Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...

Join the forum, it's quick and easy

Truck.Serbianforum.Info
Da bi videli celi sadrzaj foruma morate se registrovati...
Truck.Serbianforum.Info
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mehanika

+11
seljo
OGNJEN-OGI
Vujadin
98989
stralis3
私はマイケルです
Aleksandar
najsporiji
zeljko
siera
Sotir
15 posters

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od Sotir Ned Maj 13 2012, 20:19

Svrha svega toga i jeste velika zelja za sticanjem znanja u ovoj oblasti,pomazes sebi i samim tim stices i samopouzdanje u sebe.Plus,usteda kojeg dinara ako nesto znas sam da popravis i sredis,jer ako dodje do nekog kvara na putevima zapadne Evrope,takve popravke se placaju papreno,a u slucaju prema Rusiji nisu uvek servisi ni dostupni.Mihajlo zasluzio si :aplauz: .
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Ned Maj 13 2012, 23:16

Nije strasno kad ode semering mast izlazi na unutarnju stranu, ovo nije strasno, moze jos
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od Sotir Uto Maj 29 2012, 21:26

Nemas srece Zeljko izgleda,prvo onaj bus,sada ovo ode,kako ih odrzavaju jos dobro i idu koliko mucan put imaju.
Sotir
Sotir

Broj poruka : 1855
Datum upisa : 10.02.2012
Lokacija : Pancevo

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od 私はマイケルです Uto Maj 29 2012, 21:42

Gledaj to sa vedrije strane,imao si malo više odmora u toku smene. Dobro to dođe ponekad,još ako si propustio par tura,onda je to prava stvar.Normalno nemoj samo da ti to pređe u naviku.Ponekad dobro dođu takvi kvarovi na liniji.
私はマイケルです
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od zeljko Uto Maj 29 2012, 21:49

Ma odmarao sam mozda manje od sat vremena. Inace,kad sam dosao u garazu,saznajem da amortizera nema,niti znaju da li je naruceno. Dobro je za one sa kamenom u bubregu,ali mi kicmeni stub vec kuka. Mehanika - Page 3 3782987645
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Uto Maj 29 2012, 23:13

Kakav to ima amortizer da nema danas da se kupi, ima sve samo treba kupiti. Drugi put to "namikeri" negde pred nekom prodavnicom ovako stojis na putu nema zanimljivih sadrzaja :zena:
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od zeljko Uto Maj 29 2012, 23:18

Ma ovo je bilo stajanje radi slikanja,inace sam ga odvukao lagano za garazu,malo je samo truckalo. Ja bih najradije slikao cica-mace kod mene u autobusu,ali se bojim da ne izadjem u novine(da budem biven). cheers cheers cheers
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od Vujadin Ned Jun 03 2012, 19:59

私はマイケルです ::Mehanika - Page 3 Fotografija-0686
profa_chb ::da nije neka pumpa, izgleda kao da ima nešto rotirajuće u sebi, a ove dve cevke mi deluju kao "ulaz" i "izlaz" Idea
Ovaj ovde ide na mašinski fakultet(po njegovoj priči sve predmete polaže sa (raspon ocena od 8 do 10). Ovome ni :pop: ne može pomoći koliko je :tupan:


Siera ::Šta je ovo? i Namena
Mehanika - Page 3 Fotografija-0665-2
A ni ovaj što se mnogo pravi pametan nije ništa bolji(novopečeni vozač autobusa).
Aleks_BGD ::Pumpa i filter za ulje.Video sam nesto slicno na jednom DAFu...jesam upravu?

Smatram da nije korektno da tako "iza leđa" ogovarate one koje lično ne poznajete ili imaju manje znanja i iskustva u auto-mehanici.Bez obzira šta god da neko pogreši (npr.pogrešno lupi za neki deo) ipak ljudski je objasniti i biti korektan sa svoje strane.Ne branim ja nikog ali zaista ne treba da se spuštate na taj nivo,da se prepucavate sa ostalima...Neka oni koji žele da se dokažu "lupaju" o delovima,i neka sebi lažu sa tim da poznaju deo svakog vozila,Vi ništa ne gubite sa tim...
Kad kažem VI,ne govorim jednom licu nego ostalima,koji to čine.
Vujadin
Vujadin

Broj poruka : 118
Datum upisa : 03.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od 私はマイケルです Ned Jun 03 2012, 20:23

Šta tu treba da se zna posebno? Da li se tu(na forumu Autobusi.net),razmeću pameću i znanjem a kada neko nešto kaže što im ne odgovara odmah brišu postove i kažnjavaju(suspenduju) svoje članove. Za tvoju informaciju ja nikog ne ogovaram iza leđa već samo pokazujem šta oni rade i govore,a ovamo drugima sole pamet i prave se mnogo pametni.
Ja sam član onog foruma tamo(autobusi.net),samo ne znam dokle ću još biti i ono što je najlepše od svega a to je ovo:
Da se predstavim ja sam Velemajstor.
Ovo sam prebacio ovde na forum da oni tamo ne bi obrisali svoje postove i time sakrili svoju glupost.To je jedini razlog bio,a ne da ih ja nešto ogovaram iza leđa,jer ja kada god sam ih kritikovao tamo oni su brisali postove.
Ja nemam od koga da se krijem,već sam razočaran u te mlade ljude koji studiraju a ne znaju osnovne i elementarne stvari u vezi svog školovanja,a prave se pametni i drugima to nabijaju na nos,a ne vide koliko malo znaju i umeju.
私はマイケルです
私はマイケルです

Broj poruka : 1776
Datum upisa : 26.04.2012
Lokacija : Novi Sad

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od OGNJEN-OGI Ned Jun 03 2012, 20:27

Ljudi ajde pustimo njih,nećemo se sa njima zamarati ovde..opušteno i baš nas briga šta se tamo dešava, ovo je ipak drugi forum! Wink
OGNJEN-OGI
OGNJEN-OGI

Broj poruka : 4679
Datum upisa : 29.04.2012
Godina : 27
Lokacija : Novo mesto, SLO

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od Vujadin Ned Jun 10 2012, 10:19

Šta mislite o elektronskom (koliko sam zapamtio) pročišćavanju dizni na dizel motorima? Da li je neko to radio na autu,na koliko bih to trebalo da se radi (ako uopšte treba)?Porazgovarao sam na kratko u ovlašćenom servisu,pre par meseci,kažu da je dobra stvar,bolje nego da se u rezervoar sipa aditivi za prečišćavanje samog motora,zbog lošeg goriva.
Vujadin
Vujadin

Broj poruka : 118
Datum upisa : 03.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Pet Jun 15 2012, 11:54

Aditiv zu razvili kao sredstvo da se dizne ne bi trebale skidati a sad kako će ih oni ocistiti ektronski odnosno kakav je efekat toga ne znam ali biće bolje nego bez ikakvog čišćenja
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od Vujadin Pet Jun 15 2012, 13:28

Да ли си Раде сипао неке адитиве у резервоаре од камиона,које си набављао (произвођач адитива) Question Хвала.
Vujadin
Vujadin

Broj poruka : 118
Datum upisa : 03.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od Vujadin Pet Jun 15 2012, 17:01

Rade ili ko god zna neka odgovori.Da li se ovi filteri mogu upotrebiti u različite motore,tj. da li su univerzalni ? Ovo je filter za MAN motor,iz autobusa Ik-103.

Mehanika - Page 3 Slika1442
Vujadin
Vujadin

Broj poruka : 118
Datum upisa : 03.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Pet Jun 15 2012, 17:16

U principu može ako ima dovoljno potreban protok vazduha za ono zašta je namenjen
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od najsporiji Pon Jul 23 2012, 18:42

....da ne bih otvarao novu temu ,evo malo interesantnog,vrlo sazetog i odlicnog materijala o emisiji izduvnih gasova motora sa unutrasnjim sagorevanjem.Materijal je u pdf formatu pa cu okaciti link:

http://www.atpv.rs/files/kontrola%20izduvnih%20gasova%20na%20TP%20radna%20verzija.pdf
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od najsporiji Uto Sep 18 2012, 21:15

.....kraljevski nema sta i verovatno ovaj splet zakrpa visi zbog boljeg opstrujavanja vazduha i boljeg hladjenja u ove toplije dane ahhhhha ahhhhha ahhhhha ahhhhha ahhhhha Stvarno mi nije jasno,kako bre te mazgove nije sramota da ovakvu bruku puste u saobracaj,potpuno neverovatno.Jasno mi je da se ovo nikoga ne dotice ali bi ovu sliku trebalo poslati u novine,valjda bi se neko normalan oglasio i prozvao sve mediokritete koji za debelu lovu pustaju ovakav krs na ulicu?Bruka Zeljko,eto to je to,bruka.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Uto Sep 18 2012, 21:38

Malo "creveta" pa malo šelni pa malo krivina i jbg generalno ne curi affraid
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od najsporiji Uto Sep 18 2012, 22:03

.....ma ok i to bih mogao da razumem da se to desilo negde u nekoj vukoj...ni slicnoj onima kojima ti cesto prolazis,pa se crevo ovako a nekada i gore okrpi samo da posluzi da se zavrsi posao i da stigne do nekog servisa da se zameni,ali brate ovaj ovako izlazi iz internog servisa tj.garaze i svaki se dan se ovako ukljucuje u gradski prevoz.Bruka je najblaza rec.
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Uto Sep 18 2012, 22:06

Tako nekako
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od najsporiji Uto Sep 18 2012, 22:23

....Rade brate,pa ti si onaj tvoj otkinuti deo branika tako majstorski i pedantno namestio da se nije primecivalo da je to otkinuti deo od branika da nije bilo onih spanera bez kojih to ne bi tako stajalo,niko ne bi mogao da primeti da je toliko osteceno.Zamisli samo kako bi izgledao taj njihov rad sa tvojim branikom da su to odradili ovi likovi koji su namestili ovo crevo?Jedino mogu da tvrdim da zasigurno to ne bi ispalo sa kamiona ako bi ga ostavili napred, a na sta bi to sve licilo,e to vec mogu samo da zamislim. ahhhhha ahhhhha ahhhhha
najsporiji
najsporiji

Broj poruka : 3547
Datum upisa : 17.02.2012
Godina : 65
Lokacija : Svilajnac

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od zeljko Uto Sep 18 2012, 22:28

najsporiji ::.....ma ok i to bih mogao da razumem da se to desilo negde u nekoj vukoj...ni slicnoj onima kojima ti cesto prolazis,pa se crevo ovako a nekada i gore okrpi samo da posluzi da se zavrsi posao i da stigne do nekog servisa da se zameni,ali brate ovaj ovako izlazi iz internog servisa tj.garaze i svaki se dan se ovako ukljucuje u gradski prevoz.Bruka je najblaza rec.


Najbolje od svega,sto svi ti odgovorni ljudi u firmi kod mene,a zaduzeni za ove stvari,dobijaju svaki mesec po 10-20 % stimulacije na platu za ucinak u ostvarenim polascima. Ostvareni su oni,ali kako. Cesto me bude sramota ljudi kad vidim sta vozim.
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od seljo Sre Sep 19 2012, 07:56

kod nas je toga u zadnje vrijeme sve manje, bilo je par nezgoda s tragičnim posljedicama tako da su sad dosta rigorozni po pitanju tehničkog pregleda za buseve,ovo je neko napravio za prvu ruku vjerovatno...... pa zaboravio na to.... Very Happy
seljo
seljo

Broj poruka : 1492
Datum upisa : 14.09.2012
Godina : 52
Lokacija : Požega-Hrvatska

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od zeljko Sre Sep 19 2012, 21:14

Pa kod mene su dosta zaboravni,da ne kazem dementni. ahhhhha Pre nekih mesec dana na jednom od rezervnim autobusa,pukne mi nosac hladnjaka i visko-ventilator pocne da struze po limu. Ja sacekam terenskog majstora i on svom kombiju nadje parce cevi i zaglavi izmedju hladnjaka i stuba sasije,da bi izdrzalo do garaze. On je covek bas lepo zaglavio tu cevku,pa sam posle 10 dana sreo kolegu sa tim istim autobusom i video da cev jos stoji. Sto bi varili nosac hladnjaka kad i ovako dobro drzi. No No No
zeljko
zeljko

Broj poruka : 887
Datum upisa : 04.03.2012
Godina : 45
Lokacija : Obrenovac

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od siera Sre Sep 19 2012, 22:14

Malo majstorije posle podne menjao sam ploču izmedju kompresora i pumpe volana zarisala se pa onda počela da se popušta pa da ne bude "belaja" bolje menjati na vreme i dok je toplo nego negde na -20c

Da ne bude zabune označio sam ploču

Mehanika - Page 3 Untitled_zpsa88956dc

Mehanika - Page 3 Picture%20473_zps93f119c6

Na ovoj slici s leva je pumpa volana i uzupčena puma goriva

Mehanika - Page 3 Picture%20471_zps7e8e2c7b

Mehanika - Page 3 Picture%20467_zps68bd04c1

Motor na 630TK

Mehanika - Page 3 Picture%20468_zps9b05fe24

Mehanika - Page 3 Picture%20469_zpsa6138c88

Mehanika - Page 3 Picture%20470_zps77ec43b0
siera
siera
Predsednik

Broj poruka : 5162
Datum upisa : 08.02.2012
Lokacija : 032

http://drumskitransport.serbianforum.info/

Nazad na vrh Ići dole

Mehanika - Page 3 Empty Re: Mehanika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu