered and logged in to see this link.]
snimanoi je mobitelom pa snimke nisu nešto ali čisto da vidite kako to otprilike izgleda Surprised kliknite na sliku, u biti to je video al nisam baš vješt da to naznačim
Krenuli smo na "put" oko 4 sata u jutro, prije 6 bili tamo u tvornici, mrak je bio pa putem nije bilo naslikavanja
Dolazak na usipni koš gdje se prebire krumpir i čisti od zemlje i kamenja,kapacitet usipa je 8 tona
[You must be registered and logged in to see this image.]
koš je Grimme,njemački, cijena oko 50 000 eurića Rolling Eyes
[You must be registered and logged in to see this image.]
dizanje kipe i kipanje
[You must be registered and logged in to see this image.]
Meho-"šarmer" oko djevojaka virka,to mu je inače motivacija za vožnju, al mlad je tako to mora biti Wink
[You must be registered and logged in to see this image.]
maknuli kamion još ostalo malo krompira za sortiranje, mi išli na vagu prazni, usput malo sliko mašine....


Poslednji izmenio seljo dana Ned Okt 14 2012, 20:32, izmenjeno ukupno 1 puta
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od seljo Ned Okt 14 2012, 20:28

evo jednog utovarivača, inače firma gdje važemo melje drvo u nekakve rezance za loženje-grijanje
[You must be registered and logged in to see this image.]
ovo im je dio "logistike"
[You must be registered and logged in to see this image.]
...vagara nema a ja slikam, kombajn za vađenje krumpira u tvornici, Willmaus, kuplen pred 4 godine nov cijena oko 100 000 eura Rolling Eyes , vuče ga Valtra, 135 Ks
[You must be registered and logged in to see this image.]
2 reda vadi odjednom,bunker mu je mislim oko 8 tona krumpira
[You must be registered and logged in to see this image.]
jedna Kubota od 130 Ks[You must be registered and logged in to see this image.]
jedna kubota od 85Ks
[You must be registered and logged in to see this image.]
osim što radi u transportu u jesen, ova mala Kubota i vuče ovu prskalicu
[You must be registered and logged in to see this image.]

podrivač, radne dubine do nevjerovatnih 70 cm Neutral ,vuče ga traktor od 230 Ks, al taj mi je utekao s jednim stvarno ogromnim kombajnom, koji su uzeli lani
[You must be registered and logged in to see this image.]
natrag krećemo oko 9.30 vreme tmurno, lagana kiša
[You must be registered and logged in to see this image.]
usput srećemo "repare" voze repu šećernu za tvornicu u Virovitici
[You must be registered and logged in to see this image.]
da ne zapostavim Stralisa za one koji ga vole Wink drinks , inače firma "Fami", rade začine i tako, prehrana, dućani maloprodaje
[You must be registered and logged in to see this image.]
nisam baš vješt"reporter"ali bit će valjda prilike za vježbanje
jedna Scania, čeka utovar pred silosom pšenice
[You must be registered and logged in to see this image.]
i tako, nešto sam uspio poloviti, mnogo višemi je umaklo BangHead , al obećavam da će drugi put biti bolje cao
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od Aleksandar Ned Okt 14 2012, 20:31

:aplauz: :aplauz: :aplauz:
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od seljo Ned Okt 14 2012, 20:34

.. ispričavam se još jednom zbog velličine pojedinih slikica, ubuduće skužili smo sin i ja u čemu je problem pa smo neke uspjeli i smanjiti Cool
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od stralis3 Ned Okt 14 2012, 20:37

Fina reportaza Seljo...super... :aplauz:
stralis3
stralis3

Broj poruka : 2064
Datum upisa : 03.05.2012
Godina : 34
Lokacija : Zrenjanin

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od seljo Ned Okt 14 2012, 20:39

..trudim se Wink
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od Gost Ned Okt 14 2012, 20:55

cheers cheers supeerr

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od Sotir Ned Okt 14 2012, 21:43

Odlicno Smile ,da li ima dosta ovih traktora kod vas,ili je to slucaj samo u ovakvim firmama.Nisu mi bas poznate te marke i ovde nemam priliku da ih vidjam.kod nas su neki drugi mnogo vise zastupljeni.
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od aleksic Ned Okt 14 2012, 22:26

supeerr :aplauz: :aplauz: :aplauz:
aleksic
aleksic
Počasni Član

Broj poruka : 1720
Datum upisa : 27.05.2012
Godina : 36
Lokacija : Vladicin Han

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od seljo Pon Okt 15 2012, 16:56

Sotir ::Odlicno Smile ,da li ima dosta ovih traktora kod vas,ili je to slucaj samo u ovakvim firmama.Nisu mi bas poznate te marke i ovde nemam priliku da ih vidjam.kod nas su neki drugi mnogo vise zastupljeni.
Kubota se nedavno pojavio ozbiljniji zastupnik kod nas, nema ih baš puno, odlični su što se tiče izdržljivosti bar po pričanju vozača koji s njima rade,e sad šta će biti sa dijelovima to je rano za reći, inače mislim da ih i kod vas ima jer sudeći po tome da je Novosadski sajam poljoprivrede ipak najveći i da sve novosti ipak odande mi vidimo mislim da i kod vas ima toga samo još ne u velikom broju, inače po njemačkoj se da vidjeti-po oglasima da ih ganjaju
ja osobno volim pogledati tako nešto al nebi jurio baš da ga sebi kupim, po meni jedan IMT577 je radnik za male pare, nepoderiv
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od Sotir Pon Okt 15 2012, 18:06

Imt je dobar za prilike kada se nema para za bolje,ili novac mora da ide za druge stvari.Imamo Imt578,dobro radi,ali u glavi ludilo.U mom selu je bila svojevremeno poljoprivredna firma u kojoj su se zaposleni najvise bunili kada treba da rade sa njim jer ubija koliko je glasan i bucan.
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od Gost Pon Okt 15 2012, 19:22

Uzmes 39-ku i gas Very Happy Kod mene u komsiluku ima farma ima covijek Zetora Proxima 95 cini mi se da se tako zove kupljen prije 3-4 mjeseca uz njeg su tu jos balirka Mascar (okrugle bale) i jos mnogo poljoprivredne mehanizacije.
Vozio sam se u Zetoru i nije me nesto dojmio Very Happy

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od Goran G. Pon Okt 15 2012, 20:56

kubota je izvandredan traktor iz japana,kod veoma malo zastupljen i dosta skup
Goran G.
Goran G.

Broj poruka : 359
Datum upisa : 14.08.2012
Lokacija : sombor

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od siera Pon Okt 15 2012, 20:59

Kubota motore koristi i Carrier za hladnjače. Običan atmosferski motor, uz održavanje može dugo da traje
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od Aleksandar Pon Okt 15 2012, 21:21

Ali 533 i 539 su zakon za ove nase uslove, msm dole kod mene, gore vec po Vojvodini, tesko....
Aleksandar
Aleksandar
Admin

Broj poruka : 4117
Datum upisa : 25.01.2012
Godina : 31
Lokacija : Krusevac

https://truck.serbianforum.info

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od seljo Pon Okt 15 2012, 21:29

Marko22 ::Uzmes 39-ku i gas Very Happy Kod mene u komsiluku ima farma ima covijek Zetora Proxima 95 cini mi se da se tako zove kupljen prije 3-4 mjeseca uz njeg su tu jos balirka Mascar (okrugle bale) i jos mnogo poljoprivredne mehanizacije.
Vozio sam se u Zetoru i nije me nesto dojmio Very Happy
Zetor Proxima,super sređen što se tiče kabine, jako osjetljiva hidraulika, cijena više nije Zetorova nego kao kod nekih zapadnih traktora i dosta je velik potrošač,ne govorim iz prve ruke nego kako pričaju
Izbor traktora je kao i izbor kamiona, to je alat s kojim se radi i ovisi ko, šta i koliko radi, imaljudi kod mene koji s Mercedesom 814, recimo više steknu u godini nego neki sa šleperom. Sve ovisi koliko je čovjek pogodio u izboru jer čemu kupovati nešto novo ako se slabo radi, čemu novo ako su lokalne ture a opet kud sa starim i isluženim u inozemstvo, pogotovo negdje daleko. Tako je toi u poljoprivredi, ako se dobro uskladi traktor sa priključcima onda je sve super ako ne onda je neiskorišteno i nije dobro. Dobar je IMT traktor ako treba na imanju više traktora koji povremeno rade ili ako je manje imanje i čovjek s njim radi 100-200 sati godišnje. Ako se radi puno, nešto se valjda i zaradi pa se onda može malo i modernizirati. Kodnas ima dosta gospodarstava koja su na rubu propasti ili propala jer nisu uskladila želje sa mogućnostima,pa kad zaredaju loše godine ili padnu cijene ode sve u k.... Wink Iz toga svega po momje uvijek bolje imat i tri lošija stroja na domaćinstvu nego jedan pravi i novi koji je u vlasništvu banke scratch b022
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od seljo Pon Okt 15 2012, 21:33

Aleksandar ::Ali 533 i 539 su zakon za ove nase uslove, msm dole kod mene, gore vec po Vojvodini, tesko....
Jedan stari profesor, na Poljoprivrednom fakultetu u Osijeku kaže da je IMT 533 - nazivan nekada "neprijatelj socijalizma" !?!?!?
Možda stariji znaju o čemu je riječ?
Kada je započeta prizvodnja i prodaja te "aždaje" seljak je lagano počeo izlaziti iz ondašnjih "zadruga" i počeo je postajati "kapitalista" a s njim i cijeli jedan krug majstora i slično, to je njegova teorija ali ima tu puno istine jer Imt533 je obilježio bar 2 decenije poljoprivrede u Jugoslaviji - po meni da nije valjo nebi tako bilo drinks
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od Gost Uto Okt 16 2012, 06:50

seljo ::
Marko22 ::Uzmes 39-ku i gas Very Happy Kod mene u komsiluku ima farma ima covijek Zetora Proxima 95 cini mi se da se tako zove kupljen prije 3-4 mjeseca uz njeg su tu jos balirka Mascar (okrugle bale) i jos mnogo poljoprivredne mehanizacije.
Vozio sam se u Zetoru i nije me nesto dojmio Very Happy
Zetor Proxima,super sređen što se tiče kabine, jako osjetljiva hidraulika, cijena više nije Zetorova nego kao kod nekih zapadnih traktora i dosta je velik potrošač,ne govorim iz prve ruke nego kako pričaju
Izbor traktora je kao i izbor kamiona, to je alat s kojim se radi i ovisi ko, šta i koliko radi, imaljudi kod mene koji s Mercedesom 814, recimo više steknu u godini nego neki sa šleperom. Sve ovisi koliko je čovjek pogodio u izboru jer čemu kupovati nešto novo ako se slabo radi, čemu novo ako su lokalne ture a opet kud sa starim i isluženim u inozemstvo, pogotovo negdje daleko. Tako je toi u poljoprivredi, ako se dobro uskladi traktor sa priključcima onda je sve super ako ne onda je neiskorišteno i nije dobro. Dobar je IMT traktor ako treba na imanju više traktora koji povremeno rade ili ako je manje imanje i čovjek s njim radi 100-200 sati godišnje. Ako se radi puno, nešto se valjda i zaradi pa se onda može malo i modernizirati. Kodnas ima dosta gospodarstava koja su na rubu propasti ili propala jer nisu uskladila želje sa mogućnostima,pa kad zaredaju loše godine ili padnu cijene ode sve u k.... Wink Iz toga svega po momje uvijek bolje imat i tri lošija stroja na domaćinstvu nego jedan pravi i novi koji je u vlasništvu banke scratch b022
Pa on ima farmu a ima i druge prihode pa taj traktor nije neki trosak ali ipak radi dosta sa njim ima i jednu Rakovicu 66 cini mi se i Imt 39-ku Wink Prikljucke svaki ima svoje.

Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Požega-Donji Miholjac "krumpir" Empty Re: Požega-Donji Miholjac "krumpir"

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu